Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Mirėqėnie dhe pėrkushtim > Kėndi i psikologut

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 30-11-2009, 01:28   #31
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Se tretiLavederojeni burrin tuaj per gjera qe e meriton.Burrat kane shume nevoje per ledhatime.shume me teper nga c'mendoni ju.Ai burre qe ju thote se nuk i pelqen levdatat dijeni se nuk ju thote te verteten.Pse ndoth kjo??Ja pse?


Burrat ,qe ne femijeri jane mesuar me levdata dhe u eshte ngulitur mendimi se ata duhet te dine cdo gje.prandaj mburrja u jep kenaqsi psikologjike.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 01:30   #32
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Po pse ne femrat s'kemi nevoj per levdata????


Kemi, po burrat i duan ca me shume.Ne femrat pelqejme me shume komplimentet,kurse burrat levdatat.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 02:18   #33
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Perse burrat e urrejne tendosjen ose nervozizmin te grate??


Burrat nuk durojne dot nervozizmin inatin ose te qarat e grave.Shume psikologe kane shpjeguar se ne keto situata burrat perjetojne njelloj bezdie psikologjike.Nuk ka burre qe ta pelqeje nje grua qe nervozohet,qe qan,qe tensionohet ose shkarkohet pa pushim ndaj burrit.


Tek burri eshte e ngulitur ndjenja e pergjegjesise per gjendejn e problemet ; ai vete jeton me stres dhe ,nese i zbrazet edhe gruaja,ekuilibri i tij psikologjik lekundet e prishet menjehere.


Qe ne vogeli djemt jane mesuar te kene pergjejesi per motrat.per problemet qe ju perkasin prandaj ata nxitojne te veprojne edhe kur jane te vegjel.Kur rriten ,aq me shume jane te orientuar vetem per te marre vendime.


Prandaj kur shef gruan qe qan ai coroditet!.

ndjenja e pergjegjesise per familjen,per gruan per femijet.Mendimet se nuk po gjen dot zgjidhje racionale dhe se nuk po mer nje vendim e ben te ndjehet keq.Si i pa zoti si i pa afte.prandaj burrat nuk i duan grate e merzitura.Sepse i duket sikur vetem gruaja e tij merzitet e qan e nervozohet.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 02:35   #34
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Meshkujt shpesh e marin nervozizmin e femrave per histerizem.ata e quajne gjendjen tuaj shume me serioze nga sa eshte ne te vertete.por edhe tremben se mos kjo gjendje keqsohet edhe me shume.


Burrat nuk e kuptojne se grate zoterojne shume me teper elasticitet sesa burrat dhe se ato jane me te shkathta e me te afta qe ti rifitojne shpejt gjendjen dhe forcat shpirterore.


Ky fakti lart per grate vertetohet ne momentet kur grate qajne, per pak kohe fillojne te qeshin, mund edhe te bejne dashuri.Meshkujt jo .ata stabilizohen shume ngadal.


Gjithesesi .shtepia nuk eshte si ndonje "grope"zbrazje dhe atmosfera familjare nuk duhet zymtohet.aq me pak pa shkaqe serioze.Kete keshille duhet qe ne femrat ta cmojme si te domosdoshme.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga Diamanta : 30-11-2009 nė 02:41
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 02:51   #35
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Si te neutralizojme situaten????

Kur jeni e merzitur,e shqtesuar,e trishtuar ose e acaruar"" mos gjuani si me sacma""por ia thoni qarte dhe hapur burrit se cfare deshironi konkretisht nga ai.


Kjo menyre veprimi e angazhon ate sic duhet dhe jua qetson edhe juve brengen. Kur jeni e nervozuar duhet t'ja thoni se nuk eshte ai shkaktari, por po kerkoni ndihmen e tij.Ne kete menyre ai ndjehet i lehtesuar.Kur ziheni me shefin p sh.ose ne forum hahaha kerkojini atij ndihm .I dashur dua vetem qe te kem prane dhe te me duash.Ai do ju doje me shume.Burrat ndihen mire kur e kan te qarte se c'duhet te bejne,cfare kerkohet konkretisht prej tyre.mundesisht kjo e percaktuar me kohen,vendin,rrethanat.,pra ne korniza ,teresisht te percaktuara.


U jepni burrave te kuptojne se nuk jeni viktima,se nuk keni nevoje per ndonje ""shpetimtar"",por thjesh keni nevoje ngrohtesi,vemendje ,mbeshtetje e dashuri.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 05:49   #36
Dea_Rei
Senior Member
 
Avatari i Dea_Rei
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: Seattle-Washington
Postet: 728
Pėlqime: 6
Pėlqyer 14 herė nė 11 postime
My Mood: Innocent
Rep: 671
Dea_Rei will become famous soon enough
Points: 15,528
Pikėt nė bankė: 1,158,887
Total Points: 1,174,416
Vendi dyte i postimeve :P lol - GhOsT A e madhe shtypit a e vogel e shtypit AKULLORJA - GhOsT 
Gabim

Paska plas monologu ktej. :P
__________________
No one said it would be easy, they said it would be worth it.
Dea_Rei nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 10:43   #37
Complete
Moderator i/e F.Sh.

 
Avatari i Complete
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 855
Pėlqime: 26
Pėlqyer 66 herė nė 56 postime
My Mood: Angry
Rep: 671
Complete will become famous soon enough
Points: 353,830
Pikėt nė bankė: 131,668,617
Total Points: 132,022,447
vendi tete per postime :P - GhOsT 
Gabim

Diamanta e di car duhet tbeje apo harrove? Kishe per tbe nje pyetje ndersa ato qe ti bere me beso nuk ishin pyetje ishin thjesht gjera qe ti me gjithe qejf do doje ti kishim ne meshkujt dhe ju te ndjeheni si viktima.

P.Sh: Pse meshkujt ... ?

Mund ta besh nje pyetje te tille ose si ajo qe bere te paren!

Ja ta sqaroj i qik pergjigjen e pare timen:

1. Une po flas per veten (Complete) jo per te gjithe burrat sepse nuk jane te gjithe te njejt por as un nuk kam dhe aq potencial sa te dij shijen, veprat apo apo te gjithe burrave/meshkujve. Une per vete nuk e urrej kur dikush me thote "E ke gabim" sepse jam ambientuar me kete fjale pranaj. Nese un kam 60 vite duhet ta dish qe 58 prej tyre jane te gabuara pranaj edhe po e pata mire un habitem dhe e le anash ate gje sepse jam mesuar me gabimet. Fjala "e ke gabim" per mu eshte frymzim apo mjep vullnet noshta tmos bej gabime. Un per vete kisha nje jete qe kisha ber gabime dhe kshu kisha i grumbull fjalesh qe me thonin ashtu si thua ti "e ke gabim" pranaj gjithmone vit mbas viti kam psu ca permirsime dhe sot jam ky qe jam me gjitha tmirat (lol). Un (per vete) fjalen "e ke gabim" e konsideroj me te vlefshme se "te dua" apo "ke te drejte" pasiqe nga keto dy fjalet e fundit nuk mesoj asgje!
__________________
Sharl Bodler - Dehuni
Complete nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 15:23   #38
HIM
The GAME
 
Avatari i HIM
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: In Her Dreams
Postet: 944
Pėlqime: 1
Pėlqyer 13 herė nė 10 postime
My Mood: Cool
Rep: 680
HIM is on a distinguished road
Points: 36,602
Pikėt nė bankė: 301,460
Total Points: 338,062
vendi shtate per postime hahhah lol - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiramida Shiko postimin
Ja cilat jane.Telat e zėrit

Te femrat, telat e zėrit janė mė tė shkurtėr dhe pėr kėtė zėrin e kanė mė tė hollė e tė mprehtė


Organet e ndijimit

Shqisat e dėgjimit dhe nuhatjes te femrat janė mė tė forta sesa te meshkujt. ./ Shqip/
Prandaj ju femrat preferoni me shume te flisni sesa te degjoni ?!?!
Tek disa femra pavaresisht se cfare mund tu thuash, ato kane nje ze te brendshem qe i thote te kunderten e atyre qe degjojne me veshe. Zeri i brendshem eshte gjithmone me i forte tek femrat. . Sa per telat e zerit......hem.......100% e vertete.
__________________
Its Time To Play The Game
Look over your shoulder ready to run
like a good little bitch, from a smoking gun
I am the game and i make the rules, so move on out and you can die like a fool
Try and figue out what my moves gonna be
Come on over sucker why dont you ask me
Dont you forget theres a price you can pay
'Cuz i am the game and i want you play!
HIM nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 22:51   #39
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dea_Rei Shiko postimin
Paska plas monologu ktej. :PCdo me thene monolog????


hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-11-2009, 22:56   #40
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Complete Shiko postimin
Diamanta e di car duhet tbeje apo harrove? Kishe per tbe nje pyetje ndersa ato qe ti bere me beso nuk ishin pyetje ishin thjesht gjera qe ti me gjithe qejf do doje ti kishim ne meshkujt dhe ju te ndjeheni si viktima.

P.Sh: Pse meshkujt ... ?

Mund ta besh nje pyetje te tille ose si ajo qe bere te paren!

Ja ta sqaroj i qik pergjigjen e pare timen:

1. Une po flas per veten (Complete) jo per te gjithe burrat sepse nuk jane te gjithe te njejt por as un nuk kam dhe aq potencial sa te dij shijen, veprat apo apo te gjithe burrave/meshkujve. Une per vete nuk e urrej kur dikush me thote "E ke gabim" sepse jam ambientuar me kete fjale pranaj. Nese un kam 60 vite duhet ta dish qe 58 prej tyre jane te gabuara pranaj edhe po e pata mire un habitem dhe e le anash ate gje sepse jam mesuar me gabimet. Fjala "e ke gabim" per mu eshte frymzim apo mjep vullnet noshta tmos bej gabime. Un per vete kisha nje jete qe kisha ber gabime dhe kshu kisha i grumbull fjalesh qe me thonin ashtu si thua ti "e ke gabim" pranaj gjithmone vit mbas viti kam psu ca permirsime dhe sot jam ky qe jam me gjitha tmirat (lol). Un (per vete) fjalen "e ke gabim" e konsideroj me te vlefshme se "te dua" apo "ke te drejte" pasiqe nga keto dy fjalet e fundit nuk mesoj asgje!Meshkujt kane shume veti te perbashketa.Nje nga ato eshte qe ata kundershtojne mendimet e femrave dhe nuk thone me fal!Ti ca ke ber ktu lart???Ke pranua qe gjithe jeten ke qene ne rruge te gabuar dhe je korigjuar nga njerzit ne cdo hap vetem e vetem qe te kundershtosh!!
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 01-12-2009, 02:44   #41
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Ndryshimet vazhdojne.


Meshkujt keto krijesa qe na hapin gjithe kohen probleme dhe prape ne i duam se s'mund te jetojm pa ta.

Meshkujt merren me pak se femrat me problemet e dashuris dhe te mardhenieve reciproke.


Meshkujt jane te perkushtuar ne radhe te pare,per punen dhe arritjet e veta,kurse femrat jane me te perkushtuara per mardheniet ,dashurine,burrin ,femijen ,shtepine.

Nqs se burri ndjen veshtiresi ne pune,dhe nuk ka siguri ne mundesite e veta per te arritur suksesin,atij i priten deshirat edhe per dashurine.Shkurt ai s'mund te koncentroje sa duhet vemendjen per mardheniet me gruan.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 01-12-2009, 02:55   #42
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Femrat kerkojne.

Sado te zene me pune e halle qe te jene,te gjejne qofte edhe pak kohe per te na perqafuar e per te na dhene kenaqsi qe dhe ne vet te gjejme pak prehje dhe lumturi.Sa here vijne ne shtepi ne e deshirojme kete gje.duam te jemi te sigurta qe vertet na duan dhe na cmojne.te mos na lene me me dyshje te themi do zoti burrri sot eshte ndryshe.

burrave ja u ka fajen truri.
Ndertimi i trurit te tyre eshte ndryshe nga i femres.Ata e kan te veshtire te stakojne shqetsimet e te hapin" kompjuterin" ose"" sirtarin e ndjenjave"",kurse grate e kane kete aftesi te mrekullueshme te cilen e realizojne me plot fines dhe elasticitet.


natyra ka bere mbrekullit e veta .Ajo e ka ngarkuar femeren me gjera te tjera si shtatzania po i ka falur trupin dhe trurin me elastik dhe universal se sa te meshkujve.femrat punojne me shume dhe shplodhen me shpejt.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 01-12-2009, 03:08   #43
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Smile

Ndryshimin e trurit te meshkujve nga ai i femrave .E shpjegon dr Xhejn Barr Stamp ne librin e tij Ku eshte ndryshimi


Nese e paralizojme me insuline (e veme ne gjume)njeren gjysememisfere te trurit te gruas ,kete funksion e kryen perbukuri gjysma tjeter gje qe tek burrat nuk ndoth.keshtu po paralizuam gjysemsferen e majte tek burrat ata humbasin aftesine per te folur.ndersa e djathta pergjigjet vetem per orjentim gjate levizjeve.Ky lloj ndryshimi ne tru ben te mundur te kuptohen shume gjera.Ndoshta prandaj dhe thuhet shprehja Mendje femre.Mendje pjellore, burrat nuk manovrojne dot si grate.Sepse atyre do tu duhet me teper kohe !
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 01-12-2009, 03:22   #44
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Grate duhet t'ja shpjegojne burrave te tyre keto mangesira.Dhe kur t'ju ngjasin gjera te tilla thojani me humor Tani nuk te punojne dy hemisferat e trurit.Burrat nuk fyhen kur dine te verteten.sigurisht kur ata kan arritur te kuptojne pse ndoth fenomeni.I ndihmoni burrat qe te orjentohen sa me mire deri sa te krijojne steriotipet e nevojshme,jo vetem ne pune po edhe ne mardheniet familjare.Pse jo pyeteni eshte njeriu juaj me i dashur,Ku do ndihme??I ndihmoni dhe i stervitni burrat qe te mesohen se si te kalojne nga gjendja e ngarkuar e te punuarit ne gjendjen e kendshme te dashuruarit.

Vetem femrat i clirojne burrat nga streset e dites.me perkedheljet masazhet humorin tuaj si me magji burrat futen ne boten e gezuar te dashuris.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 02-12-2009, 04:44   #45
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Eksititmin me te forte tek meshkujt e shkaktojne ngacmuesit pamore.


Eshte provuar qe meshkujt eksitohen me njehere nga revistat erotike.filmat me seks qe shohin e sidomos nga trupi i femres.Per kete arsye meshkujt qe duan te eksitohen me shpesh marrin per te pare fotografi erotike.A e dini perse kto ngacmues erotike veprojne kaq shpejt?Ndoshta e dini ndoshta jo .Une po e shkruaj.


Tek shume meshkuj,gjysmehemisfera e djathte dominon mbi te majten.gje qe do te thotese ata kane orientim vizual:kurse tek femrat mizoteron gjysmehemisfera e majte ,gje qe do te thote se ato jane te orientuara ne menyre verbale.Me fjale te tjera meshkujt exitohen me shume me ate qe shofin me sy,kurse femrat me c'fare degjojne me vesh.Kjo eshte arsyeja qe ne adoleshence meshkujt kerkojne revista pornografike ndersa vajzat pelqejne romanet me dashuri.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 02-12-2009, 04:54   #46
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Parimi i lartepermendur shpjegon faktin pse djemt pelqejne vajzat e bukura ndersa femrat djemt inteligjente.


Burri dashuron me sy ,gruaja me vesh. thot populli!


Meshkujt i shikojne femrat e tjera jo sepse nuk duan te dashuren, por i terheq pamja e jashtme e femrave.Eshte me teper nje veshtirm i pafajshem i burrave kur atyre u pelqen shume bukuria ose veshja e nje femre.Dhe s'ka pse te beheni xheloze.


Prandaj qe te eksitoni partnerin rrini te pastra dhe te veshura bukur ne cdo kohe.Kemishat e nate prej fanellate i kan inat hahaha se s'duken format e trupit te femrave.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 02-12-2009, 04:59   #47
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Ndersa femrat presin fjalet!Meshkujt duan pak drite kur jane ne krevat.syte e tyre duan te shikojne qe te eksitohen.Mos haroni te keni ne dhomen e gjumit driten ekzotike te qirinjve ose abazhurat.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 02-12-2009, 05:14   #48
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Meshkujt nuk munden ne te njejten kohe dhe te bisedojne dhe te bejne dashuri!Perse???

Kur kemi folur per ndertimin e trurit te meshkujve kemi thene se gjysem hemisfera e djathte realizon funksionin kordinues vizual dhe hapsinor ndersa e majta kontrollon funksionin verbal Duke riperseritur konkluzionin qe burri e ka te veshtire te perqendrohet e shperqendrohet si dhe te riperqendrohet arrijme te kuptojme dhe arsyen perse burrat nuk kane deshire qe edhe te flasin,edhe te bejne dashuri.Me sakt ,Kur ai ben dashuri ,ai prek ,ju shikon,ju ndjen,edhe pse te gjitha keto funksione i realizon njera e gjysmes hemisfere te trurit ,dhe ai nuk do te flase me ju.atij i duhet ti vihet ne pune,pra ti hapet gjysem hemisfera tjeter,gje qe kerkon njefare sforcimi nga ana e trurit.Kurse sic kemi thene tek grate gjysemhemisferat punojne njekohesisht ;prandaj grate nuk e kan problem edhe flasin edhe bejne dashuri.Femrat bejne llogari dhe ne te njejten kohe ndjekin programin ne televizion.Grate presin fjale po burrat s'munden.E ka fajen truri.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga Diamanta : 02-12-2009 nė 05:19
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:15   #49
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim Si ta ndihmojme t'jua shprehe dashurine nje burre qe e dashuroni!

Ja si shkruan nje grua!

Nje miku im.nga ana emocionale,eshte i mbyllur.Ai nuk i beson dashurise ose ka kaluar dikur ndonje traume te rende emocionale.Ai shtiret sikur ne pergjithesi nuk interesohet ,nuk shprehet ose e quan dashurin si nje gje te kote.Por une e di se dashuria ime do ta bente te ndryshonte.askush nuk e ka dashur ate me pare aq forte sa e dua une.besoj se po qe se do ta dua kaq fort ,edha ai do te arrije te me shprehet e te me doje..


Nga bisedat me shume gra meson se shumica mendojne "Nese do ta dua fort mikun edhe ai s'ka nga t'ja mbaj pra do te hapet me mua".do te me doje! Te them te drejten kjo menyre e te arsyetuarit nuk eshte e sakte.Kjo nuk do te thote qe dashuria juaj nuk ka rendesi por duhet te dini te silleni.


1)Flisni lirshem,silluni lirshem,mos i beni presion partnerit.I jepni mundesi atij qe te shprehet e te hudheheqe biseden.


2)I jepni kohe partnerit qe te mendohet,mos e merzisni me nderhyrjet tuaja.


3)bejuni degjuese e urte miratojani partnerit ato qe thote.mburreni ate.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:20   #50
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

4)I jepni mundesi qe te tregoje gabimet e veta,mos e qertoni si ndonje mama e repte.


5)I jepni partnerit shembullin tuaj ne dashuri,duke u treguare dashur dhe ledhatare me te ,i beni surpriza e dhurata.


6)Mbusheni zbrazetine e tij emocionale duke mos e mbajtur ate si ndonje pasagjer ne varke,pr vozisni se bashku.7)Kuptojeni e te cmojeni punen dhe arritjet e tij.8)Te jeni e ndjeshme ndaj gjendjeve dhe problemeve te partnerit.Me qellim qe ai ta ndjej veten te dashur e te deshiruar.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga Diamanta : 03-12-2009 nė 04:26
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:25   #51
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Ka plot raste kur simptomat e mossuksesit duken qarte,gje qe do te thote se nuk ia vlen qe te perpiqesh.

Ja disa.


Kur ju beni shume per te,ai nuk perpiqet per vete.


Kur ai eshte njeri pesimist e pa inisiative.si dhe e leshon veten,


Kur fajeson te tjeret per problemet dhe nuk e ndien pergjegjesine e vet.


Kur ka vese te tilla si :narkomania,alkooli.bixhozi.

Kur ka nje mani kronike per te komanduar gjithmone.

Kur ka vese te tilla si ,mashtimi,vjedhja,etj.

Kur eshte teper krenar, i pelqen vetja shume.

Kur ka ndonje semudje te pasherueshme.


Kur ka prirje patollogjike si sadist ,mazohist ,homoseksual.etj...................
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:40   #52
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Besoj se e keni kuptuar se meshkujt dhe femrat flasin ne gjuhe te ndryshe.Nuk do te ishte gabim te ndertohej nje model fjalori per te perkthyer cdo fraze te thene nga kolona grua ne kolonen burre.ashtu sic perkthehet fjale vjen anglishtja ne shqip ose anasjelltas.Ja disa shembuj.Fraza qe thot gruaja.


Une nuk dua te flas tani per kete problem.

Si duhet perkthyer per tu kuptuar nga burri.


Me duhet kohe te mendohme qe te them dicka per te qene ,pasi kam frike se mos gaboj.Une nuk mund ta gjej shpejt nje zgjidhje ashtu sic e gjen ti,i dashur burre.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:43   #53
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Fraza qe thote gruaja
Qetesohu ti po fillon te nervozohesh.Si duhet perkthyer per tu kuptuar nga burri.


Shoh se duhet te te ndihmoj ,por nuk di se si
E ndiej pergjegjesine per ty dhe dua qe te te qetesoj.Kur je mire ti ,une jam edhe me mire.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:47   #54
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Fraza qe thote gruaja.

Te thashe me fal .C'fare do akoma?Si duhet perkthyer per tu kuptuar nga burri.Kam frike se nuk do te me falesh,me vjen shume keq qe padshur te kam fyer.Shpresoj te mos me mbash inat.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:51   #55
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim N2

Fraza te thena nga burri.E dashur kam deshire per seks ,por me duhet te ngrihem heret.Si duhet perkthyer per tu kuptuar nga gruaja.


E dashur ,do te deshiroja seks te shpejte ,por kam frike se ti do te me quaje egoist,Me lejo te lutem pasi neser me duhet te zgjohem heret.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 03-12-2009, 04:55   #56
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Fraza te thena nga burri.

Perse me quan vetem mua fajtor?Mos valle ti nuk gabon kurre??si duhet perkthyer per tu kuptuar nga gruaja.Mua me vjen mire qe ti jep te drejte vetem vetes.Megjithate,me vjen keq ndaj vetes sime per se nuk munda te bej nje zgjidhje te shpejt e te drejte sic do ta deshiroje ti.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-12-2009, 02:10   #57
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim C'fare urrejne me shume meshkujt ne seks!

1)Meshkujt nuk i durojne dot ato femra qe hiqen sikur s'duan seks!

Ja si shkruajn!

*Duke mos e dashur seksin,ajo me krijon ndjesin sikur seksi eshte dicka e piset,jo normale,sikurse dhe une gjithashtu jam nje krijese jonormale,kurse ajo eshte mbi seksin.

*une urrej kur gruaja me ben paralajmerim pas seksit ,Tani vetem pas nje ose dy javesh!.

*Gra qe nuk pelqehen nga meshkujt jane.

Ato qe shprehin percmim nndaj seksit,
Ato qe bezdisen nese burri flet per seksin.
Ato qe demostrojne mungese deshire per te bere dashuri.
Ato qe kritikojne burrat ose te dashurit kur shfaqin deshirat seksuale.
Ato qe ne krevat,kur bejne seks,sillen sikur thone "E po do durrojme."!
Ato qe nuk durojne me te vertet seksin.

Gjeja e pare qe i shkon ndermend burrit Me siguri ajo jo se nuk do seks po nuk me do me mua.Nje nga shkaqet ku lind shkendija e xhelozis.


Mendojne c'fare nuk mendojne burrat kur grate e tyre nuk duan seks dhe keto gjera nuk ua thone atyre pothuajse asnjehere.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-12-2009, 02:12   #58
Iluv
Lolita <3 E
 
Avatari i Iluv
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: <3
Postet: 597
Pėlqime: 15
Pėlqyer 9 herė nė 6 postime
Rep: 667
Iluv is on a distinguished road
Points: 2,523
Pikėt nė bankė: 15,843
Total Points: 18,366
Gabim

Hajde Diami hajde na qeke be sexologeee!!!
Iluv nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-12-2009, 02:17   #59
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iluv Shiko postimin
Hajde Diami hajde na qeke be sexologeee!!!

ua po ti ca do ktu??hahah Mungon TVSH me TETEN.kshuqe po filloj une hahah
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-12-2009, 02:49   #60
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,319
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,096
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Arsyet pse femrat nuk duan seks me burrat!


Disa femrave u duket se duke dhene seksin e humbin respektin dhe krenarine.
Ky eshte nje mit i trasheguar qe nga femijeria,kur vajzave u thone:Mos u thuaj cunave se te pelqen,seksi,se do te te quajne vajze te keqe dhe do mbetesh pa martuar.Ndikojne traumat seksuale.Kur prinderit i kan trembur gjate femijerise

Kur femrat e kan dashur seksin por partneri i tyre nuk i ka eksituar,pasi stili i tij seksual nuk ju ka kenaqur.Ka raste kur vet partneri e ka ftohur te dashuren me menyren e tij primitive.Ka gra qe thone ;Une e dua seksin po seks me kete burre nuk e duroj dot nuk dua me!Ketu futen lloj lloj arsye perfshi dhe lendimet shpirterore.Ne keto raste duhet folur hapur me partnerin kerkoni c'fare deshironi dhe si!Ne se prape s'arrini dicka konsultohuni me psikologun.Zakonisht jane grindjet me burrin,vjerren,te cilat vrasin pasionin seksual.

Mund te jeni femer e ftohte,e akullt pra nuk e doni seksin.Kjo arsye eshte serioze duhet te shikoni seksologun.Te mos kesh kenaqsi seksi ose te humbesh ate eshte vertet humbje e madhe.prandaj te mos keni turp e droje qe te intersoheni per shendetin seksual.Kjo ndodh me shume me ato femra qe jane te perdhunuara ne femijeriose te ato qe jan rritur me nje edukate te keqe seksuale.Duke krijuar per seksin nje mendim shume negativ.
*Mos ia fshini burrit ose te dashurit ndjenjat.
*Jepini mundesi vetvetes per tu kenaqur.
*Thojani te dashurit c'fare veprimesh ju pelqejne.
*Kontrolloni dhe ruani shendetin seksual
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar