Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Komuniteti Forumit Shqiptar > Zonė e lirė & Tema shoqėrore > Humor & Barcaleta

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 05-02-2010, 04:47   #1
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim 8 Marsi (Dita e nenes)

Pėr 8 Marsin mami,
Tė uroj unė sot,
Lumturi tė kesh,
Ti pėr jetė e mot!
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga Albanian : 05-02-2010 nė 04:53
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-02-2010, 04:49   #2
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Nena Ime

Nėna ime e dashur,
Sa shumė qė tė dua,
Ti gjithmonė ke pasur,
Shumė durim me mua.

Ti pėr mua je,
Thesar i paēmuar,
E gjithė bota je,
Diell i pashuar.
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-02-2010, 04:50   #3
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Ē’ke harruar moj Valbonė?

Sot, kur shkonim pėr nė shkollė,
Pse u ktheve si veri?
Ē’ke harruar moj Valbonė?
Ē’ke harruar nė shtėpi?

Mos vallė stilolapsin,
Mos vallė bojrat nė kuti?
Ē’ke harruar, moj Valbonė,
qė u ktheve si veri?

Thotė Valbona e gėzuar:
-Asnjė gje s’kisha harruar.
Po, kur ika, u nxitova,
gjyshen nuk e pėrqafova.

Autori: Tahsim Gjokutaj
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-02-2010, 04:50   #4
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Nena ime

Nėna ime e dashur
Sa shumė tė dua
Ti gjithmonė ke patur
Shumė durim me mua


Pranė mė qėndron
Kur jam e sėmurė
Natėn mė pėrgjon
Mos kam temperaturė


Ti pėr mua je
Thesar i paēmuar
E gjithė bota je
Diell i pashuar!
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-02-2010, 04:51   #5
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Kėnga e nėnės

S'ka nė botė mė tė mirė,
Se sa ti, o nėna ime,
Sa e dashur, sa e mirė,
sa punėtore dhe sa trime...

Me tė gjithė je e qeshur,
dhe nga goja t'rrjedh vec mjaltė,
kėnga jote rrjedh nga zemra,
sytė e tu c'vėshtrim tė qartė,
kėnga jote rrjedh nga zemra,
sytė e tu c'vėshtrim tė qartė...

(refreni)
Ti je det, si det i gjerė,
plot me ndjenja ėndėrrime,
dashurinė per atdhenė,
ma rrėnjose, nėna ime(2 here)

Dashurinė pėr atdhenė,
pėr atdheun tonė tė shtrenjtė,
ma skalite thellė nė zemėr,
si njė nėnė e vėrtetė.

Ndaj tė dua sa vetė jeta,
Kur tė shoh ty tė gėzuar,
Kur kėndoj pėr ty, moj nėnė,
Pėr gjithė nėnat kam kėnduar...
Kur kėndoj pėr ty, moj nėnė,
Pėr gjithė nėnat kam kėnduar...

(refreni)
Ti je det, det i gjere
plot me ndjenja enderrime
dashurine per atdhene
ma rrenjose, nena ime.(2 here)
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-02-2010, 04:51   #6
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Kur kthehem nga shėtitja

Kur kthehem nga shėtitja,
Me vete marr ca lule,
Nė supe dhe nė zemėr,
plot zogj me vinė dhe ulen,

Do marr gjithmonė me vete,
Nė fushė dhe nė mal,
Aroma lulesh tinguj,
Dhe shokėve ua fal.

Do marr gjithmonė me vete,
Njė dorė gjelbėrim,
Pėr nėnėzėn e dashur,
Dhe pėr babain tim.
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-02-2010, 04:52   #7
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,427
Pikėt nė bankė: 26,130,871
Total Points: 26,764,298
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim Kėnga e gjyshes

Kėnga e gjyshes

Tregon gjyshja nga herė,
na ishte seē na ishte,
na ish njė herė njė djalė,
si veten shokėt kishte.

Dhe unė duke dėgjuar,
shikoj me sytė e mi,
njė trim duke luftuar,
pėr fatet e lirise.

Refreni:

I ėmbėl zėri i gjyshes,
kur ngjarjen mė tregon,
e lehtė dorė e saj,
mbi krye mė ledhaton.

I ėmbėl zėri i gjyshes,
kur ngjarjen ma tregon,
e lehtė dorė e saj,
mbi krye mė ledhaton.
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin

Tema tė njėjta
Tema Filluesi i temės Forumi Pėrgjigje Postimi i fundit
Mbyllet perfundimisht Gazeta Tema, sot dita e fundit ne treg Amajla Mediat sot 12 26-01-2010 20:19
Problemet psikike tė nėnės ndikojnė nė gjumin e foshnjės Complete Pėrkujdesje nė familje 0 22-11-2009 15:51


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 20:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar