Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Komuniteti Forumit Shqiptar > Zonė e lirė & Tema shoqėrore > Dashuri dhe ndjenjė

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 22-12-2009, 21:25   #1
LinA
AdeLinA.
 
Avatari i LinA
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Vendndodhja: Nė Karrikė Afer Pc-sė
Postet: 144
Pėlqime: 14
Pėlqyer 10 herė nė 7 postime
My Mood: Busy
Rep: 621
LinA is on a distinguished road
Points: 57,910
Pikėt nė bankė: 29,844
Total Points: 87,754
Gabim Dashuria nė largėsi....!?
A mund tė egzistoj Dashuri ne Largesi mes dy personave(qė janė te dashurar po janė ne largesi me njeri-tjetrin)

Largesia a do te ketė ndikim nė lidhjen e tyre..A pajtoheni me shprehjen" Largė syrit Largė Zemres e Mendjes"....!

Jepni mendimet e juaj per ket temė...
__________________
__________________
Te Dua .!
♥♥♥
LinA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 21:29   #2
TIRONCJA_MISTRECE
_Thats me _
 
Avatari i TIRONCJA_MISTRECE
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Vendndodhja: In And Out ...
Postet: 754
Pėlqime: 9
Pėlqyer 21 herė nė 15 postime
My Mood: Devilish
Rep: 648
TIRONCJA_MISTRECE is on a distinguished road
Points: 6,153
Pikėt nė bankė: 184,386
Total Points: 190,539
Gabim

Egziston ama ta ha shpirtin te ben gjys njeriu , se ne shumicen e rasteve me shum do zihesh se sa do flasesh normal , jan disa gjera qe si rregullon dhe sqaron dot nese sje vet prezente , ky eshte - me i madhe ...
__________________
"Now at his grave she softly cries
The tears running from sad eyes
This hurting girl whose heart is broken
All because of love unspoken "
TIRONCJA_MISTRECE nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TIRONCJA_MISTRECE pėlqehet nga
Fiona (16-01-2010)
Vjetėr 22-12-2009, 21:30   #3
Crazie
Wild Beast
 
Avatari i Crazie
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Vendndodhja: n'()sames
Postet: 496
Pėlqime: 9
Pėlqyer 15 herė nė 14 postime
My Mood: Devilish
Rep: 618
Crazie will become famous soon enough
Points: 6,332
Pikėt nė bankė: 9,756
Total Points: 16,088
puc - GhOsT ja dhe cmim per ty lol - GhOsT mere kte cliro pak imagjinaten dhe fantazite lol - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Crazie Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Crazie Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Crazie Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Crazie Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Crazie
Gabim

Varet tek personi !

Goca dajes time kshu e njofti te fejumin nga interneti =) , Ime jan duke ba letrat per martes qe tvijn ktej nga usa ( mezi po pres ta takoj )
__________________
-The paint may say miles , but the muscles in your eyes say inches-
Crazie nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2009, 16:39   #4
Erblina
=============
 
Avatari i Erblina
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: N'Kosovė
Postet: 193
Pėlqime: 35
Pėlqyer 11 herė nė 10 postime
Rep: 649
Erblina will become famous soon enough
Points: 23,704
Pikėt nė bankė: 6,296,969
Total Points: 6,320,673
Nje per mua nje per ty ,per mendimet  e tua se po me pelqejn. - LinA 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LinA Shiko postiminA pajtoheni me shprehjen" Largė syrit Largė Zemres e Mendjes"....!

Jepni mendimet e juaj per ket temė...
Mendoj se nese egziston n'djenja e dy anshme nuk ka me pas ndikim Largėsia...!


Largė syrit larg Zemres nuk mendoj ,ndoshta Larg syrit Po ,pOr Jo Larg Zemres..!

Mendoj..!
__________________
Tė tjerė lot ka gezimi, tė tjerė hidhėrimi.
Tė parėt freskojne, tė dytėt pėrvėlojne..!!

-----------------------------------------
Sa tė vetmuar janė ata sy qė iu mungon loti kur bota ndien dhimbje!
Sa tė trishta janė ato buzė qė nuk qeshin kur bota ndien gėzim
!
---------

O***l-llah na dhuro shendet-
Na dhuro penen e dijes- .
Na dhuro butsinė e gjuhes-.
.....Dashurin e Zemres, {gjdo Njeriut n'ket botė}


"Amin"
Erblina nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2009, 18:21   #5
Pinkushja
syni vet
 
Avatari i Pinkushja
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 623
Pėlqime: 51
Pėlqyer 21 herė nė 20 postime
My Mood: Happy
Rep: 665
Pinkushja is on a distinguished road
Points: 21,035
Pikėt nė bankė: 384,467
Total Points: 405,502
vendi gjashte per postime lol - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Crazie Shiko postimin
Varet tek personi !

Goca dajes time kshu e njofti te fejumin nga interneti =) , Ime jan duke ba letrat per martes qe tvijn ktej nga usa ( mezi po pres ta takoj )
ca i kam punu asaj mistreces une kur e mora vesh qe e ka njoft ne internet lol pyete icik pyete ca do te thote lol Jane te rralla kto raste o goc, e ka pare goce te mire ai D... dhe i fjeti mendja, po te ishte ndonje tyryfycke trala la se merrte kurre.


Per tu pergjigjur temes, do te thoja eshte e veshtire te duash dike qe eshte larg. Ti as e shef e as te shef, e ca gezove ti? apo telefonatat e ato zenkat 24/7. Njeriun po se pate afer nuk e njeh ashtu sic duhet ( nfq e ke seriozisht kuptohet). Pastaj ka dhe raste qe jane larg dhe perfundojne bashke, vallaj jane te forte, se nje gje qe ste pelqen p.sh qe ben ai ti se di, its late to fix it nqf je fejuar ose martuar, sepse pastaj lindin probleme te tjera.
__________________
*
Pinkushja nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2009, 18:44   #6
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 679
j&g will become famous soon enough
Points: 42,580
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,882
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

per keta qe njifen ne internet nuk e di se kam degjuar qe jane krijuar lidhje por gjithashtu kam degjuar edhe qe jane prishur lidhje. po sigurisht dihet asnje lidhje ska garanci sepse askush se parashikon dot te ardhmen.

per nje cift te dashuruar edhe jane large njeri tjetrit per arsye te ndryshme them se po funksionon lidhja kuptohet te kete limit ne kohe larg njeri tjeterit. sa per kete shprehjen "larg syrit, larg zemres" e rrezon shprehja "absence makes the heart grow fonder". pra varet nga 2 partneret.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2009, 19:00   #7
elvisi
Senior Member
 
Avatari i elvisi
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Vendndodhja: Kosovė
Postet: 244
Pėlqime: 15
Pėlqyer 15 herė nė 14 postime
My Mood: Happy
Rep: 601
elvisi is on a distinguished road
Points: 58,249
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 58,249
Gabim

Eshte, veshtire, megjithate dashuria ne largesi ekziston.
__________________
E vogėla ėshtė e bukur
Per fansat e RBD, forumi www.rebelde-ks.forumotion.com
elvisi nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2009, 22:25   #8
Crazie
Wild Beast
 
Avatari i Crazie
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Vendndodhja: n'()sames
Postet: 496
Pėlqime: 9
Pėlqyer 15 herė nė 14 postime
My Mood: Devilish
Rep: 618
Crazie will become famous soon enough
Points: 6,332
Pikėt nė bankė: 9,756
Total Points: 16,088
puc - GhOsT ja dhe cmim per ty lol - GhOsT mere kte cliro pak imagjinaten dhe fantazite lol - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Crazie Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Crazie Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Crazie Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Crazie Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Crazie
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pinkushja Shiko postimin
ca i kam punu asaj mistreces une kur e mora vesh qe e ka njoft ne internet lol pyete icik pyete ca do te thote lol Jane te rralla kto raste o goc, e ka pare goce te mire ai D... dhe i fjeti mendja, po te ishte ndonje tyryfycke trala la se merrte kurre.


Per tu pergjigjur temes, do te thoja eshte e veshtire te duash dike qe eshte larg. Ti as e shef e as te shef, e ca gezove ti? apo telefonatat e ato zenkat 24/7. Njeriun po se pate afer nuk e njeh ashtu sic duhet ( nfq e ke seriozisht kuptohet). Pastaj ka dhe raste qe jane larg dhe perfundojne bashke, vallaj jane te forte, se nje gje qe ste pelqen p.sh qe ben ai ti se di, its late to fix it nqf je fejuar ose martuar, sepse pastaj lindin probleme te tjera.

lol ta dish ti ci kam punuar un atij i ka ikur truni i kam ba presion dhe pasaj mka kerku falje e mir mir po te baj numra po te doj ( idid it bc she a quite girl u know hahaha )

ps. sa per temen jam dakort me ate qe ke than ti
__________________
-The paint may say miles , but the muscles in your eyes say inches-
Crazie nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 29-12-2009, 02:06   #9
Iris
Senior Member
 
Avatari i Iris
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 146
Pėlqime: 5
Pėlqyer 3 herė nė 3 postime
Rep: 636
Iris is on a distinguished road
Points: 19,200
Pikėt nė bankė: 17,410
Total Points: 36,610
Gabim

Po!Dashuria me e sinqerta ne bote eshte ajo qe ndjehet duke mos e patur prane personin tjeter,sepse vetem keshtu ti e verteton se sa shume dashuri ndjen.Nese e ke prane mund ta dashurosh per te tjera arsye psh:se te qeras cdo dite,se nuk te le te merzitesh,se te shetit,se te ndihmon ne punet qe ke,ndonjehere edhe behet si monotone e do se e ke gjithmone aty mesohesh me pranine e tjetrit;ndersa larg ti vlereson tek ai njeri gjera me te rendesishme se keto,lidhjen shpirterore qe per mua eshte hyjnore.
Kjo nuk vlen per meshkujt .......... ato jane pa nivel,ku dine ato se cfare eshte dashuria.
Iris nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 29-12-2009, 16:21   #10
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 679
j&g will become famous soon enough
Points: 42,580
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,882
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

lol iris do te sulmojne djemt e forumit
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 29-12-2009, 16:27   #11
Dea_Rei
Senior Member
 
Avatari i Dea_Rei
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: Seattle-Washington
Postet: 728
Pėlqime: 6
Pėlqyer 14 herė nė 11 postime
My Mood: Innocent
Rep: 671
Dea_Rei will become famous soon enough
Points: 15,528
Pikėt nė bankė: 1,158,887
Total Points: 1,174,416
Vendi dyte i postimeve :P lol - GhOsT A e madhe shtypit a e vogel e shtypit AKULLORJA - GhOsT 
Gabim

Mendoj qe dashuria ne largesi egziston, por kerkohet shume pune nga te dyja palet qe ta mbajn gjall ate dashuri.
__________________
No one said it would be easy, they said it would be worth it.
Dea_Rei nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dea_Rei pėlqehet nga
Fiona (16-01-2010)
Vjetėr 29-12-2009, 17:01   #12
iNa-BoBiNa
... Waiting ...
 
Avatari i iNa-BoBiNa
 
Regjistruar mė: Sep 2009
Postet: 282
Pėlqime: 9
Pėlqyer 18 herė nė 14 postime
Rep: 637
iNa-BoBiNa will become famous soon enough
Points: 12,771
Pikėt nė bankė: 89,900
Total Points: 102,671
Duhet ka i here :) - GhOsT 
Gri - iNa-BoBiNa 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dea_Rei Shiko postimin
Mendoj qe dashuria ne largesi egziston, por kerkohet shume pune nga te dyja palet qe ta mbajn gjall ate dashuri.
E ketij mendimi jam dhe une... kerkon pak perkushtim dhe durim nga te dy. Por qe ekziton, ekziton. Me pyesni mua... LOL
iNa-BoBiNa nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 29-12-2009, 17:45   #13
HIM
The GAME
 
Avatari i HIM
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: In Her Dreams
Postet: 944
Pėlqime: 1
Pėlqyer 13 herė nė 10 postime
My Mood: Cool
Rep: 680
HIM is on a distinguished road
Points: 36,610
Pikėt nė bankė: 301,460
Total Points: 338,070
vendi shtate per postime hahhah lol - GhOsT 
Gabim

Hem. Se di...shume e veshtire, duket. Varet pastaj nga personat, ti lesh ti kuptosh robit tjeter qe gjithe kohen , te gjitha mendimet jane per te. Shume e veshtire per tu shprehur dhe shume e veshtire per tu besuar.
__________________
Its Time To Play The Game
Look over your shoulder ready to run
like a good little bitch, from a smoking gun
I am the game and i make the rules, so move on out and you can die like a fool
Try and figue out what my moves gonna be
Come on over sucker why dont you ask me
Dont you forget theres a price you can pay
'Cuz i am the game and i want you play!
HIM nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 29-12-2009, 18:21   #14
ilda
strong
 
Avatari i ilda
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: diku
Postet: 498
Pėlqime: 0
Pėlqyer 13 herė nė 11 postime
Rep: 655
ilda is on a distinguished road
Points: 50,049
Pikėt nė bankė: 71,026
Total Points: 121,075
te qeras me nje kafe per mengjes....:P - Amajla 
Gabim

per mua eshte sh.e veshtire...sdo me funksiononte never
__________________
life is a choise....u choose to feel good or bad , its your own choise
ilda nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-12-2009, 12:00   #15
Erblina
=============
 
Avatari i Erblina
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: N'Kosovė
Postet: 193
Pėlqime: 35
Pėlqyer 11 herė nė 10 postime
Rep: 649
Erblina will become famous soon enough
Points: 23,704
Pikėt nė bankė: 6,296,969
Total Points: 6,320,673
Nje per mua nje per ty ,per mendimet  e tua se po me pelqejn. - LinA 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iris Shiko postimin
Po!Dashuria me e sinqerta ne bote eshte ajo qe ndjehet duke mos e patur prane personin tjeter,sepse vetem keshtu ti e verteton se sa shume dashuri ndjen.Nese e ke prane mund ta dashurosh per te tjera arsye psh:se te qeras cdo dite,se nuk te le te merzitesh,se te shetit,se te ndihmon ne punet qe ke,ndonjehere edhe behet si monotone e do se e ke gjithmone aty mesohesh me pranine e tjetrit;ndersa larg ti vlereson tek ai njeri gjera me te rendesishme se keto,lidhjen shpirterore qe per mua eshte hyjnore.
Kjo nuk vlen per meshkujt .......... ato jane pa nivel,ku dine ato se cfare eshte dashuria.

Pajtohem plotėsishtė me mendimin,Dashuria ėsht diqka shpirtrore ,kur ėsht n'djenja e shpirtėrore e dy anshme,s'ka me pas ndikimi as largėsia..!
__________________
Tė tjerė lot ka gezimi, tė tjerė hidhėrimi.
Tė parėt freskojne, tė dytėt pėrvėlojne..!!

-----------------------------------------
Sa tė vetmuar janė ata sy qė iu mungon loti kur bota ndien dhimbje!
Sa tė trishta janė ato buzė qė nuk qeshin kur bota ndien gėzim
!
---------

O***l-llah na dhuro shendet-
Na dhuro penen e dijes- .
Na dhuro butsinė e gjuhes-.
.....Dashurin e Zemres, {gjdo Njeriut n'ket botė}


"Amin"
Erblina nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-12-2009, 12:11   #16
Tipiku
Super Moderator
 
Avatari i Tipiku
 
Regjistruar mė: Sep 2009
Vendndodhja: Valhalla
Postet: 285
Pėlqime: 0
Pėlqyer 25 herė nė 20 postime
My Mood: Asleep
Rep: 639
Tipiku is on a distinguished road
Points: 9,964
Pikėt nė bankė: 106,070
Total Points: 116,035
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TIRONCJA_MISTRECE Shiko postimin
Egziston ama ta ha shpirtin te ben gjys njeriu , se ne shumicen e rasteve me shum do zihesh se sa do flasesh normal , jan disa gjera qe si rregullon dhe sqaron dot nese sje vet prezente , ky eshte - me i madhe ...
Ke shume te drejte ta meshtes menimin.
Bohet shume e lodhshme sidomos kur mashtro
__________________
http://www.e-soft.al/
Tipiku nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 30-12-2009, 12:43   #17
HIM
The GAME
 
Avatari i HIM
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: In Her Dreams
Postet: 944
Pėlqime: 1
Pėlqyer 13 herė nė 10 postime
My Mood: Cool
Rep: 680
HIM is on a distinguished road
Points: 36,610
Pikėt nė bankė: 301,460
Total Points: 338,070
vendi shtate per postime hahhah lol - GhOsT 
Gabim

Perfundimisht , nuk bohet ai muhabet. Me shume do zihesh dhe nuk ke mundesi t'ja thuash cfare mendon balle per balle. Varja....
__________________
Its Time To Play The Game
Look over your shoulder ready to run
like a good little bitch, from a smoking gun
I am the game and i make the rules, so move on out and you can die like a fool
Try and figue out what my moves gonna be
Come on over sucker why dont you ask me
Dont you forget theres a price you can pay
'Cuz i am the game and i want you play!
HIM nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 15-01-2010, 18:55   #18
HIM
The GAME
 
Avatari i HIM
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: In Her Dreams
Postet: 944
Pėlqime: 1
Pėlqyer 13 herė nė 10 postime
My Mood: Cool
Rep: 680
HIM is on a distinguished road
Points: 36,610
Pikėt nė bankė: 301,460
Total Points: 338,070
vendi shtate per postime hahhah lol - GhOsT 
Gabim

Duke vazhduar idene siper, dashuria ne largesi qe diten qe ti nuk e shef personin tjeter , s'ka me dashur, mund te thuash , mall por jo dashuri. Une per vete gjithmone do mendoja se ajo do ishte per qejf te vet do kishte zon ndonje te dashur dhe te thote ne tel. Zemra, me ka marre malli , dua te te kem prane. Shume patetike.
__________________
Its Time To Play The Game
Look over your shoulder ready to run
like a good little bitch, from a smoking gun
I am the game and i make the rules, so move on out and you can die like a fool
Try and figue out what my moves gonna be
Come on over sucker why dont you ask me
Dont you forget theres a price you can pay
'Cuz i am the game and i want you play!
HIM nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 16-01-2010, 03:02   #19
Albanian
Admin
 
Avatari i Albanian
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Angli
Postet: 1,804
Pėlqime: 115
Pėlqyer 111 herė nė 100 postime
My Mood: Inspired
Rep: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 630,415
Pikėt nė bankė: 25,618,501
Total Points: 26,248,916
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Gabim

Dashuria dhe Largesia me duken si antonime keto dy fjale kur i mendoj thelle-thelle se jane shume te veshtira per te qendruar bashke ne te njejten fjali dhe sidomos kur perballohesh me kuptimin dhe qellimin e tyre.

Per te egzistuar dashuria ne largesi mund te egzistoje por varet sa zgjat? Ne te shumten e rasteve eshte shume e veshtire per te mbajtur 2 kunguj ne nje sqetell dhe nese e mendoj thelle thelle dhe kjo dashuria ne largesi eshte pak a shume e njejta gje.

Mos te harrojme qe qenia njerezore ka nevoje per ngrohtesi, perkedheli, prekje, puthje, shikim, perqafim etj etj me radhe sa mund te zgjasi kjo dashuri ne largesi kur asnje nga partneret nuk mund te ndiej ato qe u thane me siper? Do te ishte thjesht nje torture qe te dyja palet ndermarrin por se kur do ti vije fundi kesaj torture do ti duhet faktorit kohe per te dale ne perkufizime te metejshme.
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 16-01-2010, 13:00   #20
ardit2
Junior Member
 
Regjistruar mė: Jan 2010
Postet: 4
Pėlqime: 1
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
Rep: 0
ardit2 is on a distinguished road
Points: 2,007
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 2,007
Gabim

larg syve larg zemres,por i dashuruari ne largesi i krijon shpirtit vuajtje dhe mundim.
ardit2 nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 16-01-2010, 14:45   #21
Erblina
=============
 
Avatari i Erblina
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: N'Kosovė
Postet: 193
Pėlqime: 35
Pėlqyer 11 herė nė 10 postime
Rep: 649
Erblina will become famous soon enough
Points: 23,704
Pikėt nė bankė: 6,296,969
Total Points: 6,320,673
Nje per mua nje per ty ,per mendimet  e tua se po me pelqejn. - LinA 
Gabim

T'njetin mendim e e kam edhe unė me prafolsit Albanian ,dhe arditi2,Shum e vetet se Njeriu si qenie njerzore ka nevoj per shum ngrotesi,e sidomos ku ėsht i Dashuruar,Dashuria nė largėsi , Krijon mallin dhe , rritė vuajtjen ama fisnikėron shpirtin,Kur dy persona e kan t'njejten ndjenje veshtir mund ta ken ne largesi po ndjenja esht ajo qe i bashkon ,edhe mendimi se nje ditė mund te jen Bashke e forcon me shum lidhjen e tyre edhe nuk e zbehė ndjenje as Dashurin per njeri -tjetrin

Shum e veshtir po mund ti rezistoj.
__________________
Tė tjerė lot ka gezimi, tė tjerė hidhėrimi.
Tė parėt freskojne, tė dytėt pėrvėlojne..!!

-----------------------------------------
Sa tė vetmuar janė ata sy qė iu mungon loti kur bota ndien dhimbje!
Sa tė trishta janė ato buzė qė nuk qeshin kur bota ndien gėzim
!
---------

O***l-llah na dhuro shendet-
Na dhuro penen e dijes- .
Na dhuro butsinė e gjuhes-.
.....Dashurin e Zemres, {gjdo Njeriut n'ket botė}


"Amin"
Erblina nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 16-01-2010, 14:46   #22
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 645
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,517
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,520
Gabim

Egziston, si nuk egziston. Po mendimi im eshte qe duhet pare njeriu. Se kshu, ta shikosh njehere, edhe pastaj te presesh 3 vjet te vij te takoj ai (apo te shkosh ti) s'ma ha mendja qe punon.

N.q.s takohesh here pas here (po jo kshu te kaloje viti, lol) po prap je larg, ma ha mendja qe edhe funksionon.

Shumica e rasteve qe njof...nuk ka punuar. Mbas 2-3 vjetesh jan ndare, sepse o njerit, o tjetrit, i ka ardh ne majt te hundes. Kshuqe...ato njerez qe e bejne, duhet dedikuar shume pune, te jesh i vendosur qe me verte e don kte gje.

Njofja me internet?! Se shikoj si big deal me...ishte kur ishte ne fillim. Njesoj eshte, si ta takosh personin ne club, plazh...apo diku tjeter. Me kalimin e kohes e njef se kush eshte. Njoh dy cifte qe jan njohur nga interneti, edhe te dy ciftet jan fejuar tani. ;-)
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 16-01-2010, 17:07   #23
Complete
Moderator i/e F.Sh.

 
Avatari i Complete
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 855
Pėlqime: 26
Pėlqyer 66 herė nė 56 postime
My Mood: Angry
Rep: 671
Complete will become famous soon enough
Points: 353,897
Pikėt nė bankė: 131,668,617
Total Points: 132,022,514
vendi tete per postime :P - GhOsT 
Gabim

Dashuria nuk eksizto as ne largesi dhe as ne afersi, te pakten jo per shume vjete. Dashuria mund te zgjate 2vite ne afersi (me i shtepi, banese) dhe mund te zgjate 15min ne largesi (ne i kontinent, vend tjeter)!

Kur e menojme mire e mire, e shohim se nje dashuri nuk mund te qendroje e forte asnjehere pergjithmone, ne nje marrdhenie te aferm do te thote se bashku qe te dy gjate gjithe kohes, periudha kohore qe quhet "Dashuri" do jete 2 vite. Nersa pas 2vitesh, do fillojne acarimet, nervozimet dhe fjalet "Dua te bej seks me dike tjeter burri/gruaja me eshte merzite nuk me pelqe me"! Ndersa ne marrdhenien ne largesi mes njeri-tjetrit ajo mund te zgjase 15 minuta, pas 15 minutash kur bashkshorti/bashkshortja e merr vesh qe bashkshorti/bashkshortja i/e tij/saj mberriti ne vendin ku kishte planifikuar (destinacionin) ateher ai/ajo do filloj te filtroj me tjeret/tjerat!

Por kjo e dyta eshte nje opsion me i kendshem per bashkshortin apo bashkshorten qe gjindet ne largesi, pasiqe kur kthehet ne vendlindje do te thote kur takon gruan/burrin, gruaja/burri do pranoje te bej seks me te edhe pas shume vitesh! Nersa per ato cifte qe kane kaluar 2vite se bashku ateher gruaja apo burri pyetjes "Do bejme seks sonte" do i pergjigjen "Ik re gjoj noj P.I.M.P"!
__________________
Sharl Bodler - Dehuni
Complete nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 16-01-2010, 18:29   #24
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 645
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,517
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,520
Gabim

Complete---flet shume pa-lidhje.
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 17-01-2010, 08:31   #25
LinA
AdeLinA.
 
Avatari i LinA
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Vendndodhja: Nė Karrikė Afer Pc-sė
Postet: 144
Pėlqime: 14
Pėlqyer 10 herė nė 7 postime
My Mood: Busy
Rep: 621
LinA is on a distinguished road
Points: 57,910
Pikėt nė bankė: 29,844
Total Points: 87,754
Gabim

Shum faliminderit te gjithve qe keni shpreh mendimi e juaj.

Per shum arsyje jeta ja imponon nje gje te tille,largohen per sutudime ,ose per me krijuar nje standar me te mir jetese ,ose per zhvillimin e biznesit te tyre, dy persona qe duhen ndahen fizikisht po jo shpirtrisht.


Nuk ėsht e let te jesh larg Njeriut qe e don,kerkohet mund shum i madh per me me mbajt gjallė.


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Complete Shiko postimin
Dashuria nuk eksizto as ne largesi dhe as ne afersi, tjeter)!

"Dua te bej seks me dike tjeter burri/gruaja me eshte merzite nuk me pelqe me"!
!
Complete sjam dakord me mendim tend aspak ,Dashuria egziston ne afersi edhe ne largesi.!


Kur thuan Bashkshortet nje gje te tille ,aty ska pas kurr dashuri ,
__________________
__________________
Te Dua .!
♥♥♥
LinA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 17-01-2010, 14:13   #26
Complete
Moderator i/e F.Sh.

 
Avatari i Complete
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 855
Pėlqime: 26
Pėlqyer 66 herė nė 56 postime
My Mood: Angry
Rep: 671
Complete will become famous soon enough
Points: 353,897
Pikėt nė bankė: 131,668,617
Total Points: 132,022,514
vendi tete per postime :P - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LinA Shiko postimin
Complete sjam dakord me mendim tend aspak ,Dashuria egziston ne afersi edhe ne largesi.!


Kur thuan Bashkshortet nje gje te tille ,aty ska pas kurr dashuri ,
Tungjatjeta LinA un japa thjesht mendimin tim per temen asgje me teper. Ja ttregoj se car do tthot Dashuri!

Dashuria o parahyrja apo parafjala e fjales "Seks"! Do tthote, qe fjala dashuri ne konceptin qe ju e kuptoni nuk eksizto, eshte thjesht imagjinate e viktimes. Viktima ne kete rast eshte ai qe marrezisht mendo qe dashuria eksizto apo "ne jemi te dashuruar". Dashuria quhet vetem ateher kur cifti shikojne tek njeri tjetrit cilesite:

1. Diturine
2. Rrespektin
3. Durimin
4. Vetemohimin
5. Oratorine
6. Modestine
etj.

Por realisht keto gjona nuk i shikojne ciftet, por ciftet tek njeri-tjetri shikojne komplet te kunderten:

1. Bukurine
2. Fizikun
3. Parate
4. Budallallekun
5. Seksin
6. Zbavitjen

Pra keto dy rastet me larte (123456) jane shembuj e dashurise se vertet dhe asaj qe quhet imagjinare. Ajo imagjinare o e pranishme tek ne dhe ajo e vertet nuk o (ose ne raste shume te rralla 3% ne bote). P.Sh. Kur un shof ne TV nje vajze per nga fiziku te bukur, te mbushur etj., ateher vete me vete mendoje "ah sikur"! Po kjo trego qe une e dua te jashtmen, e kjo e jashtmja bo pjese ke "rasti i dyte-dashuria imagjinare"! Nje mashkull qe e bo i femen sot apo neser, ai nuk do mendoj per gjo tjeter veqsa do fokusohet tek "kur do vie dita"! Pra seksi eshte ajo qe ne po flasim nuk eshte dashuria, per dashurine neve ktu qe jemi nuk kemi te drejte te flasim sepse nuk e perjetojme.

Cdo "dashuri" pas disa vitesh (2-5vite maksimumi) bashkjetese nuk quhet me "dashuri", sepse perfundon dashuria ne ate dite kur ciftit i gerditet njeri-tjetri! Dhe qendrojne se bashku gjate gjithe jetes per arsye se kane femije, po te mos ishin femijet ata do divorcoheshin.

1/2 Marredhenie (pa femije) deshton. Merreni me mend juve, se ca do thote kjo. Femija eshte ai qe i mban ciftin se bashku dhe neser ne nje dreke mes miqesh ai cifti thote "se ne e duam njeri-tjetrin" nersa kur mbesin te dy vetem ne shtepi (vetmohen) ata shikojne televizior, nuk e shikojne njeri-tjetrin me sy, dhe pas pak minutash ndegjohet i ze "do fillosh te na besh buke ?" dhe zeri tjeter "ja po ngritem dhe po bej diqka te hame"! Fillojne e hane buken qe ka pergadit gruaja deri me pas fillon e njejta ngjarje ke TV-ja deri ne ate moment kur vie koha per tflejt gjume. Shkojne te dy ne shtrat njeri i thote tjetrit "Naten e mire" tjetri ia kthe "Naten e mire".

Dhe keshtu cdo dite tjeter, me i fjale kjo sot quhet "Dashuri" por realisht do thote "Dashuri --- Imagjinare"!
__________________
Sharl Bodler - Dehuni
Complete nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 17-01-2010, 14:32   #27
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 645
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,517
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,520
Gabim

Ca jan kto qe thua, qe dushuria perfundon kur zihesh me partnerin tend. Normale qe do zihesh, do pajtohesh, do qeshesh, do qash...jemi njerez te gjalle dhe me ndjenja!
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 19-01-2010, 09:14   #28
LinA
AdeLinA.
 
Avatari i LinA
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Vendndodhja: Nė Karrikė Afer Pc-sė
Postet: 144
Pėlqime: 14
Pėlqyer 10 herė nė 7 postime
My Mood: Busy
Rep: 621
LinA is on a distinguished road
Points: 57,910
Pikėt nė bankė: 29,844
Total Points: 87,754
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Complete Shiko postimin
. Dashuria quhet vetem ateher kur cifti shikojne tek njeri tjetrit cilesite:

1. Diturine
2. Rrespektin
3. Durimin
4. Vetemohimin
5. Oratorine
6. Modestine
7.Besimi
8.Mendimi ne njeri -tjeterin.

etj.

"!
Tani e ke then shum mir ,nese i posedojn te dy peronat keto cilesi ,Dashuria ne largesi ka me egzistu edhe ska per tu shum asnjehrė.!
__________________
__________________
Te Dua .!
♥♥♥
LinA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 19-01-2010, 12:18   #29
TIRONCJA_MISTRECE
_Thats me _
 
Avatari i TIRONCJA_MISTRECE
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Vendndodhja: In And Out ...
Postet: 754
Pėlqime: 9
Pėlqyer 21 herė nė 15 postime
My Mood: Devilish
Rep: 648
TIRONCJA_MISTRECE is on a distinguished road
Points: 6,153
Pikėt nė bankė: 184,386
Total Points: 190,539
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 2012 Shiko postimin
Ke shume te drejte ta meshtes menimin.
Bohet shume e lodhshme sidomos kur mashtro

Flm per mbeshtetjen e mendimit sa i perket mashtrimeve me verte jan jo te lodhshme por te pa soportushme .....
__________________
"Now at his grave she softly cries
The tears running from sad eyes
This hurting girl whose heart is broken
All because of love unspoken "
TIRONCJA_MISTRECE nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 19-01-2010, 12:59   #30
bens
Hyper M0DERAT0R
 
Avatari i bens
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: Bessiana
Postet: 235
Pėlqime: 36
Pėlqyer 8 herė nė 8 postime
My Mood: Innocent
Rep: 643
bens is on a distinguished road
Points: 62,186
Pikėt nė bankė: 60,620
Total Points: 122,806
Gabim

Dashuri ne largesi ekziston 1 nje ne 1000 mije

dashuria ne largesi eshte si shteti pa kufije ...

me doli pak si poezi

po cfar ti bejsh ... keshtu e ka jeta
__________________
Rinia ėshtė e bukur me PATO's
bens nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 22:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar