Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Mirėqėnie dhe pėrkushtim > Estetika > Trupi nė formė

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 01-08-2011, 12:24   #1
LoBuS
Senior Member
 
Avatari i LoBuS
 
Regjistruar mė: Jul 2011
Vendndodhja: Albania
Postet: 1,370
Pėlqime: 14
Pėlqyer 39 herė nė 35 postime
My Mood: Angry
Rep: 469
LoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura about
Points: 827,327
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 827,327
Gabim Si te kemi kembe te qeta dhe seksi ne 5 menyra
Eshte koha per te treguar kembet. Pantallonat dhe xhinset i lene vendin fundeve dhe pantallonave te shkurtra.

Por megjithate kjo gje kerkon pak kurajo sepse celuliti me siguri ka sulmuar kofshet, pastaj ka nga ata kapilaret e pakendshem qe gjenden pas gjunjeve dhe te mos flasim per qimet e futura ne mish.

Ja se si te kemi kembe te qeta dhe seksi ne pese levizje

Zbutni lekuren. Perpara se te ekspozoheni ne diell por edhe para se te depiloheni eshte e rendesishme te beni nje pastrim (scrub) zbutes.

Ky aplikim lejon heqjen e qelizave te vdekura, pluhurin e bardhe dhe me luspa qe eshte formuar ne zonen e gjunjeve dhe kaviljeve.

Ju mund t’i blini keto produkte te gatshme, ose shtoni ne shampon tuaj pak vaj ulliri dhe sheqer, duke i ferkuar gjate dushit me delikatese.

Depilimi. Teknika me e shpejte per te hequr qimet e padeshiruara eshte perdorimi i briskut, gjithnje preferohen ato me kater tehe, qe ju mundesojne heqjen e shpejte.

Per heqjen e qimeve, ju duhet te zgjidhni edhe nje krem rroje te pershtatshem per lekuren tuaj, por sigurohuni qe te permbajne vaj dhe faktore qetesues sepse ato ndihmojne ne parandalimin e irritimeve.

Nje tjeter menyre eshte depilimi me dylle, sigurisht qe eshte me e dhimbshme, por edhe me efikase se brisku dhe rezultatet zgjasin per nje kohe me te gjate. Ne te dy rastet, mund te gjeni veten duke luftuar qimet perbrenda lekures, vecanerisht nese i keni te trasha dhe kacurrel.

Mos u mundoni per nxjerrjen e tyre nga lekura me piskatore apo me gjilpere, teknika me e mire eshte kalimi i nje tufe pambuku te lyer me tonik me baze acidi glycolili.

Eleminimi i celulitit dhe kapilareve. Per fat te keq nuk ka nje teknike per te zhdukur menjehere levozhgen e portokallit nga kembet tona, por sigurisht mund ta zvogelojme duke perdorur nje locion me baze kafeine.

Nje tjeter teknike per te vendosur qarkullimin limfatik eshte masazhimi i kembeve me nje furce te thate, duke filluar nga kaviljet deri tek ijet.

Nese per ju problem jane kapilaret apo disa njolla, ju mund t’i mbuloni ato duke shtuar pak fondatine ne kremin hidratant.

Pedikyr perfek. Eshte shume e rendesishme per te rregulluar thonjte, tregohuni te kujdeseshm ne prerjen e thonjve duke u dhene atyre nje forme sa me te kendshme, per te permiresuar formen e thonjeve keshillohet edhe perdorimi i limes.

Nese keni kallo, guri shtuf eshte nje mjet i vlefshem si dhe nje scrub i mire per pastrimin e lekures se vdekur. Per te perfunduar procesin, lyejini me manikyr ose thjesht me shkelqyes, sipas deshires. Perpara se te aplikoni ngjyren, vendosni nje baze te mire per te mbrojtur thonjte.

Vete-nxirja. Shfaqja e kembeve me ngjyre te zbehte sigurisht qe nuk eshte bukur, por ju mund te perdorni nje krem apo vaj vete-nxires. Efekti padyshim eshte i perkohshem dhe humbet intensitetin gjate dushit.


Burimi : Magjistari
__________________
Qui vitam sine stultitia tam prudens putas.
http://i308.photobucket.com/albums/k...asasasasas.gif
LoBuS nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
per te qeshur si kemi dhe jetojme tvsh Kronika nga vendi dhe Ēėshtja kombėtare 0 17-04-2010 15:53
cfare po ndodh me boten kujt ja kemi borxh? tvsh Arena ndėrkombėtare 4 28-02-2010 17:02
3 Menyra per tu dukur me i ri Amajla Estetika 0 18-01-2010 12:19
Qė tė kemi fėmijė tė shėndetshėm gjatė dimrit Complete Pėrkujdesje nė familje 0 22-11-2009 14:49
Pse kemi mendim negative per martesat me shkes? Semiramida Dashuri dhe ndjenjė 16 08-10-2009 05:22


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 17:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar