Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Mirėqėnie dhe pėrkushtim > Mjeku pranė jush

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 20-12-2009, 21:14   #1
LostPhantom
Junior Member
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 1
Pėlqime: 0
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
Rep: 0
LostPhantom is on a distinguished road
Points: 5,478
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 5,478
Gabim Pyetje rreth Shtatzanis

Pershendetje.. desha te pyes nese ndonjeri nga ju mund te me ndihmoj rreth kesaj pyetje

A ekziston mundesia qe Kontraceptivi te ndikoj ne javen e pare te shtatzanis [ edhe pse nuk eshte e sigurt shtatzania ]

( ose a ekziston ndonjefar ilaci per te mos vazhduar rrugen drejt Abortit ).

Paraprakrisht flm per kohen qe harxhuat duke lexuar dhe do pres pergjigje serioze .
LostPhantom nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 20-12-2009, 21:42   #2
~*Rexhina*~
Senior Member
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 374
Pėlqime: 14
Pėlqyer 16 herė nė 16 postime
My Mood: Bored
Rep: 631
~*Rexhina*~ is on a distinguished road
Points: 8,946
Pikėt nė bankė: 26,975
Total Points: 35,921
Jo per gjo po besoj se te ka shku menja lol se me byc  :P - GhOsT 
Gabim

nese je nje jave shtatezane, fetusi eshte krijuar, dhe transplantuar ne uterus...dhe kontraceptivi ska per te te bere ndonje gje
~*Rexhina*~ nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 06:55   #3
teta
Junior Member
 
Regjistruar mė: Nov 2009
Postet: 16
Pėlqime: 0
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
Rep: 598
teta is on a distinguished road
Points: 9,582
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 9,582
Gabim

tani ti shqetesohesh per fetusin ,apo shqetesohesh se do abortosh?

se do abortosh jo se jo,por ne ndikon ne zhvillimin normal te fetusit duhesh te konsulltohesh me gjinekologun
teta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 22:35   #4
Princess
Ersushe
 
Avatari i Princess
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Bora-Bora
Postet: 432
Pėlqime: 6
Pėlqyer 12 herė nė 12 postime
Rep: 0
Princess is on a distinguished road
Points: 8,012
Pikėt nė bankė: 12,026
Total Points: 20,038
Shum faleminderit per respektin e vleresoj shume ;) - GhOsT 
Post

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LostPhantom Shiko postimin
Pershendetje.. desha te pyes nese ndonjeri nga ju mund te me ndihmoj rreth kesaj pyetje

A ekziston mundesia qe Kontraceptivi te ndikoj ne javen e pare te shtatzanis [ edhe pse nuk eshte e sigurt shtatzania ]

( ose a ekziston ndonjefar ilaci per te mos vazhduar rrugen drejt Abortit ).

Paraprakrisht flm per kohen qe harxhuat duke lexuar dhe do pres pergjigje serioze .

Nqs e kam kuptuar mire pyetjen tuajen, atehere mund te them se kontraceptivet kane efekt para shtatzanise... me fjale te tjera nqs nje femer eshte shtatzane (ne javen e pare te shtatzanise psh) atehere perdorimi i kontraceptivit nuk mund ta parandaloje kete shtatzani... Mesa kam lexuar zgjidhja e vetme ne kete rast eshte vetem aborti... Megjithate te sugjeroj te konsultohesh me nje specialist ne kete fushe. Pac fat.
__________________
I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.
Princess nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 02:27   #5
Pinkushja
syni vet
 
Avatari i Pinkushja
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 623
Pėlqime: 51
Pėlqyer 21 herė nė 20 postime
My Mood: Happy
Rep: 665
Pinkushja is on a distinguished road
Points: 21,034
Pikėt nė bankė: 384,467
Total Points: 405,501
vendi gjashte per postime lol - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LostPhantom Shiko postimin
Pershendetje.. desha te pyes nese ndonjeri nga ju mund te me ndihmoj rreth kesaj pyetje

A ekziston mundesia qe Kontraceptivi te ndikoj ne javen e pare te shtatzanis [ edhe pse nuk eshte e sigurt shtatzania ]

( ose a ekziston ndonjefar ilaci per te mos vazhduar rrugen drejt Abortit ).

Paraprakrisht flm per kohen qe harxhuat duke lexuar dhe do pres pergjigje serioze .
ne farmacy mund te pyesish per '' morning pill''
The morning pill is a form of emergency birth control and is used to prevent a woman from becoming pregnant after she has had unprotected sex. Morning pills are generally considered safe, but many women are unaware that they exist.

une kaq kam degjuar per kete, pyet me shume, por sa me shpejt se po te kaloje kohe shume nuk do jete efektive pastaj.
__________________
*
Pinkushja nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 03:39   #6
~*Rexhina*~
Senior Member
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 374
Pėlqime: 14
Pėlqyer 16 herė nė 16 postime
My Mood: Bored
Rep: 631
~*Rexhina*~ is on a distinguished road
Points: 8,946
Pikėt nė bankė: 26,975
Total Points: 35,921
Jo per gjo po besoj se te ka shku menja lol se me byc  :P - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pinkushja Shiko postimin
ne farmacy mund te pyesish per '' morning pill''
The morning pill is a form of emergency birth control and is used to prevent a woman from becoming pregnant after she has had unprotected sex. Morning pills are generally considered safe, but many women are unaware that they exist.

une kaq kam degjuar per kete, pyet me shume, por sa me shpejt se po te kaloje kohe shume nuk do jete efektive pastaj.
morning pill meduket eshte vetem kur ke pasur unprotected sex ate dite, dhe diten tjeter merr pilulen, dhe vlen vetem per 24 ore, nese nuk gabohem, tepakten keshtu mendoja...nuk ben efekt besoj pasi nje jave...sperma mund te rrij per 74 qe te fertilizoj vezen
~*Rexhina*~ nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 11:53   #7
iNa-BoBiNa
... Waiting ...
 
Avatari i iNa-BoBiNa
 
Regjistruar mė: Sep 2009
Postet: 282
Pėlqime: 9
Pėlqyer 18 herė nė 14 postime
Rep: 637
iNa-BoBiNa will become famous soon enough
Points: 12,771
Pikėt nė bankė: 89,900
Total Points: 102,671
Duhet ka i here :) - GhOsT 
Gri - iNa-BoBiNa 
Gabim

Morning Pill te ben efekt vetem para se te behen 72 ore nga koha kur ke bere sex. Pasi aq kohe do dhe spermi te futet ne veze (nese futet).
iNa-BoBiNa nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 12:48   #8
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 679
j&g will become famous soon enough
Points: 42,579
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,881
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

edhe une nuk po e kuptoj mire pyetjen por do mundohem te pergjigjem
experience kam vetem qe kam qene 1 here shtatzane. kurre nuk kam perdor kontracptive por thone qe edhe nese i perdor mund te ngelesh shtatzane. prandaj ti mund te jesh shtatzane edhe nese i ke perdorur, per 1-2 dite thone qe te ben efekt the morning after pill por edhe ajo nuk eshe e sigurt. nese je shtatzane edhe do te abortosh kam degjuar qe eshte nje pilule qe te japin edhe pastaj duhet te besh pastrim por shume e sigurt nuk jame se me te degjuar e kam. do zoti qe nuk ben abort por kuptohet zgjidhja eshte e jotja. good luck.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 14:51   #9
iNa-BoBiNa
... Waiting ...
 
Avatari i iNa-BoBiNa
 
Regjistruar mė: Sep 2009
Postet: 282
Pėlqime: 9
Pėlqyer 18 herė nė 14 postime
Rep: 637
iNa-BoBiNa will become famous soon enough
Points: 12,771
Pikėt nė bankė: 89,900
Total Points: 102,671
Duhet ka i here :) - GhOsT 
Gri - iNa-BoBiNa 
Gabim

Ok, as une se mora vesh pyetja eshte qe kjo ka qene me kontraceptive para shatezanize, apo eshte shtatzane dhe do te abortoje? Sa per te paren, po ngel shtatezane edhe nese je me kontraceptive (eshte ai 1%-i lol). Sa per ate pilulen e abortimit bene mire te konsultohesh. Ka efekte anesore, hemoragji, dhimbje, te vjella, duhet te rrish 2 dite ne shtepi, dhe ka me keq. Mendohu mire.
iNa-BoBiNa nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 20:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar