Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Mirėqėnie dhe pėrkushtim > Arti i kuzhinės

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 11-12-2009, 13:50   #1
pink_angel
Senior Member
 
Avatari i pink_angel
 
Regjistruar mė: Nov 2009
Postet: 271
Pėlqime: 7
Pėlqyer 6 herė nė 4 postime
My Mood: Angry
Rep: 616
pink_angel will become famous soon enoughpink_angel will become famous soon enough
Points: 106,622
Pikėt nė bankė: 38,972
Total Points: 145,594
Mos u bej tap me te paren :) - {Albanian} E Merito ;) - GhOsT me gjith qef eshte nje kenaqesi ;) - GhOsT kekun qe me kerkove ;) puc;) - GhOsT mere lepije pa merak se eshte origjinale - IMPERIVM 
mjesi :P - GhOsT 
Gabim Makarona me fasule dhe mish

Nevojitet:

* 450 gram mish lope
* 2 lugė gjelle vaj ulliri
* 1 qepė e mesme, e prerė hollė
* 4 thelpinj tė grirė hudhrash
* 4 kėrcej selinoje, tė prerė hollė
* 500 gr domate tė prera
* gjysmė luge ēaji piper i kuq
* 1 kuti fasule tė kuqe
* 1 kuti fasule tė bardha
* 2 l lėng mishi
* 450 gr salcė domate
* 2 lugė majdanoz i tharė
* kripė dhe piper pėr shije
* 150 gr makarona, sipas preferencave

Pėrgatitja:

* Nė njė tenxhere tė madhe, nė zjarr mesatar, skuq mishin duke e
pėrzier gjatė gatimit. Kur tė skuqet, hiqe nga tenxherja me njė lugė si
kullesė dhe pastro grimcat qė mbeten nė tenxhere.

* Shto 2 lugė gjelle vaj ulliri po aty dhe shto qepėn, hudhrėn, selinon e salcėn nė nxehtėsi mesatare, sa perimet tė zbuten.

* Shto mishin nė tenxhere, hidh pėrmbajtjen e domateve tė pakulluara dhe piperin e kuq. Zieji pėr 10- 15 minuta.

* Shto fasulet, lėngun e mishit, salcėn e domateve dhe erėzat e tjera.
Pėrzieje mirė. Rrite nxehtėsinė dhe ēoje pėr tė zier. Mė vonė ul
nxehtėsinė, mbuloje dhe zieje pėr 30 minuta.

* Shto makaronat dhe lėre nė zjarr nė temperaturė tė ulėt pėr 30 minuta tė tjera.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga Albanian : 17-07-2011 nė 14:06 Arsyeja: rregullova paksa postimin
pink_angel nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Supe me mish Semiramida Arti i kuzhinės 0 08-08-2009 00:56
Dieta, pa bukė dhe makarona? Lamtumirė kujtesė Semiramida Mjeku pranė jush 0 07-08-2009 23:42


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 04:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar