Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Videos

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Video-statistics
Kategori gjithsej: 25
Video gjithsej: 548
Top Dėrguesit:
  1. Albanian (291)
  2. Amajla (86)
  3. Bl@ck_E@gle (67)
  4. Complete (64)
  5. noni (27)
  6. Unknown (8)
  7. iNa-BoBiNa (3)
  8. LoBuS (1)
  9. pegasusaj (1)
Kategoritė
Kėrko Videot
Best rated videos (same category)
Debatik (1961)
Debatik (1961)
Tirana Viti Zero
Tirana Viti Zero
Random videos (same category)
Agimet e stines se madhe - Pjesa 2
Agimet e stines se madhe - Pjesa 2
Nje vonese e vogel
Nje vonese e vogel
Cuca e Maleve
Cuca e Maleve
Operacioni Zjarri
Operacioni Zjarri
 
Filma Shqiptarė Kėtu do tė gjeni vetėm filma Shqiptarė qė janė koleksionuar pėr tė gjithė vizitorėt e Forumit Shqiptar

Videot brėnda kategorisė Filma Shqiptarė
Ne shtepine tone Ne shtepine tone

Filmi "Nė shtėpinė tonė" prodhim i vitit 1979. Regjisor: Dhimiter Anagnosti. Interpretojnė: Eptan Lohja, Tatjana Leska, Robert Ndrenika, Mimika Luca, Bujar Asqeriu, Roza Anagnosti etj.
03-07-2011, 21:21 nga Albanian Lexime: 6,778 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Asgje nuk harrohet Asgje nuk harrohet

Ngjarjet e filmit zhvillohen ne ditet e pas clirimit por sillen edhe ngjarje nga e kaluara per te hedhur drite mbi fakte dhe karaktere te ndryshme. Nje i riatdhesuar vritet ne nje qytet te vogel. Askush nuk e di kush eshte vrasesi. Krye hetuesi e merr persiper kete ngjarje dhe ja del te zbuloj shkaqet e krimit. Rolet: Llazi Serbo, Jani Riza, Thimi Filipi, Stavri Shkurti, Mario Ashiku, Marko Bitraka, Perika Gjezi, Ilia Shyti, Gjergji Melo, Dhimiter Orgocka, Guljem Radoja, Zhani Petro
03-07-2011, 21:20 nga Albanian Lexime: 6,276 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Kryengritje ne pallat Kryengritje ne pallat

Filmi "Kryengritje nė pallat" prodhim i vitit 1972. Regjisor: Xhanfize Keko, Skenari: Bedri Dedja, Peēi Dado, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Tish Daija. Interpretojnė: Ilir Celia Kristaq Burdhima Eli Lazeri Silva Turdiu
03-07-2011, 21:18 nga Albanian Lexime: 5,844 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Stolat ne Park Stolat ne Park

Filmi "Stolat nė park" prodhim i vitit 1988. Regjia: Bujar Kapexhiu, Skenari: Pullumb Kallfa, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Rexhep Hasimi. Shumė pallto tė dashuruarish tė qytetit shkojnė direkt pėr pastrim kimik mbas uljes nė stolat e sapolyer tė parkut tė qytetit. Midis tyre ėshtė Edlira e bija e shefes sė pastrimit kimik. Prindėrit e saj fillojnė hetimin pėr tė njohur dhėndėrin e tyre tė ardhshėm. Njė shkrimtar i shkėputur nga jeta dhe qė ankohet gjithmonė pėr fatin e keq tė punėve tė tij ndihmon nė "hetime".
03-07-2011, 21:17 nga Albanian Lexime: 5,302 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Perdhunuesit Perdhunuesit

Filmi "Pėrdhunuesi" prodhim i vitit 1994. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Albafilm Studio , Muzika: Ardit Gjebrea. Asnjeri nuk e dinte kush ishte babai i fėmijės sė saj. Ajo ėshtė duke ecur me njė mik tė vjetėr nė qytet dhe ata e grabisin dhe e pėrdhunojnė. www.tanmarket.com/php - Pėrdhunuesit ishin pėrreth njė grupi motorēiklistėsh qe u zhdukėn mė vonė. Pėrdhunimi shkaktoi njė efekt tė thellė psikologjik nė tė. Shoku i saj zbuloi kush ishte pėrdhunuesi. Ne rolet kryesore: Timo Flloko, Ndricim Xhepa, Sheri Mita, Eva Alikaj etj
03-07-2011, 21:16 nga Albanian Lexime: 6,537 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Njeriu i mire Njeriu i mire

Filmi artistik shqiptar "Njeriu i mire" Interpretojne: Bujar Asqeriu, Eva Alikaj, Vangjush Furxhi, Thimi Filipi, Ndricim Xhepa, etj.
03-07-2011, 21:15 nga Albanian Lexime: 6,416 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Shirat e Vjeshtes Shirat e Vjeshtes

"Shirat e vjeshtės" ėshtė njė film shqiptarė i prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1984. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Sokol Shupo Aktorėt dhe rolet e tyre nė kėtė Film janė: Reshat Arbana Kastriot Ēaushi Eva Alikaj Thimi Filipi Vangjush Furxhi Robert Ndrenika Ilia Shyti
03-07-2011, 21:13 nga Albanian Lexime: 5,757 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Nga mesi i erresires Nga mesi i erresires

Filmi "Nga mesi i errėsirės" prodhim i vitit 1978. Regjisor: Kristaq Dhamo, Skenari: Vath Koreshi, Neshat Tozaj, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Kujtim Laro. Interpretojnė: Krenar Arifi, Perike Gjezi, Zhani Petro, Ndreke Luca, Albert Verria, Tonin Ujka, Theofil Haxhijani, Petraq Xhillari, Ilia Shyti, Anila Sula etj. Petriti hyn si pastrues nė Ministrinė e Brendėshme. Djaloshi i ri zbulon shumė tė fshehta tė kėtyre korridoreve dhe tė bashkėpunėtorėve tė fashizmit. Ai kėrkon tė largohet por njihet me Gjergjin njė ilegal qė i kėrkon tė vazhdojė tė punojė me durim. Plot ankth dhe kurajo ai indihmon ilegalėt pėr tė rrėmbyer njė arkiv tė rėndėsishėm.
03-07-2011, 21:13 nga Albanian Lexime: 4,820 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Toka Jone - www.tanmarket.com/php Toka Jone - www.tanmarket.com/php

Filmi "Toka Jonė" u prodhua nė vitin 1964. Regjisor: Hysen Hakani, Skenari: Peēi Dado, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Ēesk Zadeja. Interpretojnė: Marie Logoreci Mario Ashiku Loro Kovaēi Vangjel Heba
03-07-2011, 21:12 nga Albanian Lexime: 6,125 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Cuca e Maleve Cuca e Maleve

Cuca e maleve ėshtė dram tevizive muzikore e regjisorit Dhimitėr Anagnosti, prodhuar mė 1974 nė Shqipėri. Skenari: Loni Papa, Agron Aliaj, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Nikolla Zoraqi. Film muzikor sipas baletit me tė njėjtin titull. Gjini njė malėsor i pabindur ėshtė ēkishėruar. Pėr kėtė vajza e tij mbetet e pa pagėzuar dhe pa emėr. "Cuca" pėrkrahet vetėm pas luftės nacional ēlirimtare dhe fillon tė punojė nė kurset e para kundėr analfabetizmit. Por bandat e fshehura ku janė mbledhur edhe njerėz qė kanė ēkishėruar tė atin e vrasin.
03-07-2011, 21:11 nga Albanian Lexime: 5,061 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Dueli i Heshtur Dueli i Heshtur

Duel i heshtur ėshtė film i metrazhit tė gjatė i prodhuar nga Kinostudio "Shqipėria e Re" mė 1967 nė Shqipėri.Regjia: Dhimitėr Anagnosti, Skenari: Nasho Jorgaqi, Muzika: Nikolla Zoraqi. Operator: Petraq Lubonja, operator zėri: Asim Raxhimi - Vangjel Leka. Montazhi: Ismail Balla. As/regjizor: Kristo Jorgji, operator i dytė: Faruk Basha, piktor kostumesh: Astrit Tota, piktor grimior: LLukan Bushi, brigadier ndriēimi: Veli Kastrati, n/drejtor: Fuat Saraēi. Konsulent: Dashamir Ohri. Ekzekuton orkestra simfonike e Radio - Tiranės dhe e kinostudios "Shqipėria e Re", dirigjent: Ferdinand Deda. Drejtor i filmit: Teodor Siliqi. interpretojnė Rikard Ljarja Ndrek Luca Reshat Arbana Bujar Kapexhiu Injac Saraēi Fitim Makashi Eglantina Kume Avzi Hoxha...
03-07-2011, 21:07 nga Albanian Lexime: 8,498 - Hoster: google - Komente: 0
Liri A Vdekje Liri A Vdekje

Liri A Vdekje Ēerēiz Topulli Atdhetar e veprimtar i shquar i Rilindjes, udhėheqės i luftės sė armatosur tė ēetave kundėr sunduesve osmanė pėr ēlirimin kombėtar tė vendit. Hero i Popullit. Lindi nė Gjirokastėr. Mori pjesė nė veprimtarinė e Komitetit tė Fshehtė «Pėr lirinė e Shqipėrisė» nė Gjirokastėr. Nė prill tė 1907 komandoi ēetėn e armatosur qė vepronte nė Shqipėrinė e Jugut, e sidomos nė krahinat e Gjirokastrės dhe tė Korēės. Me vendim tė Komitetit tė Gjirokastrės, anėtarė tė ēetės sė tij vranė nė fillim tė marsit 1908 nė Gjirokastėr komandantin turk tė xhandarmėrisė. Drejtoi Luftėn e Mashkullorės mė 18 mars 1908. Nė thirrjen "Nga malet e Shqipėrisė" drejtuar bashkatdhetarėve tė tij dhe botuar nė janar 1907 nė gazetėn "Shpresa e...
03-07-2011, 20:54 nga Albanian Lexime: 10,355 - Hoster: google - Komente: 0
Vajzat me kordele te kuqe Vajzat me kordele te kuqe

Filmi ka ne qender jeten shkollore te disa vajzave gjate periudhes se fashizmit. Jeta se bashku me Dhuraten dhe disa shoqe te tjera formojne levizjen guerile antifashiste brenda shkolles. Gjate nje feste, mesuesit fashiste duan te detyrojne nxenesit te kendojne himnin fashist, gje qe con ne kryengritjen e vajzave. Ne kete proteste Jeta arrestohet dhe me pas pushkatohet. Regjisor Gezim Erebara, Skenari Luan Rama, Gezim Erebara. Kompozitor Aleksander Lalo. Interpretojne : Marjeta Ilo, Anisa Markajan, Vangjel Heba, Tinka Kurti, Drita Pelingu, Shpresa Berdellima, Dimitra Plasari, Teuta Keci, Arben Imami, Edmond Budina, Sander Prosi, Zhani Zicishti, Edita Shkreta, Rudina Kavoci, Vangjel Toce, Agim Shuka, Llambi Kacani, Marika Kallamata, Eva...
03-07-2011, 20:52 nga Albanian Lexime: 6,003 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Ishte Kohe per Dashuri Ishte Kohe per Dashuri

Ngjarjet dhe situatat e krijuara ne nje familje shqiptare te viteve te fundit. Interpretojne : Robert Ndrenika, Pavlina Mani, Arben Derhemi
01-01-2010, 04:19 nga Albanian Lexime: 11,897 - Hoster: google - Komente: 0
Nje vonese e vogel Nje vonese e vogel

Filmi "Njė vonesė e vogėl" prodhim i vitit 1982. Regjia: Xhanfize Keko, Skenari: Bashkim Hoxha, Xh. Keko, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Aleksandėr Lalo. Pėrmbajtja e filmit Heronjtė e filmit janė njė grup fėmijėsh Besiana, Dorina, Ermali, Kliti tė cilėt nė 7 Mars fesėn e mėsuesit nisen pėr nė shtėpinė e mėsueses sė tyre (Marjeta Larja). Filmi ėshtė plot me situata tė kėndshme gjatė rrugės pėr nė shtėpinė e mėsueses.
26-12-2009, 18:14 nga iNa-BoBiNa Lexime: 10,003 - Hoster: google - Komente: 0

Video-Center of vBPoint (©)

Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 10:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar