Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Kulturė - Art - Dije > Letėrsia shqipėtare dhe botėrore > Krijimtaria juaj

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 04-08-2011, 16:56   #1
LoBuS
Senior Member
 
Avatari i LoBuS
 
Regjistruar mė: Jul 2011
Vendndodhja: Albania
Postet: 1,370
Pėlqime: 14
Pėlqyer 39 herė nė 35 postime
My Mood: Angry
Rep: 469
LoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura about
Points: 827,670
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 827,670
Gabim Monolog

Te rikthehesh prapa ne kohe...!!!

Nga malli nen tingujt e kitares humb... rri e valvitem ne realitetin pa kuptim, jo ate te botes por ate ne syt e mi e rri rri e kujtoj me mall kohet kur isha me ty... nga malli lot me dalin e nis e rrjedhin pa mbarim e nen bulezat e tyre se kuptoj pse gjithmon me shfaqesh ti.... nga malli nga malli humba keshtu do rri te valvitem ne boten qe dikur krijuam te dy... ah malli malli qe kam per ty pakez nga pakez me shteroi keto dy sy nga malli malli per ty per per at kohe kur buzqeshja jepte pakez kuptim... kuptimin qe ne kte bot e gjeta vetem me ty e kur ishim gjithmon vetem ne te dy...!!!Sado te shkruaj e sado te derdh fjale pa kuptim kurr nuk do mund ta shpreh dicka qe thelle e thelle ne zemer kumbon e rreh akoma dicka qe shkelmon aq fort sa te jep pershtypjen qe nga gjoksi do te dal e te marr jete e te jetoj jeten qe un doja te jetoja me ty, ate jet qe dikur mu duk shum e bukur per te qen e vertete e qe tani me fut ne buleza e copeza kujtimesh qe me bejn te ndihem nje njeri pa zemer pa shpirt e pa ndjesi.Sa shum gjera lash mbrapa ne kete copez jete qe jetova por qe mori fund kur u shkeput pjeseza me e madhe qe ishe TI,

dua te shkruaj dua te rrefehem por cdo fjalez nis e mbaron kur nga syt rrjedhin lot pa mbarim..."Lamtumiren" sta thash dot me plotez gojen e te dish te verteten sdo te mundem ta them dot as tani sepse nje shpres akoma rreh brenda meje dicka qe me thot akoma jo dicka qe sdo te ket mbarim...
__________________
Qui vitam sine stultitia tam prudens putas.
http://i308.photobucket.com/albums/k...asasasasas.gif
LoBuS nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i LoBuS pėlqehet nga
Amajla (04-08-2011)
Vjetėr 04-08-2011, 16:56   #2
LoBuS
Senior Member
 
Avatari i LoBuS
 
Regjistruar mė: Jul 2011
Vendndodhja: Albania
Postet: 1,370
Pėlqime: 14
Pėlqyer 39 herė nė 35 postime
My Mood: Angry
Rep: 469
LoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura about
Points: 827,670
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 827,670
Gabim

Sikur ...


Endem neper lojra fjalesh te gjej shpjegimin e fjales trishtim e papritmas ndjell vetemine e tek e shoh te afrohet afer meje me buzeqesh e un tek e veshtroj me nje buzeqeshje ironike i them jo me dashje te vij drejt meje ta perqafoj e nese sdua pershperis kjo prap se prap mbetet vetemia ime e bashk te dy endemi pa kufi e teksa mundohemi te ndjellim ndonje grimce vrer askund nuk e shohim te shkruar nje perkufizim te fjales "Trishtim". Lodhemi e te dy ulemi te pushojm un dhe vetemia ime e ndersa rrim ne qetesi e veshtrojm njeri tjetrin ne mendje me shkon e kujtohem sa kohe kam qe e njoh e e pranoj ne zemren time boh as vet se di.. Ah sikur te mos ta kisha njohur kurr por dikur un i marri rash ne dashuri e nga nje ndenje kaq e brisht fillova te hidhja fjaleza pa mbarim ne leter e teksa sot i shikoj me duken me shum se nje ujevar e papritmas e pa kuptuar vetemia me perqafon e ndjej nje ere prekse ne trup e mishi me rrenqethet por prap e pranoj me kenaqesi duke e ditur se ndoshta diku ne nje te ardhme sdo te ket me ere te ftohte te me perqafoj por nje zjarr i madh e i pashpirt.

Mundohem te gjej nje grimce jete ne mua por gjithkund shoh pjeseza jeteze te vdekur, grimca shpirti qe kerkojn te ngrihen e te bashkohen por nuk arrin te shohin me pjeset qe i mungojn, shoh lote te rrjedhur ne mollezat e faqeve por qe nuk kan me fuqi te shkojn me teje e nderkohe ndersa penen vozis ne leter duke shkruar nje lot merr guximin e hidhet nga faqja e bie ne leter, ulem e shikoj e rishoh veten time, fytyren time te zbehur tashme te bere si nje ftua i porsa pjekur, shoh vetullat e ngrysura si nje muzg i ngroht vjeshte, shoh dy sy qe shprehin vetem nje deshire Te Te Rishohin Perseri Ah SIKUR..... shoh nje buze te thar e te plasaritur qe ka kohe qe nuk di c`esht buzeqeshja e nje mjeker tashme te humbur si nje shkab e vjetersuar e e hedhur ne papafingo... ah sikur cdo gje te ishte si me par...

E ndersa perpiqem te shkruaj monotonin e diteve te mia ndjej thelle ne zemer qe dicka po me therr aq fort saqe me duket sikur po vdes... e shtrihem..... le penen ne gjoksin tim tashme te futur thelle nga dhimbja qe se duron dot me e preh duart e mia qe me duket kam shekuj qe i kam perdorur e trupi fillon mos te me bindet me e sikur me thot boll tashme cdo gje mbaroi thuaj mendjes tende te ndaloj ajo iku te la lere te shkoj prano kete fakt jeto te tashmen e shoh qe ne trupin e mendjen time ka plasur nje luft e temerrshme e as vet se di kur do te mbaroj.. e ndersa mendime te kota me shkojn ne mendje zemra nis e therret..... hey... ketu je dua te te bej nje dhurat e them me vete mos vetemia qe harrova prane tani do te me bej ironit e saj e te me bej te ndihem akoma me keq se c`jam e perpiqem perpiqem mos te fle e mos te dremitem si i vdekur por ja qe cdo gje tani pa ty esht bere me e fort se un e cdo fuqi qe un kisha nuk esht me u zhduk ne univers duke te kerkuar ty... e dorezohem nis dremitem ... e kur te zgjohem te lutem nqs me sheh me lot ne sy mos u hidhero ato i kam nga gezimi qe bashk ne Enderr ne Ishim perseri si Gjithmon Te Dy...!!!
__________________
Qui vitam sine stultitia tam prudens putas.
http://i308.photobucket.com/albums/k...asasasasas.gif
LoBuS nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i LoBuS pėlqehet nga
Amajla (04-08-2011)
Vjetėr 04-08-2011, 16:57   #3
LoBuS
Senior Member
 
Avatari i LoBuS
 
Regjistruar mė: Jul 2011
Vendndodhja: Albania
Postet: 1,370
Pėlqime: 14
Pėlqyer 39 herė nė 35 postime
My Mood: Angry
Rep: 469
LoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura about
Points: 827,670
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 827,670
Gabim

Ditet e mia pa ty....


Ndersa le punen nisem e sbres shkallet e teksa del tek dera kryesore nxjerr helmin e mallkuar por qe esht e vetmja gje ne kete bote qe mua deri ne sot sme ka tradhetuar e po ma merr jeten me therrime e qe e di qe nje dite do fitoj, teksa eci humbem ne mendime e thjesht rutina i ben kembet te ecin po ne te njejten rruge qe kan ecur nje dit me pare.. me ne fund marr makinen e nisem per ne shpi e tek sa hy ne dere kryesore papritmas trupi fillon e prehet ne paqe e gjeja e par qe me shkon ne mendje esht te shtrihem e te vozis ne kanalet e televizionit e vet si pa e kuptuar i bej kto gjera.

Ndersa shtrihem perhumbem ne gjum te thelle e shikoj nje vegim qe vjen drejt meje sikur dielli te kishte shkeputur nje pjese te tije e frikshme por gjithmon njeriu kerkon te zbuloj te pa zbuluaren e teksa afrohem i njejti mankth qe me ndjek pernate behet subjekt e i kesaj nate TI. Ndoshta zoti me mallkoi diten qe un u ndava prej teje e tani sme le me te qete deri sa te mbyll syt njeher e pergjithmon, ndoshta mekatet qe kam bere ne kete jet po me perndjekin e do me bejn qe ta paguaj per tere te keqijat qe kam bere, ndoshta ... sa shum ndoshta edhe pse sjam i sigurt cila nga keto eshte. Ngrihet nje pikepyetje aq e madhe para meje saqe e shikoj veten nje pikez uje ne oqean, rishoh veten time ne pasqyre si dicka te pafuqishme per te ecur para, ndoshta ishe ti ajo qe i jepje diteve te mija forcen qe kerkonin, ishe ti ajo i jepje sens jetes time e tani qe jam pa ty humbem ne ironin e vegimeve qe me perndjekin kudo.

Ndersa rri ne kervat i perhumbur ime me vjen e me cliron duke me thene qe te shkoj ne kervat te shtrihem per te fjetur e ca me pertese ca me padeshir por i pergjumur dal jasht e nis pi cigaren kete shoqe qe esht kaq e heshtur por duket sikur me kupton e rrin me mua ne cdo moment qe ndihem keq, futem brenda e shtrihem si i vdekur ne kervat duke shpresuar qe kur te hap syt neser do jete dite e re per mua. Ah se harrova Nuk Rishoh me Endrra Ato humben qe kur te Humba TY.
__________________
Qui vitam sine stultitia tam prudens putas.
http://i308.photobucket.com/albums/k...asasasasas.gif
LoBuS nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i LoBuS pėlqehet nga
Amajla (04-08-2011)
Vjetėr 04-08-2011, 18:30   #4
Amajla
Moderator i/e F.Sh.
 
Avatari i Amajla
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: vendi i shqiponjave
Postet: 981
Pėlqime: 67
Pėlqyer 31 herė nė 30 postime
Rep: 691
Amajla is on a distinguished road
Points: 160,282
Pikėt nė bankė: 123,315
Total Points: 283,596
Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Amajla
Gabim

Kurre nuk do ta dija sa shume te kushtoi te jepje me te cmuaren visar qe kishe,dashurin tende.Me mungon,me dhemb mungesa jote shpesh ,dhe pse e di qe ti je aty.Te kam balle per ball dhe nuk arrij te shquaj teresishte dashurin time per ty.Them te dua,them kam nevoj per ty,them je gezimi im por dyshoj ne cdo fjale se ndryshe nuk do te kisha lenduar.Nuk e njoh veten.Luftoj per te qene me e denje.Mbahem forte pas premtimeve te tua..mbahem me thonje ndersa shepsh forcat shterojne sepse nuk dua te zhgejnej,sepse dua te kthej mbrapsh te njejten dashuri qe me dhe.......
Nuk e di ,nuk e di nese vertet do te mund te ktheja mbrapsht gjithe ate qe ti bere,ate qe ti bene.......Armiku im me i madhe ne kete jete jam une dhe vetem une...Nuk arrij ta njoh veten sac ti me njeh.Prandaj te them Te Dua...sepse thua qe me do keshtu sic une jam. Faleminderit qe me do me shume sec une te dua ty!
__________________
"Stay" is a charming word in a friend's vocabulary.
Amajla nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
monolog i trialogizuar deep_blue Krijimtaria juaj 13 04-11-2009 02:45


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 06:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar