Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Mirėqėnie dhe pėrkushtim > Arti i kuzhinės

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 04-08-2011, 20:55   #1
Unknown
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2011
Vendndodhja: Kosova
Postet: 535
Pėlqime: 0
Pėlqyer 4 herė nė 3 postime
My Mood: Daring
Rep: 420
Unknown is on a distinguished road
Points: 187,866
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 187,866
Gabim Fasule pllaqi
Pėr 4-5 persona duhen :* 500 gr fasule pllaqi
* 3 qepė mesatare tė prera hollė
* 5 thelpinj hudhėr e prerė nė feta
* 1 konservė me domate tė qėruara ose 400 gr domate tė freskėta tė qėruara dhe tė prera

* 1 lugė supe salcė domate
* 1 filxhan ēaji me vaj ulliri
* 1 lugė supe me dhjosėm tė prerė
* 2 lugė supe majdanos i grirė
* kripė ,piper.Pėrgatitja :* Vendosim qė nga darka fasulet nė njė tas plastik me ujė tė zbuten, rreth 10-12 orė.

I kullojmė ,i shpėlajmė , hedhim ujė tė freskėt dhe i vėmė tė ziejnė deri sa tė fillojė tė ēahet lėkura e tyre. I kullojmė dhe mbajmė 4 filxhanė nga uji i tyre.

* I hedhim nė njė tavė ose nė enė balte ,shtojmė domatet ,majdanosin,dhjosmėn,

kripė, piper,salcėn e domateve ,hudhrėn dhe vajin dhe i trazojmė tė bashkohen mirė .* Vendosim gjellėn nė furrėn e nxehur mė parė nė teperaturėn 180 gradė pėr rreth njė orė. Gjatė kohės qė piqen nė furrė i kontrollojmė nė se duan akoma ujė. Provojmė fasulet nė se janė zjerrė dhe i heqim. Tė kemi parasysh qė tė mos kenė shum lėng por tė kenė ngelur me salcėn e tyre.Shėnim :

Duke e mbuluar me letėr alumini ndihmojmė gjellėn tė piqet ngadalė duke ruajtur lėngjet e saj.
Burimi : Facebook
Unknown nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Makarona me fasule dhe mish pink_angel Arti i kuzhinės 0 11-12-2009 12:50


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 05:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar