Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Komuniteti Forumit Shqiptar > Shkollat Shqiptare

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 15-12-2009, 14:03   #1
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim Master ne Shqiperi

Per ata qe jane ne shqiperi ose jane ne dieni cilat jane kerkesat per te vazhduar per master ne shqiperi?
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 12:44   #2
Amajla
Moderator i/e F.Sh.
 
Avatari i Amajla
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: vendi i shqiponjave
Postet: 981
Pėlqime: 67
Pėlqyer 31 herė nė 30 postime
Rep: 690
Amajla is on a distinguished road
Points: 159,923
Pikėt nė bankė: 123,315
Total Points: 283,237
Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Amajla
Gabim

mjafton te kesh lek...dhe po pate ndonje mesatare te konsiderueshme..do i kursesh vetes nderhyrjen e ndonje miku,dhe radhe te gjata...etj etj etj
__________________
"Stay" is a charming word in a friend's vocabulary.
Amajla nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 16:53   #3
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

ruth e di pse pyeta jo per gje por flas me disa qe kam pase ne klase ne 8 vjecare ne shqiperi qe kan qene shume dobet ne shqiperi edhe tani shkojne per master. u habita ndoshta s'ka kerkesa te forta ose keta jane bere gjeni lol se ndryshe ska mundesi, tjetri nuk dinte teoremen e pitagores tani shkon per master per matematik/fizike ahahah.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 18:36   #4
Star
bittersweet...
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 640
Pėlqime: 20
Pėlqyer 23 herė nė 19 postime
My Mood: Amused
Rep: 668
Star will become famous soon enough
Points: 35,422
Pikėt nė bankė: 5,568
Total Points: 40,990
vendi peste per  postime lol - GhOsT 
Gabim

pse j&g ske degjuar ti per brezin e injoranteve qe eshte krijuar ne shqiperi ? te gjithe ngelesa injorante te paedukuar ... te shohim se cdo bejne per vendin keto KOKAT e medha ...
po faj ka qeveria dhe arsimtaret qe i kane lene pas dore ...
Star nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 19:29   #5
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

lol star te betohem po habitem te gjithe me master ne shqiperi, eshte dicka shume e mire por varet cfare cilesie ka ne sistemin e arsimit atje. sepse kur lexova postimin e ruth 80% ngeles kjo eshte shifer alarmante. sa per ku do shkoj shqiperia nuk e di por do ti qe te gjithe kane zen vend atje. disa jane nga ata ne aeroport lol qe na presin gjith mllef kur shkojme ne shqiperi.
__________________
I LOVE GOD

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga j&g : 21-12-2009 nė 19:34
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-12-2009, 20:32   #6
Star
bittersweet...
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 640
Pėlqime: 20
Pėlqyer 23 herė nė 19 postime
My Mood: Amused
Rep: 668
Star will become famous soon enough
Points: 35,422
Pikėt nė bankė: 5,568
Total Points: 40,990
vendi peste per  postime lol - GhOsT 
Gabim

mos u habit hic .. gjithcka eshte ne duar te inkompetentave .... nuk ka me ai vend njerez te forte qe e mbajne shtetin solid .. tani jan femijet e ledhatuar e trapa te te pasurve dhe dashnoret budallaqe te shefave qe e drejtojne vendin ..
Star nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 00:39   #7
tvsh
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: in bleachers smoking pot
Postet: 1,435
Pėlqime: 33
Pėlqyer 7 herė nė 7 postime
Rep: 0
tvsh will become famous soon enough
Points: 415,894
Pikėt nė bankė: 4,918,739
Total Points: 5,334,633
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga j&g Shiko postimin
Per ata qe jane ne shqiperi ose jane ne dieni cilat jane kerkesat per te vazhduar per master ne shqiperi?
nuk paguan puna nqs do master?

merr nje master ne accounting apo MBA ne accounting,finance etj ne shba e gjen great opportunities. rangu i ulet cubicle person nuk shtyhet jeta.
tvsh nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 13:00   #8
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

ketu tek puna ime paguhet nje perqindje e vogel kundrejt MS ose MBA. por te them te drejten nuk me kane penguar kushtet financiare por spo me behet mbare kur i thone se edhe me femije te vogel eshte pak veshtire. nuk dua qe te bej sakrific ti kushtohem shkolles & punes edhe te le familjen mbas dore. une dua te shkoj per MBA kushton $30K per 2 vjet. nuk dua te shkoj ne shqiperi per master jo por thjesht jam kurioze sepse shumica qe kam pas ne klase ne shqiperi po shkojne me master disa sikur nuk ishin master material. ahaha nuk jam ne cubile jo edhe te them te drejten jam e kenaqur me punen qe bej si nga pagesa edhe rangu qe ndodhem. nuk eshte shume kompani e madhe por ka 51 vjet ne business se besoj se will go under anytime soon. ose te pakten shpresoj qe jo lol.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 18:57   #9
tvsh
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: in bleachers smoking pot
Postet: 1,435
Pėlqime: 33
Pėlqyer 7 herė nė 7 postime
Rep: 0
tvsh will become famous soon enough
Points: 415,894
Pikėt nė bankė: 4,918,739
Total Points: 5,334,633
Gabim

j&g mba ne temple univ. mbase eshte 30k per dy vjet por ne shqiperi me 30k masterin e merr vetem sa shkruan emrin.
tvsh nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 19:55   #10
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

ahahahah por s'kam per cfare e dua ate ne shqiperi. une dua te mesoj se keshtu shkoj edhe tek phoenix university lol. per me pak se $10K. ti nga kush shkolle e ke master?
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 22:04   #11
tvsh
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: in bleachers smoking pot
Postet: 1,435
Pėlqime: 33
Pėlqyer 7 herė nė 7 postime
Rep: 0
tvsh will become famous soon enough
Points: 415,894
Pikėt nė bankė: 4,918,739
Total Points: 5,334,633
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga j&g Shiko postimin
ahahahah por s'kam per cfare e dua ate ne shqiperi. une dua te mesoj se keshtu shkoj edhe tek phoenix university lol. per me pak se $10K. ti nga kush shkolle e ke master?
mba nga penn state, univ of pennsylvania i them te tjereve
tvsh nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 23-12-2009, 13:09   #12
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

really?? po cne qe je kaq messed up lol. po ke mba nga penn good for you.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 23-12-2009, 15:11   #13
tvsh
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: in bleachers smoking pot
Postet: 1,435
Pėlqime: 33
Pėlqyer 7 herė nė 7 postime
Rep: 0
tvsh will become famous soon enough
Points: 415,894
Pikėt nė bankė: 4,918,739
Total Points: 5,334,633
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga j&g Shiko postimin
really?? po cne qe je kaq messed up lol. po ke mba nga penn good for you.
hmm ne rregull jam un. se me ndau e fejuara jam messed up?
tvsh nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 23-12-2009, 16:12   #14
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

aahahaahh lol mire ta beri qe te la e meriton ti. mos u shqeteso do gjesh tjeter lol
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 23-12-2009, 18:04   #15
tvsh
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: in bleachers smoking pot
Postet: 1,435
Pėlqime: 33
Pėlqyer 7 herė nė 7 postime
Rep: 0
tvsh will become famous soon enough
Points: 415,894
Pikėt nė bankė: 4,918,739
Total Points: 5,334,633
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga j&g Shiko postimin
aahahaahh lol mire ta beri qe te la e meriton ti. mos u shqeteso do gjesh tjeter lol
me la ajo por me shume e lash une ate. kishte xhelozi se mos une shkoja me motren e saj.
tvsh nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-01-2010, 18:55   #16
Amajla
Moderator i/e F.Sh.
 
Avatari i Amajla
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: vendi i shqiponjave
Postet: 981
Pėlqime: 67
Pėlqyer 31 herė nė 30 postime
Rep: 690
Amajla is on a distinguished road
Points: 159,923
Pikėt nė bankė: 123,315
Total Points: 283,237
Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Amajla
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga j&g Shiko postimin
lol star te betohem po habitem te gjithe me master ne shqiperi, eshte dicka shume e mire por varet cfare cilesie ka ne sistemin e arsimit atje. sepse kur lexova postimin e ruth 80% ngeles kjo eshte shifer alarmante. sa per ku do shkoj shqiperia nuk e di por do ti qe te gjithe kane zen vend atje. disa jane nga ata ne aeroport lol qe na presin gjith mllef kur shkojme ne shqiperi.
masteri ne shqiperi eshte asgje me shume dhe asgje me pak se nje vite tjeter shkollor ne shkolle te larte.Aktualishte une po bej nje master te atill te cilit i kan vene nje epitaf si "master profesionla" 1-vjecare gje qe nuk ka ndonje pesh sikurse titulli ka.
Por eshte dhe ceshtje mundesie lol sepse nese ke lek ketu blen dhe karriken e kryeministrit lol.:P
Pra shkurte dhe shqip "mastri qe po behet ne shqiperi nuk eshte ai i mirefillti por nje master nje vjecare i cili duhet patjeter ta besh sepse as mesuese nuk del,dhe te rrofte shkolla ty.(gjoja kriter baze mesatarja,,mesatarja me e ulet pranohej 5.95)
Pastaj per mos ta share qeverin tone me duhet te shtojse eshte dhe nje lloj masteri tjeter 2-vjecare pas te cilit mund te besh Doktoraturen ,,,,te pakten kete po thone tani,nje Zot e di cdo dale pas 2 vjetesh.

Para pak ditesh pyeta shefen e departamentit te fakultetit ku une studioj per nje miken time e cila kishte mabaruar fakultetin para 4 vitesh dhe donte te bente nje master te "mirefillte"as ajo nuk dinte te jepte nje pergjigje te qarte se nga ndryshonte ai master nga keto 1.2-vjecaret.dmth eshte bere nje lesh e li ne shkollen shqiptare,po hajt te marrim nje karton thuaj te kemi nje pune.
__________________
"Stay" is a charming word in a friend's vocabulary.
Amajla nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 21-01-2010, 19:46   #17
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 678
j&g will become famous soon enough
Points: 42,522
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,824
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

amjla flm per shpjegimin. pak a shume mendova te njejten gje por jam e sigurt qe ka disa qe studiojn shume edhe e marrin shkollen me mund por ka edhe disa qe thjesht paguajne. nejse si the edhe ti cfare rendesi ka titulli nese nuk ke knowledge. po kam degjuar master te nivelit te 2 nuk e kisha iden cfare do te thote po nejse. ketu master eshte e veshtire nuk eshte dicka qe e merr thjesht. parasysh merren mesatarja, piket qe merr ne testin para master, experience ne pune, rekomandime nga punedhenesi edhe nga presoret. dmth ka kerkesa te forta. flas per ne shkollat e mira.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 23-01-2010, 16:16   #18
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 644
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,509
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,512
Gabim

J&G, shko futu tek Fox Business School. Shko part time. Merr vetem nje klas...edhe sooner or later, ke per ta mbaruar. That way, s'e len edhe my son in law mrapa dore ;-). Nejse, nje fjale goje jan kto master ne amerike, lol.

Ne Shqiperi?! Tek privatet, eshte fut gjith shoqeria ime. Kto s'kalonin ne klas te 5-te...lol. Ma ha mendja qe ne Tirane do jete me veshtire, po atje tek privatet. Nahhh...
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar