Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Shkencat shoqėrore dhe tė natyrės > Ekonomi & Biznes

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 26-07-2009, 09:58   #1
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Avatari i Bl@ck_E@gle
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Spain
Postet: 2,967
Pėlqime: 78
Pėlqyer 36 herė nė 29 postime
My Mood: Relaxed
Rep: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 402,739
Pikėt nė bankė: 2,111,225
Total Points: 2,513,964
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bl@ck_E@gle Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bl@ck_E@gle Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Bl@ck_E@gle
Post Tė ardhurat nga tatimet zvogėlohen pėr 12,5 pėr qindTė ardhura tatimore prej 29,3 miliardė denarė (rreth 475 milionė euro) janė realizuar nė gjysmėvjetorin e parė, qė ėshtė pėr 12,5 pėr qind mė pak nė krahasim me vitin e kaluar, gjegjėsisht pėr 3,9 mė pak sesa ėshtė planifikuar.

Kjo bėhet e ditur nė tė dhėnat statistikore tė Drejtorisė pėr tė Ardhura Publike (DAP) tė publikuara dje pasdite.

Dėshtimi mė i madh nė pagesė ėshtė i pranishėm te Tatimi i fitimit ku janė paguar 2,6 miliardė denarė (42 milionė euro), qė ėshtė pėr madje 47 pėr qind mė pak krahasuar me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar.

Te Tatimi i Vlerės sė Shtuar (TVSH) nė gjashtė muajt e parė tė kėtij viti janė paguar thuajse 16 miliardė denarė, qė ėshtė pėr 11,2 pėr qind mė pak sesa vitin e kaluar.

Dėshtim i butė nė pagesė ėshtė regjistruar te tatimi personal i tė ardhurave pėr 0,4 pėr qind me pagesės tė realizuar prej mbi 4,2 miliardė denarė (68,2 milionė euro) dhe tė akcizat pėr 1,5 pėr qind, ku janė paguar mė shumė se 6,4 miliardė denarė (104 milionė euro).

Ish-ministri i Financave, Trajko Sllaveski, pak para braktisjes sė postit bėri thirrje pėr ribalanc emergjent tė buxhetit dhe shkurtim tė 100 milionė eurove nė anėn shpenzuese. /Makfaks/
Bl@ck_E@gle nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 06:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar