Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-03-2009, 02:06   #1
Firewall
Super Anėtar
 
Avatari i Firewall
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Tirane
Postime: 127
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Firewall ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin e Tij ė

Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin e Tijė
Jepni Mendimet Tuaja !!
__________________
Keep Going Because You Never Know What's Out There......!!
Firewall nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2009, 11:44   #2
orkidea
Super Anėtar
 
Avatari i orkidea
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: n'ajer
Postime: 222
Thanks: 2
Thanked 7 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
orkidea ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Titulli: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin e T

Per mendimin tim eshte ne Disavantazh
Ka humbur Fatkeqesisht domethenien e Egzistences
orkidea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2009, 18:45   #3
Golden_Boy
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Postime: 1,561
Thanks: 1,276
Thanked 867 Times in 444 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Golden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Re: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin e Tij ė

Nese do fitonte tere boten nje njeri do humbe Kuptimin e jetes
__________________
Asnjėherė mos ia thyej shpresėn dikujt... ndoshta ėshtė gjėja e fundit qė ka !
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2009, 03:23   #4
ChocolatE_DiamonD
*BitterSweet*
 
Avatari i ChocolatE_DiamonD
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Where you cant tell me what to do
Postime: 471
Thanks: 0
Thanked 16 Times in 15 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
ChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėmChocolatE_DiamonD i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Titulli: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin e T

po puna pare stomakun bosh nuk e ka
edhe stres faturash e paresh nuk ka

tashi ka humbur shpirtin...po ndonjehere shpirti eshte i mbivleresuar

sorry got to play a lil bit devils advocate
__________________
~Don't like my attitude?
Call 1-800-WHO-CARES~
ChocolatE_DiamonD nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2009, 11:09   #5
PUPA
V.I.P
 
Avatari i PUPA
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Italy
Postime: 697
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
PUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarėPUPA ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Titulli: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin e T

hahaahahah chocollate ke plotesisht te drejt ne nje realitet te till qe gjindemi,,porrrr un jam pak shpirterore cdo gje qe permban bota esht materiale, shpirti mbetet dhe po e humba dhe ate skam as fuqin me hec perpara per te arritur kto materialet, keshtu qe kjo pyetje esht revers duhet ti kesh te dyja nqs je i zoti nqs sje mjafton te kesh shpirtin se po qe mir me te ke te gjith boten..
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti. (William Shakespeare )
PUPA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:24   #6
Remember
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Postime: 129
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Remember ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

ta fitoje njehere boten ku ka me mire shpirtin le tja leje parajses
Remember nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:31   #7
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Postime: 1,785
Thanks: 66
Thanked 383 Times in 263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Akoma nuk kam fituar boten qe te jap nje mendim, por sido qe te jete, duke u nisur nga ajo qe mendoj tani: Pranoj te fitoj boten dhe te mbush shpirtin nje cast te vetem sesa te mos kem asgje por shpirtin ta kem plot..

PS: Cfare esthe shpirti?
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:45   #8
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Postime: 1,027
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Just myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Te fitosh dicka do te thote te ndihesh i kenaqur,i plotesuar edhe emocionalisht!
Ne momentin qe shprehemi se fitoj boten dhe humbas shpirtin atehere nuk e konsideroj nje fitore te vertete(ose te pakten jo fitorja qe me pelqen te kem ne jeten time )! Do ishte fantastike te fitoja boten edhe te ndihesha i mbushur emocionalisht,ose me mjafton edhe e anasjellta : Te jem e plote shpirterisht pasi kjo me ben te mendoj se e gjitha bota eshte ne favorin tim !
__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:48   #9
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Postime: 1,785
Thanks: 66
Thanked 383 Times in 263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Just myself Shiko postimin
Te fitosh dicka do te thote te ndihesh i kenaqur,i plotesuar edhe emocionalisht!
Ne momentin qe shprehemi se fitoj boten dhe humbas shpirtin atehere nuk e konsideroj nje fitore te vertete(ose te pakten jo fitorja qe me pelqen te kem ne jeten time )! Do ishte fantastike te fitoja boten edhe te ndihesha i mbushur emocionalisht,ose me mjafton edhe e anasjellta : Te jem e plote shpirterisht pasi kjo me ben te mendoj se e gjitha bota eshte ne favorin tim !

Njeriu eshte i lumtur kur jeta e tij ka nje kuptim.
Nqs ti arrin boten kush do te ishte kuptimi i jetes?

Lumturi dhe fitim bote me duken si dy gjera diametralisht te kunderta..
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:53   #10
Jolene
B➕ (be positive)
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 7,580
Thanks: 4,273
Thanked 5,519 Times in 2,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 442
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Kemi par shume menyra qe jan perdorur nga paraardhesit per te pasur gjith boten, shumica jan kujtime jo te bukura.
Bota ime esht kjo qe kam
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:54   #11
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Postime: 1,027
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Just myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tété Shiko postimin
Njeriu eshte i lumtur kur jeta e tij ka nje kuptim.
Nqs ti arrin boten kush do te ishte kuptimi i jetes?

Lumturi dhe fitim bote me duken si dy gjera diametralisht te kunderta..
Njeriu eshte i lumtur kur jeta ka kuptim ! Ne momente te caktuara kur ndiej qe jeta ka kuptim mua me duket sikur kam arritur te kem boten ne kembet e mia ( te pakten ne ato momente)!

Nuk flas per lumturi absolute,sikurse jo perfitimin e vertete te botes ne dimension! Thjesht momente te caktuara qe me cojne drejt kesaj zgjedhjeje! Lumturia nuk presupozon fitimin e botes sepse eshte dicka utopike,ajo perfaqeson thjesht kenaqesine shpirterore e morale te asaj qe posedon ne ate periudhe te jetes tende ...
__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:55   #12
Remember
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Postime: 129
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Remember ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Roxy kujdes se mos humb shpirtin tani moj
Remember nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 13:59   #13
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Postime: 1,785
Thanks: 66
Thanked 383 Times in 263 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

NJeriu mund te jete i lumtur edhe per arritje te vogla te llojit : te vesh menderen mbi nje kalorifer kur vjen nga jashte dhe e ke akull, ose te mund te urinosh mbasi e ke mbajtur per dy ore...(me fal per vulgaritetin por ka nga ata qe keto fragmente te jetes se tyre i quajne te lumtura)..

Por pyetja qe behet ketu eshte: te fitosh boten dhe te humbesh shpirtin. Ne kete rast, sipas mendimit tim, shpirti nuk eshte = me lumturine.. dhe per kete pike e kam dhen pergjigjen..
tété nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2010, 14:04   #14
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Postime: 1,027
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Just myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tété Shiko postimin
NJeriu mund te jete i lumtur edhe per arritje te vogla te llojit : te vesh menderen mbi nje kalorifer kur vjen nga jashte dhe e ke akull, ose te mund te urinosh mbasi e ke mbajtur per dy ore...(me fal per vulgaritetin por ka nga ata qe keto fragmente te jetes se tyre i quajne te lumtura)..

Por pyetja qe behet ketu eshte: te fitosh boten dhe te humbesh shpirtin. Ne kete rast, sipas mendimit tim, shpirti nuk eshte = me lumturine.. dhe per kete pike e kam dhen pergjigjen..
Mund te merrje edhe shembuj te tjere,po pjese e realitetit por jo te kesaj kategorie gjithsesi ke te drejten tende te komunikimit dhe askush s'ta privon ate!

Sa per temen,jo domosdoshmerisht duhet te kemi kendveshtrime te njejta ketu ne forum dhe pikerisht ketu qendron bukuria !
Tema e ezauruar,te pakten ne mendimin tone ...
__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2010, 13:37   #15
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 11,162
Thanks: 3,611
Thanked 3,625 Times in 2,216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin.....

emm njeriu nese fiton cdo gje dhe ska shpirt..dmth ska ndenja ..dmth do ndihet bosh .. si rrobot ..
A ka kuptim ajo jet kur ndihesh gjysem?
Do preferoja te jem njeri i lumtur dhe i lire dhe pastaj me inisiativen qe sme mungon Jeten e kompletoj vet!
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2010, 18:06   #16
Meri
...Sans v``.
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: ......
Postime: 6,895
Thanks: 2,819
Thanked 4,088 Times in 2,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Nese psh fiton Boten ( qofte ne nje kuptim material, sepse ketu eshte fjala kuptohet )
pse duhet me humb shpirtin ??? Ska mundesi Bote + Shpirt bashke ?!
Nese pyes se cfare Avantazhi ka, ateher Bota eshte ne avantazh me Shpirtin
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2012, 11:20   #17
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Postime: 4,928
Thanks: 956
Thanked 2,174 Times in 900 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare Avantazhi Ka Njeriu Nese Fiton Tere Boten Dhe Pastaj Humb Shpirtin

Ka gjithe boten ne dore .
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur