Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Komuniteti Forumit Shqiptar > Shkollat Shqiptare

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 20-07-2011, 22:02   #1
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,148
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,019
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Matura, ja pikėt minimale qė duhen pėr ēdo degė

Maturantėt duke qenė sa kanė nė duar tė gjithė komponentėt e Maturės, duhet tė bėjnė kujdes me degėt qė do tė zgjedhin nė formularin A2, i cili sot do tė shpėrndahet nėpėr drejtoritė arsimore. Pėr t'u ardhur nė ndihmė 48 mijė maturantėve, qė kanė dhėnė provimet me zgjedhje, Gazeta po publikon pikėt minimale me tė cilėt ėshtė klasifikuar fitues, kandidati i fundit pėr tė gjitha degėt e universiteteve publike nė pranimet e shtatorit tė kaluar, por edhe tė viteve tė mėparshme. Pasi pikėt u korrespondojnė tė katėr maturave tė viteve tė kaluara, duke nisur nga viti 2007-tė nė vitin 2010-tė. Kėshtu, nėse i hedhim njė sy kėsaj tabele do tė vėmė re se vitin e kaluar fituesi i fundit nė degėn e Stomatologjisė figuron me plot 6202.10 pikė, Farmacia dhe Mjekėsia me njė diferencė tė vogėl pikėsh, pėrkatėsisht me 6159 dhe 6230 pikė. Autoritetet e arsimit bėjnė publike tė gjitha detajet dhe udhėzimin mė tė fundit tė kėtij dikasteri, rreth plotėsimit tė afatit tė kėtij formulari. Maturantėt do tė kenė afat rreth 1 javė pėr tė renditur dhjetė degėt e tyre tė preferuara. "Pėrfundoi tė martėn personalizimi i formularėve dhe sot fillon shpėrndarja nė drejtoritė arsimore dhe zyrat arsimore rajonale. Dorėzimi nga ana e maturantėve nėpėr shkolla do tė bėhet mė datė 28. Askush nuk ka tė drejtė t'i ushtrojė presion maturantėve pėr dorėzim pėr dy apo tre ditė. Kanė shtatė ditė nė dispozicion. Ēdo maturant, nė mėnyrė absolute nuk ėshtė e lejueshme qė tė marrė formularin origjinal, por fotokopjen e tij sepse formularėt origjinalė administrohen nga shkolla" - tha Arben Fagu, drejtor i Agjencisė sė Pranimeve. Rezultatet e formularit A2, do tė dalin nė bazė tė lexuesit optikė. Nėse tė rinjtė do tė kenė pakėnaqėsi rreth pikėve tė tyre, ata mund tė plotėsojnė formularin e ankesės pėr korrigjimin pranė shkollave tė tyre. Arsimtarėt thonė se kėtė vit, pėr herė tė parė ata do tė kenė gjatė vlerėsimit tė formularėve edhe mesataret e nxėnėsve, pėr tė shmangur ēdo lloj pasaktėsie nė rezultate.

Burimi materialit: http://www.balkanweb.com/gazetav5/ar....php?id=101946
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Tags
matura, piket minimale

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Fitore minimale e Atleticos Albanian Sporti dhe tifozėt 0 16-03-2010 06:03
10 rregullat qe duhen rrezuar gjate te ngrenit Amajla Mjeku pranė jush 0 04-02-2010 07:00
Piket qe dhurohen nga Forumi Shqiptar Albanian Manuali i VBPLAZA 0 11-11-2009 20:00
A duhen paguar ata qe i sherbejne kishes? k.al.ma.da Besimtarėt e krishterė 4 10-08-2009 18:48


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 08:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar