Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Videos

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Video-statistics
Kategori gjithsej: 25
Video gjithsej: 548
Top Dėrguesit:
  1. Albanian (291)
  2. Amajla (86)
  3. Bl@ck_E@gle (67)
  4. Complete (64)
  5. noni (27)
  6. Unknown (8)
  7. iNa-BoBiNa (3)
  8. LoBuS (1)
  9. pegasusaj (1)
Kategoritė
Kėrko Videot
Best rated videos (same category)
Debatik (1961)
Debatik (1961)
Tirana Viti Zero
Tirana Viti Zero
Random videos (same category)
Dhe vjen nje dite
Dhe vjen nje dite
Rrethimi i Vogel
Rrethimi i Vogel
film Shqip Flutura ne Kabinen Time
film Shqip Flutura ne Kabinen Time
Udha e Shkronjave
Udha e Shkronjave
 
Filma Shqiptarė Kėtu do tė gjeni vetėm filma Shqiptarė qė janė koleksionuar pėr tė gjithė vizitorėt e Forumit Shqiptar

Videot brėnda kategorisė Filma Shqiptarė
Skanderbeg The Warrior King Skanderbeg The Warrior King

Historia e te madherishmit Skenderbeu, biografia e tij dhe lufterat qe ai i beri per nder te kombit Shqiptar. Eshte ne gjuhen angleze mirpo ka titra shqip nga Rrishlir (www.rrishlir.com)
14-10-2013, 19:45 nga pegasusaj Lexime: 2,943 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Gracka Gracka

Filmi "Gracka" prodhim i vitit 1983. Regjia: Saimir Kumbaro, Skenari: Neshat Tozaj, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Robert Radoja. "Dy prej oborrėtarėve tė mbretit Zog rekurtohen nga agjenturat e huaja dhe futen ilegalisht nė Shqipėri. Por banditėt tė mashtruar kapen dhe gjatė hetuesisė thyen. Kjo i shėrben Sigurimit tė Shtetit qė organzion lojėn pėr kapjen e njerėzve qė hidhen nė Shqipėri nga agjenturat e huaja." Aktoret: Reshat Arbana Mario Ashiku Vangjel Heba Luan Qerimi Gulielm Radoja Kristaq Skrami Llazi Sėrbo
29-01-2012, 07:12 nga Albanian Lexime: 4,581 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Flete te Bardha Flete te Bardha

Filmi "Flete te bardha" eshte nje film televiziv i prodhuar nė Shqipėri , nė vitin 1990. Skenari: Natasha Lako, Operator: Thanas Ngjela, Piktor: Myzafer Shkira, Kompozitor: Kujtim Laro (Artist i merituar), Operator zėri: Kristaq Kristo, Drejtor filmi: Ylli Kokona, Grimi: Edmond Lako, Montazhi: Klaudio Sheldia, Piktor kostumesh: Milto Jorgji, Redaktor: Vangjel Leka, Regjisor: Mevlan Shanaj (Artist i merituar). Interpretojnė: Rikard Ljarja (Artist i merituar), Pavlina Mani, Ilir Sulejmani, Ema Ndoja, Ina Gjoni, Birēe Hasko (Artist i merituar), Natasha Sela, Agim Shuka, Petrika Riza, Filika Ujkaj, Vladimir Muzha, Teli Stefani, Ndrek Shkjezi (Artist i merituar), Esma Agolli, (Artiste e merituar), Kristaq Papa, Silvana Braēe, Hazbi Musai,...
29-01-2012, 07:09 nga Albanian Lexime: 4,479 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Dhe vjen nje dite Dhe vjen nje dite

Filmi "Dhe vjen njė ditė" prodhim i vitit 1986. Regjia: Vladimir Prifti, Skenari: Teodor Laēo, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Thoma Simaku. Pėrmbajtja e filmit Njė dramė po ndodh me ekonomistin Llano Bleta. Me pikėpamjet e tij individuale pėr njė jetė mė tė rehatshme ai gradualisht i pret tė gjitha lidhjet me fshatin e tij duke lėnduar kėshtu pa e kuptuar ndjenjat e atyre qė e duan mė shumė. Ky degradim i moralit etik vihet re gjithashtu edhe nė punėn e tij. Aktorė kryesorė: Rajmonda Bullku Xhevdet Ferri Demir Hyskja Liza Laska
23-07-2011, 04:37 nga Albanian Lexime: 6,787 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Treni niset shtate pa pese Treni niset shtate pa pese

Filmi "Treni niset nė 7 pa 5 " prodhim i vitit 1988. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Aleksandėr Lalo. Elteva e cila sapo ka filluar punė nė bangėn e shtetit fillon tė flasė pėr dėmet e sjella nga puna e dikujt qė po ndjek njė zgjidhje ekonomike tė gabuar. Ajo gjendet nė udhėkryqe dhe nė njė moment pyet veten pse tė gjithė janė kundėr saj. Nė kėtė kohė doktori mendon se ajo ėshtė shtatėzėnė. I dashuri e braktis. Ėshtė njė intrigė qė dikush e thuri pa shumė kujdes por i kushtoi shumė Etlevės.
23-07-2011, 04:37 nga Albanian Lexime: 7,276 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Nje vonese e vogel Nje vonese e vogel

Filmi "Njė vonesė e vogėl" prodhim i vitit 1982. Regjia: Xhanfize Keko, Skenari: Bashkim Hoxha, Xh. Keko, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Aleksandėr Lalo. Pėrmbajtja e filmit Heronjtė e filmit janė njė grup fėmijėsh Besiana, Dorina, Ermali, Kliti tė cilėt nė 7 Mars fesėn e mėsuesit nisen pėr nė shtėpinė e mėsueses sė tyre. Filmi ėshtė plot me situata tė kėndshme gjatė rrugės pėr nė shtėpinė e mėsueses.
23-07-2011, 04:35 nga Albanian Lexime: 6,030 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Hije qe mbeten pas Hije qe mbeten pas

Filmi "Hijet qė mbetėn pas" prodhim i vitit 1985. Regjia: Esat Musliu, Skenari: Diana Ēuli, E. Musliu, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Maksim Shehu. Agroni dhe Marjeta po jetojnė njė fejesė tė lumtur deri nė ditėn kur nė njė gjygj tė proēeduar nga Agroni dy persona tė akuzuar pėr vjedhje zbulojnė fakte qė implikojnė edhe babanė e Marjetės. Agroni vihet nė mes tė dashurisė sė tij dhe detyrės. Pas njė dileme ai gjen kurajo dhe vendosmėri tė refuzojė dashurinė me interes tė sė fejuarės sė tij.
23-07-2011, 04:35 nga Albanian Lexime: 6,792 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Lulekuqe mbi Mure Lulekuqe mbi Mure

Filmi "Lulekuqet mbi mure" prodhim i vitit 1976. Regjisor: Dhimitėr Anagnosti, Skenari: Petraq Qafzezi, Dhimitėr Anagnosti, Producent: Kinostudio Shqipėria e Re, Muzika: Kujtim Laro. Interpretojnė: Timo Flloko......Mėsues Luani Agim Qirjaqi....Drejtori i Shkollės Kadri Roshi.....Kujdestari Alfred Kote Liza Laska Pavlina Mani
23-07-2011, 04:33 nga Albanian Lexime: 7,411 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Tomka dhe shoket e tij Tomka dhe shoket e tij

Filmi "Tomka dhe shokėt e tij" prodhim i vitit 1977. Regjisor: Xhanfize Keko, Skenari: Nasho Jorgaqi, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Aleksandėr Lalo. Interpretojnė: Enea Zhegu, Herion Mustafaraj, Genc Mosho, Artan Puto, Sotiraq Cili, Zehrudin Dokle etj. Tomka ėshtė njė djalė i vogėl qė i pėlqen tė luajė me top sė bashku me shokėt e tij. Por fushėn e futbollit e marrin nazistėt qė kanė hyrė nė qytet. Tomka nėn kujdesin e tė rriturve fillon tė organizojė aksione kundėr kampit ushtarak qė ėshtė dislokuar nė fushėn e tyre tė dikurshme tė lojės
23-07-2011, 04:33 nga Albanian Lexime: 6,588 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Partizani vogel Velo Partizani vogel Velo

Partizani i vogėl Velo ėshtė njė film shqiptarė i prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1980. Regjia: Xhanfize Keko, Skenari: Anastas Kondo, Natasha Lako, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Kujtim Laro. Aktorėt dhe rolet e tyre nė kėtė film janė: Eduard Ēala Petro Papakosta Pandi Raidhi Kadri Roshi Fitnete Tiēo
23-07-2011, 04:32 nga Albanian Lexime: 6,517 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Balle per Balle Balle per Balle

Ballė pėr ballė ėshtė film artistik i metrazhit tė gjatė, prodhuar nė Shqipėri mė 1979 nga kinostudio Shqipėria e Re. Regjia: Kujtim Ēashku, Piro Milkani, Skenari: Ismail Kadare, Muzika: Feim Ibrahimi. Ekranizim i romanit tė Isamil Kadaresė "Dimri i madh". Besnik Bermema ishte pėrkthyes nė konferencėn e partive komuiste tė mbajtur nė Moskė nė vitin 1961. Ai ishte dėshmitar i thyerjes mė tė madhe midis dy partive komuniste qė i pėrkisnin respektivisht njė kombi tė madh dhe njė kombi tė vogėl. Ngjarjet dramatike nė konfliktin ushtarak ndodhin nė njė bazė detare nė territorin Shqiptar nė Pashaliman tė cilėn Sovjetikėt nuk arrtitėn ta pėrvetėsonin. Haxhi Dersha - producent Robert Gjoni - ass. Natasha Lako - producent linjor Kasem Seferi -...
03-07-2011, 23:19 nga Albanian Lexime: 5,650 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Pranvera nuk erdhi vetem Pranvera nuk erdhi vetem

Pranvera s'erdhi vetėm ėshtė njė film shqiptarė i prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1988. Regjia: Piro Milkani, Skenari: Anisa Makajan, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Ardit Gjebrea Aktorėt dhe rolet e tyre nė kėtė film janė: Anisa Markarian Ema Ndoja Kristaq Skrami Irena njė fizikante e re bashkė me tre shokė tė saj ndėrmerr njė studim tė rėndėsishėm larg nga shtėpia. Ajo shkon pėr njė kontroll shėndetėsor nė spitalin e qytetit dhe mėson se vuan nga leuēemia. Pasi e merr veten nga depresioni shpirtėror ajo fillon tė pajtohet me realitetin duke ēmuar ēdo sekondė tė jetės sė saj dhe dashurisė sė saj tė cilėn pėrpiqet ta shmangė.
03-07-2011, 23:17 nga Albanian Lexime: 6,832 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Dora e ngrohte Dora e ngrohte

Dora e ngrohtė ėshtė njė dramė televizive e prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1983. Regjia: Kujtim Ēashku, Skenari: Neshat Tozaj, Producent: Shqipėria e re , Muzika: Hajg Zaharjan. Djaloshi Besim nuk gjen ngrohtėsi nga njerku i tij Ahmeti. Ai braktis shkollėn dhe bėn gabime tė rėnda. Por ėshtė pikėrisht dora e ngrohtė e shokėve tė klasės dhe e tė gjithė shoqėrisė qė e kthejnė Besimin nė jetė.
03-07-2011, 22:50 nga Albanian Lexime: 6,818 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Une e dua Eren Une e dua Eren

Unė e dua Erėn Film artistik Shqiptar prodhim i TVSH viti 1991. Skenari: Besa Myftiu, konsulent: Zef Shoshi, drejtor: Jorgji Lole, piktor: Mitat Ēuadari, piktor kostumesh: Myzafer Shkira, piktor grimior: Edmond Lako, muzika: Kujtim Prodani, montazhi: Klaudio Sheldia, operator zėri: Bardhyl Xhani, operator: Bujar Kokonozi, regjisor: Albert Minga. interpretojnė Ndriēim Xhepa Luiza Xhuvani Mevlan Shanaj Aurela Hyseni Jul Nenshati Violeta Kraja Vangjel Toēe Luljeta Sallaku
03-07-2011, 21:23 nga Albanian Lexime: 6,725 - Hoster: YouTube - Komente: 0
Ne Cdo Stine Ne Cdo Stine

Filmi "Ne cdo stine" i regjisorit Viktor Gjika trajton historine e dashurine ne nje qender studentore, ku gershetohen bukur ndjenjat, dashuria, humori. Muzika e mrekullueshme e Aleksander Pecit e ven kete film me te kendshem dhe romantik. Rolet:Anisa Markarian, Arben Imami, Adrian Cerga, Spiro Duni, Ermira Bahiti
03-07-2011, 21:21 nga Albanian Lexime: 6,416 - Hoster: YouTube - Komente: 0

Video-Center of vBPoint (©)

Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 18:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar