Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Komuniteti Forumit Shqiptar > Zonė e lirė & Tema shoqėrore

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 27-02-2014, 16:37   #1
Lajme Shqip
Junior Member
 
Regjistruar mė: Feb 2014
Postet: 16
Pėlqime: 0
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
Rep: 85
Lajme Shqip is on a distinguished road
Points: 5,787
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 5,787
Gabim Debate tė ashpra nė Kuvend

Debate tė ashpra nė Kuvend

Kuvendi ėshtė kthyer sot ne arene debatesh te ashpra mes mazhoranes dhe opozites ne qender te te cilit ishet vendimi i marre nje jave me pare lidhur me shkarkimin e kreut te ILDKP, Zana Xhuka.

E pranishme nė sallėn e kuvendit opozita ka shkaktuar tension nė kuvend duke protestuar pėr atė qė e cilėson shkeljen e Kushtetutės nga ana e qeverisė, botimin me vonesė tė vendimit pėr rrėzimin e Aktit Normativ tė Qeverisė dhe situatėn e rėndė nė ekonomi e rend.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kėrkuar nga kuvendi qė tė kthejė mbrapsht vendimin e marrė seancėn e kaluar pėr shkarkimin e kreut tė ILDKP tė cilin e ka cilėsuar si vendim nazist dhe si nje puē ndaj Kushtetutes dhe kreut te shtetit.

Ai ka akuzuar mazhorancėn se me veprimet qė bėn po dhunon ēdo ditė standardet evropiane dhe demokratike dhe po krijon kushtet per nje destabilitet te situates ne vend.

“Ne mblidhemi sot nė njė ditė mė tė rėndė nė historinė e parlamentit. Ne mblidhemi kėtu pasi Parlamenti njė javė mė parė bėri njė votim tė tipit nazist duke shkarkuar kryeinspektoren e ILDKP-sė”, tha Berisha.

Kjo seancė, tha Berisha, po dėshmon fundin e kėtij parlamenti.

Halimi: Kuvendi, gijotinė e institucioneve tė pavarura

Deputeti i PD-sė, Eduard Halimi duke folura nga foltorja e Kuvendit tha se ky institucion ėshtė kthyer nė njė gijotinė e institucioneve tė pavarura nė vend duke iu referuar ketu shkarkimit tė kryeinspektores Zana Xhuka.

“Njė javė mė parė ky Kuvend u kthye nė ‘gijotinė’ dhe shkarkoi kryeinspektoren e ILDKP-sė, Zana Xhuka. Ajo u shkarkua se i kėrkoi kryeministrit tė japė llogari pėr pasurinė e tij. Ky Kuvend nuk mund tė ketė tjetėr axhendė, vetėm tė kthejė kushtetutshmėrinė dhe ligjshmėrinė”, tha Halimi.

Meta-opozitės: Antimitingun e keni pėr kryetarin tuaj tė ri

Ndėrkohė kreu i parlamentit, Ilir Meta u shpreh se opozita me kėtė mėnyrė sjelljeje po shkel rregulloren dhe po bėn antimiting nė Parlament.

“E kuptoj qė keni ardhur pėr antimiting qė e keni pėr kryetarin e partisė tuaj qė nuk ju dha fjalėn te sheshi. Mė gjeni mua tolerant e vini kėtu tė shkelni rregulloren”, u tha Meta deputetėve demokratė.

Tė shkarkuarit nga administrata, protestė para kuvendit

Ish-punonjės tė administratės, tė larguar nga detyra, kanė zhvilluar sot njė protestė pėrpara parlamentit, gjatė kohės qė zhvillohej seanca plenare. Me pankarat nė duar protestuesit u kėrkojnė deputetėve zbatimin e ligjit tė nėpunėsit civil dhe rikthimin e tyre nė punė.

Ish-punonjės tė administratės pretendojnė se janė larguar padrejtėsisht nga puna dhe paralajmėrojnė pėrshkallėzim tė protestave, nė rast se nuk do tė ketė asnjė reagim pėr shqetėsimin e tyre.

Burimi: http://www.lajm-shqip.com/
Lajme Shqip nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Tags
debate, kuvendi, lajm-shqip.com, lajme shqip, sali berisha

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Libi, luftime tė ashpra nė Sirte LoBuS Arena ndėrkombėtare 0 07-10-2011 16:02
PS dėrgon nė Kuvend draftin pėr heqjen e TVSH-sė LoBuS Politika nė vend 0 04-10-2011 18:15
Vasili e Pollo nė Kuvend pėr tenderėt dhe censusin LoBuS Politika nė vend 0 23-09-2011 18:18
Cilat tema do ishin te nxehta dhe do krijonin debate te forta ... bens Tema shoqėrore 23 28-11-2010 15:17
Dokumentari i Everett, debate pėr jetėn e Bajronit Semiramida Dossier dhe analizė 0 19-08-2009 03:24


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 07:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar