Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Komuniteti Forumit Shqiptar > Zonė e lirė & Tema shoqėrore > Tema shoqėrore

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 28-06-2010, 00:19   #1
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,749
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,526
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim Epitafe tė ēuditshme tė njerėzve tė famshėm

Disa e kanė lėnė tė shkruar epitafin e tyre qė para vdekjes, tė tjerė kanė marrė atė qė tė gjallėt mendonin se u pėrkiste. Nė tė gjitha rastet, ata qė sa qenė nė jetė ishin jo pak tė rėndėsishėm, pėr mirė a pėr keq, edhe pas vdekjes e mbajnė mbi pllakėn e varrit nga njė fjali qė s’mbetet asnjėherė pa u vėnė re. Epitaf, vjen nga greqishtja e vjetėr “mbi gur varri” dhe ėshtė njė tekst i gdhendur qė nderon tė vdekurit. Tradicionalisht epitafi duhet tė jetė nė vargje, por ka dhe pėrjashtime. Shumė poetė i kanė kompozuar vetė epitafet e tyre qė para vdekjes. Nė shumė raste epitafet janė thėnie nga tekste tė shenjta apo aforizma. Por nė ēdo rast, epitaf i mirė konsiderohet njė qė mbetet nė mendjen e njerėzve, ose tė paktėn i bėn tė mendojnė ata qė e lexojnė. Epitafet e njerėzve tė pėrmendur kėtu, si Churchill, Sinatra, Al Kapone, Aleksandri i Madh e pėrmbushin kėtė kriter. Epitafet e kėtyre njerėzve, ashtu si dhe subjektet e tyre jo vetėm qė kanė aftėsinė tė skaliten nė kujtesė, por gjithashtu janė tė regjistruar edhe nė listat e epitafeve mė tė famshme e tė ēuditshme nė botė.

...........

Jam gati tė takoj Krijuesin tim. Ėshtė punė tjetėr nėse Krijuesi ėshtė i pėrgatitur apo jo t’i nėnshtrohet provės sė rėndė tė takimi mua.

Winston Churchill

...........

Kėtu dergjet njė prej kafshėve mė inteligjente qė janė shfaqur ndonjėherė nė faqe tė dheut.

Benito Mussolini

...........

Ky varr mban ēdo gjė tė vdekshme tė njė poeti tė ri anglez, i cili nė shtratin e vdekjes, dėshiroi qė nė varrin e tij tė gdhendeshin kėto fjalė: “Kė dergjet ai, emri tė cilit ishte i shkruar nė ujė”.

Johen Keats

...........

Pjesa mė e mirė nuk ka ardhur akoma.

Frank Sinatra

...........

Mėshirė, Jezusi im.

Al Kapone

...........

Proletarė tė gjithė vendeve bashkohuni. Filozofėt vetėm sa e kanė interpretuar botėn nė mėnyra tė ndryshme; ēėshtja ėshtė se si tė ndryshohet.

Karl Marx

...........

Njė varr del e mjafton pėr atė, tė cilit e gjithė bota nuk i dukej mjaft.

Aleksandri i Madh

...........

Mė sė fundmi i lirė. I lirė mė nė fund. Falė Zotit tė Madh, mė nė fund jam i lirė.

Martin Luther King
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-06-2010, 00:27   #2
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,749
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,526
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

I Desha gratedhe jeten,te gjitha i fala per atdheun.
Gaga.


Njeri qe deshi te bente mire,por kurre nuk arriti te bente asgje.
Rudolfi.



Ketu pushon Pironi,nje kurrkush,qe s'arriti te behej as akademik.
Pironi.




Fort po cuditem pse vdekja mendoi per mua.se une asnjhere nuk e kam kujtuar ate.
Renie



O udhetar,tregojau lakidemonasve se rame ketu,sepse respektuam ligjet e tyre.

Epitaf grek,i gdhendur ne gur te Termopileve.
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Bote e Ēuditshme!!! Tipiku Kuriozitete 10 02-01-2010 19:07
Foto te Cuditshme Carpe Diem Artet figurative 25 25-10-2009 20:17
10 protestat me te cuditshme Semiramida Kuriozitete 0 20-08-2009 02:43
Dhe njerezve foluni fjale te mira Aida Besimtarėt muslimanė 0 03-08-2009 18:40
Molekula e parė e ēuditshme Bl@ck_E@gle Shkencat e natyrės & Teknologjia 0 26-07-2009 09:35


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 21:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar