Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Shkencat shoqėrore dhe tė natyrės > Filozofi

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 26-07-2009, 10:18   #1
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Avatari i Bl@ck_E@gle
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Spain
Postet: 2,967
Pėlqime: 78
Pėlqyer 36 herė nė 29 postime
My Mood: Relaxed
Rep: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 403,030
Pikėt nė bankė: 2,111,225
Total Points: 2,514,255
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bl@ck_E@gle Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bl@ck_E@gle Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Bl@ck_E@gle
Post 100 shprehjet mė filozofike tė te gjitha kohėrave

Ēdo mendje e ndritur e kohėrave ka lėnė trashėgiminė personale. Pėr disa janė veprat, pėr disa tė tjerė aseti mė i madh janė thėniet nė letėr. Shumė prej tyre janė sfiduese, frymėzuese dhe interesante, optimiste, por vetėm tė vėrtetat, ato qė i rezistojnė brezave janė mė tė vlefshmet. Cilat janė batutat pėr tė qeshur tė kryeministrit britanik, Churchill? Cilat prej thėnieve tė Platonit vlejnė edhe nė ditėt e sotme? A vlejnė leksionet e Bonapartit pėr miqtė dhe armiqtė edhe nė luftėrat e ditėve tė sotme? Lexoni 100 thėniet mė argėtuese dhe gazmore qė politikanė, shkrimtarė, filozofė dhe aktorė kanė thėnė.


Albert Ajnshtajn

ØE vetmja gjė qė bie ndesh me diturinė time ėshtė arsimimi.
ØPėr sa i pėrket pėrputhjes sė ligjeve tė matematikės me realitetin, ato nuk janė tė sigurta; pėr sa i pėrket sigurisė sė tyre, ato nuk pėrputhen me realitetin.
ØLogjika praktike ėshtė mbledhja e paragjykimeve tė pėrfituara nė moshėn 18-vjeēare.
ØĒlirimi i energjisė atomike nuk ka krijuar njė problem tė ri. Ka bėrė mė urgjente nevojėn pėr tė zgjidhur njė ekzistues.
ØNėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit.
ØNuk e di se me cilat armė do tė bėhet Lufta III Botėrore, por Lufta IV Botėrore do tė luftohet me shkopinj dhe gurė.
ØMarrėzia: tė bėsh tė njėjtėn gjė pėrsėri dhe pėrsėri dhe tė presėsh rezultate tė ndryshme.
ØSekreti i krijimtarisė ėshtė tė dish tė fshehėsh burimet.
ØVendose dorėn mbi furrė pėr njė minutė dhe tė duket si njė orė. Ulu pranė njė vajze tė bukur pėr njė orė dhe tė duket si njė minutė. Ky ėshtė relativitet.
ØNėse faktet nuk pėrputhen me teorinė, ndrysho faktet.
ØKushdo qė s’ka bėrė asnjė gabim nuk ka provuar asgjė tė re.

Fredrick Nietzsche

ØAh, gratė. Ato i bėjnė lartėsitė mė tė larta dhe ultėsirat mė tė sheshta.
ØMashkulli i vėrtetė do dy gjėra: rrezikun dhe lojėn. Pėr kėtė arsye ai do gruan, si lojėn mė tė rrezikshme.
ØMėnyra mė e mirė pėr tė korruptuar njė tė ri ėshtė ta udhėzosh tė ketė mendim mė tė lartė pėr ata qė mendojė si ai se sa ata qė mendojnė ndryshe.
ØĒfarė ėshtė djallėzi. Ēfarėdo qė del nga dobėsia.
ØShumė janė kokėfortė nė kėrkim tė rrugės qė kanė zgjedhur, pak nė kėrkim tė qėllimit.
ØArma mė e mirė kundėr njė armiku ėshtė njė tjetėr armik.
ØAvantazhi i njė kujtese tė keqe ėshtė se mund tė shijosh disa herė tė njėjtėn tė mirė si pėr herėn e parė.
ØNuk vritet me zemėratė, por me qeshje.

Mark Twain

ØKujdes kur tė lexoni libra shėndeti. Mund tė vdisni pėr njė gabim shtypi.
ØUnė nuk mora pjesė nė funeral, por dėrgova njė letėr tė kėndshme kur thuhej se e miratova.
ØNuk e kam lejuar asnjėherė shkollimin tė ndėrhyjė me arsimimin.
ØNjeriu qė nuk lexon libra tė mirė nuk ka asnjė avantazh ndaj atij qė s’mund t’i lexojė.
ؓPėrse rrini heshtur me pamjen e njė zarfi pa adresė sipėr?”
ØProblemi me kėtė botė nuk ėshtė se njerėzit dinė shumė pak, por se dini kaq shumė gjėra qė s’qėndrojnė.
ØĖshtė shumė e lehtė ta lėsh duhanin. Unė e kam bėrė me qindra herė.
ØBlini tokė. Askush s’e prodhon mė.
ØNga tė gjitha gjėrat qė kam humbur, mė ka marrė malli mė shumė pėr mendjen.
ØVera gjermane dallohet nga uthulla nga etiketa.
ØMos u sillni rrotull duke thėnė se bota ju detyron jetesėn. Bota nuk ju detyron asgjė. Ishte kėtu para jush.
ØGjithmonė falini armiqtė, asgjė s’i mėrzit mė shumė.
ØMund t’i rezistoj gjithēkaje, pėrveē tundimit.

Voltaire

ØAsnjė flokė bore nė njė ortek nuk ndjen se ka pėrgjegjėsi.
ØTriumfi i vėrtetė i arsyes ėshtė se ne aftėson tė vazhdojmė rrugėn me ata qė nuk e kanė.
ØKa njerėz qė nuk mendojnė mė thellė se njė fakt.
ØGjithkush qė ka pushtetin tė tė bėjė tė besosh absurditete ka pushtetin tė tė bėjė tė marrėsh pėrsipėr padrejtėsi.
ØĒdo gjė shumė koti pėr t’u thėnė kėndohet.
ØMe anė tė vlerėsimit, e bėjmė pėrsosmėrinė e tė tjerėve pronėn tonė.
ØQeveritė duhet tė kenė edhe barinj edhe kasapė.
ØKur bėhet fjalė pėr paratė, tė gjithė kanė tė njėjtėn fe.
ØParagjykimet janė ato qė budallenjtė pėrdorin pėr arsye.
ØNėse Perėndia nuk do tė ekzistonte, do tė ishte e nevojshme ta shpiknim.
ØĒdo njeri ėshtė fajtor pėr tė gjitha tė mirat qė s’ka bėrė.

Napoleon Bonaparti

ØDuhet tė qeshim me njeriun qė tė mos qajmė pėr tė.
ØS’duhet tė luftoni shumė shpesh me njė armik, pėrndryshe do t’jua mėsojė tė gjitha marifetet e luftės.
ØKurrė mos e ndalni armikun kur po bėn njė gabim.
ØAftėsia nuk ka shumė vlerė pa mundėsinė.
ØHistoria ėshtė versioni i ngjarjeve tė kaluara pėr tė cilat njerėzit kanė vendosur tė bien dakord.
ØNė politikė, absurditeti nuk ėshtė handikap.
ØNjerėzit e famshėm e humbasin dinjitetin kur i sheh nga afėr.
ØKushtetuta duhet tė jetė e shkurtėr dhe e paqartė.
ØNjė lider ėshtė njė tregtar me shpresė.
ØNjė njeri do tė luftojė mė shumė pėr interesat se sa pėr tė drejtat.
ØThroni ėshtė vetėm njė stol i mbuluar nga kadifja.

Winston Churchill

ØĖshtė thėnė se demokracia ėshtė forma mė e keqe e qeverisjes, pėrveē gjithė tė tjerave qė janė provuar.
ØNjė komb qė i vė taksė vetes pėr prosperitetin ėshtė si njė njeri brenda nė kovė, qė pėrpiqet ta ngrejė veten nga doreza.
ØNjė paqėsor ėshtė dikush qė ushqen njė krokodil, me shpresėn se do tė jetė i fundit qė do tė hahet
ØGėnjeshtra ka bėrė gjysmėn e rrugės rreth e qark botės, kur e vėrteta sapo ėshtė nisur.
ØKeni armiq? Mirė. Kjo do tė thotė se keni luftuar pėr dikė dikur nė jetėn tuaj.
ØArgumenti mė i mirė kundėr demokracisė ėshtė njė pesė-minutėsh muhabet me njė votues tė zakonshėm.
ØTė pėrmirėsosh do tė thotė tė ndryshosh; tė jesh i pėrsosur do tė thotė tė ndryshosh shpesh.
ØPolitika ėshtė aftėsia pėr tė parashikuar atė qė do tė ndodhė nesėr, javėn tjetėr, muajin tjetėr dhe vitin tjetėr. Dhe tė kesh aftėsinė qė mė pas tė shpjegosh pse nuk ndodhi.
ØNgrėnia e fjalėve kurrė nuk mė ka shkaktuar mostretje.
ØMė pėlqejnė shumė derrat. Qentė na shohin me sy ngritur. Macet na shohin me sytė poshtė. Derrat na konsiderojnė si tė barabartė.
ØKam marrė mė shumė nga alkooli, nga sa ka marrė alkooli nga unė.
ØNė luftė mund tė vritesh vetėm njė herė, por nė politikė shumė herė.

George Carlin

ؓPa koment” ėshtė njė koment.
ØNėse njė person buzėqesh gjatė gjithė kohės, me siguri po shet diēka qė s’punon.
ØArsyeja pse e quajnė “Ėndrra amerikane” ėshtė se duhet tė jesh nė gjumė ta besosh.
ØSi ka mundėsi qė nuk e kuptojmė asnjėherė kur fillon dashuria, por gjithmonė e dimė kur mbaron
ØAh, ata francezėt. Kanė njė fjalė tė ndryshme pėr gjithēka!
ØAzia: Katėr shkronja tė vogla, tre miliardė njerėz tė vegjėl.
ØUnė nuk i dalloj ngjyrat. Njerėzit mė thonė se jam i bardhė dhe unė u besoj, sepse policėt mė thėrrasin “zotėri”.
ØGjithkush do tė kishte besim tek vetja me njė kokė plot me flokė. Por njė qeros plot besim – ky ėshtė diamanti i dorės sė parė.
ØNėse njė grua ju thotė se ėshtė njėzet dhe duket gjashtėmbėdhjetė vjeē, ėshtė dymbėdhjetė. Nėse ju thotė se ėshtė njėzet e gjashtė dhe duket si njėzet e gjashtė, ėshtė afėr tė dyzetave.
ØE gjithė bota ēmendet kur reperi mė i mirė ėshtė i bardhė, lojtari mė i mirė i golfit ėshtė i zi, mė i gjati nė “NBA” ėshtė kinez, zviceranėt fitojnė Kupėn e Botės, Franca akuzon SHBA-nė pėr arrogancė dhe Gjermania s’do tė shkojė nė luftė.

Benjamin Franklin

ØNėse do tė kuptosh tė metat e njė vajze, lavdėroje tek shoqet.
ØBirra ėshtė prova se Perėndia na do dhe dėshiron qė tė jemi tė lumtur.
ØKa vetėm tre miq besnikė, njė grua e vjetėr, njė qen i vjetėr dhe para nė dorė.
ØEksperienca ėshtė njė mėsuese e dashur dhe vetėm budallenjtė mėsojnė nga gjėra tė tjera.
ØTė zgjuarit nuk kanė nevojė pėr kėshillat. Vetėm budallenjtė nuk duan t’i marrin.
ØTragjedia e jetės ėshtė se plakemi shpejt dhe bėhemi tė urtė shumė vonė.
ØMiqtė, ashtu si peshku, fillojnė t’u vijė erė pas tri ditėve.
ØBėjini sytė katėr para martese, dhe mbajini gjysmė mbyllur pas martese.

George Bernard Shaw

ØNuk luajmė mė sepse plakemi. Plakemi sepse nuk luajmė mė.
ØGazetat duket se e kanė tė pamundur tė diskriminojnė mes njė aksidenti me biēikletė dhe kolapsit tė njė qytetėrimi.
ØKėrcimi: Shprehja vertikale e njė dėshire horizontale tė legalizuar nga muzika.
ØSikur tė gjithė ekonomistėt nė botė tė ishin vėnė njėri pas tjetrit, nuk do tė arrinin asnjė konkluzion.
ØRregulli i artė ėshtė se nuk ekzistojnė rregullat e arta.
ØNjė jetė e kaluar me gabime jo vetėm qė ėshtė mė e ndershme, por mė e vlefshme se njė jetė e kaluar duke mos bėrė asgjė.
ØKoha ėshtė njė mėsues i mirė, por i vret tė gjithė nxėnėsit e saj.
ØRinia ėshtė e mrekullueshme. Sa krim qė shpenzohet mė kot tek fėmijėt.
ØMartirizimi ėshtė e vetmja mėnyrė si njė njeri mund tė bėhet i famshėm pa aftėsi.
ØNėse s’e hiqni qafe njė skelet tė familjes, mund ta bėni tė kėrcejė.

Platoni

ØKy qytet ėshtė ai qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė ata qė janė.
ØKurajoja ėshtė tė dish se ēfarė mos tė kesh frikė.
ØVlera e njė burri ėshtė ajo qė bėn me pushtetin.
ØVėmendja ndaj shėndetit ėshtė pengesa mė e madhe nė jetė.
ØNjė prej dėnimeve pėr refuzimin e pjesėmarrjes nė politikė ėshtė se pėrfundon e qeverisesh nga inferiorėt.
ØMund tė zbulosh mė shumė pėr atė person nė njė orė lojė se nė njė vit bisedash.
Bl@ck_E@gle nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Jeni falenderuar:
Edona.S (30-11-2012), EVA (05-12-2012)
Vjetėr 16-09-2009, 21:17   #2
Semiramida
Senior Member
 
Avatari i Semiramida
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Postet: 1,517
Pėlqime: 0
Pėlqyer 15 herė nė 15 postime
Rep: 716
Semiramida Keni mbyllur reputacionin
Points: 935,414
Pikėt nė bankė: 10,000
Total Points: 945,414
Gabim

ØMarrėzia: tė bėsh tė njėjtėn gjė pėrsėri dhe pėrsėri dhe tė presėsh rezultate tė ndryshme

ØAftėsia nuk ka shumė vlerė pa mundėsinė.

ØTė zgjuarit nuk kanė nevojė pėr kėshillat. Vetėm budallenjtė nuk duan t’i marrin.

Rinia ėshtė e mrekullueshme. Sa krim qė shpenzohet mė kot tek fėmijėt.Kto shprehje me pelqyen me shume!
__________________
BANNED
Semiramida nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 16:48   #3
vesel
Junior Member
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 18
Pėlqime: 1
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
Rep: 590
vesel is on a distinguished road
Points: 17,972
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 17,972
Unhappy

Jeta eshte e shkurter por me e gjata qe keni jetuar.
Teoria e kohes:
Sot njerezit nuk kane kohe te lire sepse jane te zene nga koha e lire.
vesel nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-12-2009, 19:25   #4
j&g
Senior Member
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: not where i want to be
Postet: 773
Pėlqime: 14
Pėlqyer 27 herė nė 24 postime
My Mood: Cheerful
Rep: 679
j&g will become famous soon enough
Points: 42,585
Pikėt nė bankė: 247,302
Total Points: 289,887
Vendi katert per postime lol - GhOsT 
Gabim

"Ēfarė ėshtė djallėzi. Ēfarėdo qė del nga dobėsia"

kjo eshte e preferuara ime sepse eshte shume shume e vertet, jo si thone disa qe njerezit e djallezuar jane te zgjuar perkundrazi jane rob te dobet.
__________________
I LOVE GOD
j&g nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 09-03-2010, 15:47   #5
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Ainshtein: s'jam i sigurte me c'far armesh lufta e trete boterore do zhvillohet.Ne te katerten me shkopinj dhe gure.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 09-03-2010, 16:18   #6
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Fantazia eshte me e rendesishme se dituria(Ainstein)
Optimist eshte ai njeri qe quizat i mbush me stilolaps(Farkas)
Mos qesh me budallalleqet e tjetrit,ky eshte shanci jot(Churchill).
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 09-03-2010, 21:41   #7
Amajla
Moderator i/e F.Sh.
 
Avatari i Amajla
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: vendi i shqiponjave
Postet: 981
Pėlqime: 67
Pėlqyer 31 herė nė 30 postime
Rep: 691
Amajla is on a distinguished road
Points: 160,269
Pikėt nė bankė: 123,315
Total Points: 283,583
Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Amajla
Gabim

ØGjithmonė falini armiqtė, asgjė s’i mėrzit mė shumė. Mark Twain

ØNėse Perėndia nuk do tė ekzistonte, do tė ishte e nevojshme ta shpiknim..Voltaire

ØMarrėzia: tė bėsh tė njėjtėn gjė pėrsėri dhe pėrsėri dhe tė presėsh rezultate tė ndryshme...Albert Ajnshtajn

ØKurajoja ėshtė tė dish se ēfarė mos tė kesh frikė.Platoni
__________________
"Stay" is a charming word in a friend's vocabulary.
Amajla nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 10-03-2010, 17:32   #8
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Ne qoftese njeri besnikerine qejf e ka,eshte dashuri(Julie Anderws)
Shumica e femrave(grave)japin gjithshka qe nje mashkull ta ndryshojne,dhe kur e kane ndryshuar,mashkulli s'ka me vlere(Marlene Dietrich)
Gabimet tona,jane shume me te sukseshme se fitoret zona(Hanry Ford)
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 24-10-2010, 19:45   #9
Lek
Junior Member
 
Regjistruar mė: Feb 2010
Postet: 4
Pėlqime: 0
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
My Mood: Amazed
Rep: 0
Lek is on a distinguished road
Points: 6,981
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 6,981
Gabim

Lek: Kerkoj ndihmė per nje ESE; "Shekspiri foli ne gjuhen e te gjitha epokave " urgjentisht kerkoj ndihmė FLM.
Lek nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 24-10-2010, 21:42   #10
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,576
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,353
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Smile

Dhe vjen njė ditė kur ēdo mashkull e kupton se ka humbur njė diamant..gjatė kohės kur mundohej tė mblidhte sa mė shumė gurė...!!
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 24-10-2010, 22:57   #11
Complete
Moderator i/e F.Sh.

 
Avatari i Complete
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 855
Pėlqime: 26
Pėlqyer 66 herė nė 56 postime
My Mood: Angry
Rep: 671
Complete will become famous soon enough
Points: 353,968
Pikėt nė bankė: 131,668,617
Total Points: 132,022,585
vendi tete per postime :P - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diamanta Shiko postimin
Dhe vjen njė ditė kur ēdo mashkull e kupton se ka humbur njė diamant..gjatė kohės kur mundohej tė mblidhte sa mė shumė gurė...!!
Dhe te siguroj qe (kurre s') do vie ajo dita ... kur ... 95% e gocave do kuptojne qe jane ... gure!
__________________
Sharl Bodler - Dehuni
Complete nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 25-10-2010, 01:28   #12
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 763
Diamanta will become famous soon enough
Points: 698,576
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,760,353
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Complete Shiko postimin
Dhe te siguroj qe (kurre s') do vie ajo dita ... kur ... 95% e gocave do kuptojne qe jane ... gure!

Vetem gocat budallaqe se kuptojne qe jane gure diamant per meshkujt.Nje 5%eshte gure.....prandaj dhe i len ata ti trajtojne si ....
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 01-11-2010, 12:59   #13
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Ich denke,ein wahrer Freund ist Geschenk des Himmels(König Friedrich der Große)
Une mendoj,qe shoku i vertete eshte dhurate e qiellit(Mbreti Friedrich,i ashtequajturi i MADHI)
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Edona.S (30-11-2012)
Vjetėr 04-11-2010, 17:51   #14
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Ka tre lloj njerezish:
ata qe jane te shqetesuar per vdekje,
ata qe punojne per vdekje
dhe te tille qe te merzisin per vdekje.

Winston Churchill
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 05-11-2010, 16:45   #15
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Alle sind Irre;aber wer seinen Wahn zu analysieren versteht,wird Philosoph genannt.
Ambroce Bierce
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 07-11-2010, 11:24   #16
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Mitleid bekommt man geschenkt,Neid muss man sich verdienen.
Keqardhjen e merr si dhurate,Cmiren duhet qe ta fitosh.
Robert Lembke(ish gazetar gjerman).
Aktuale me shume se kurre.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 07-11-2010, 17:56   #17
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mitleid bekommt man geschenkt,Neid muss man sich verdienen.
Keqardhjen e merr si dhurate,Cmiren duhet qe ta fitosh.
Robert Lembke(ish gazetar gjerman).
Aktuale me shume se kurre.
Numri i Cmirezinjve,nxjer ne pah vlerat tona.
Oscar Wilde.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 07-11-2010, 20:43   #18
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Numri i Cmirezinjve,nxjer ne pah vlerat tona.
Oscar Wilde.
Die Anzahl unserer Neider bestätigt unsere Fähigkeiten.
Attached Thumbnails
oscar wilde.mr.jpg  
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 08-11-2010, 16:08   #19
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

N.q-se ne oren 6 te mengjezit ne hyrjen time ka zhurme dhe une jam i sigurte qe bulmetori eshte,atehere e kam te qarte qe ne demokraci jetoj.
GRANDE Winston Churchill.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 08-11-2010, 22:07   #20
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Nje njeri i zgjuar nuk i ben i te gjitha gabimet vetem.
Ju jep shance dhe te tjereve.
Ser Churchill.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 09-11-2010, 19:52   #21
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Zoti nuk luan kumar
ose me drejte
Perendia nuk luan me zare
Gott würfelt nicht!
Einstein.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 10-11-2010, 15:08   #22
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Und sollte ich vergessen haben,
jemanden zu beschimpfen,dann bitte ich um Verzeihung!
Johannes Brahms.
S`ja vlen ta perkthesh.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 13-11-2010, 00:55   #23
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Pyetja me e madhe qe i bej vetes,mbase 30 vjete studimeve per natyren femerore(ndjenjen e saj) qe nuk i pergjigjem dot: cfar do nje femer ne te vertete?
Sigmund Freud.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 15-11-2010, 17:11   #24
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Kur ke sukses te gjithe gezohen per ty,por kur ke disfate gezohen me te vertete.
Harry Truman.
Presidenti numer 33 i Amerikes.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 15-11-2010, 18:33   #25
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kur ke sukses te gjithe gezohen per ty,por kur ke disfate gezohen me te vertete.
Harry Truman.
Presidenti numer 33 i Amerikes.
Sorry,ne me ju dhe ju me neve.
Sali hunderr Berisha.
klm
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 29-11-2010, 16:20   #26
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Kush nuk e di te verteten,eshte vetem nje budalla.
Por ai qe e di dhe e quan genjeshter,eshte kriminel!
Bertolt Brecht.
PS: ku mund ta shof Arturi Ui???
klm
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2010, 16:11   #27
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Perse une nuk martohem me qenin tim???
AI me kupton dhe e di cfar deshiroj.
Nga X i panjohur.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2010, 16:18   #28
Complete
Moderator i/e F.Sh.

 
Avatari i Complete
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 855
Pėlqime: 26
Pėlqyer 66 herė nė 56 postime
My Mood: Angry
Rep: 671
Complete will become famous soon enough
Points: 353,968
Pikėt nė bankė: 131,668,617
Total Points: 132,022,585
vendi tete per postime :P - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Perse une nuk martohem me qenin tim???
AI me kupton dhe e di cfar deshiroj.
Nga X i panjohur.
Realisht, me mire do t'ishte po sikur ky "X"-i i panjohur te martohej me vetveten e tij, do t'jete me i kenaqur gje per t'cilen jam i sigurte.
__________________
Sharl Bodler - Dehuni
Complete nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 28-12-2010, 16:54   #29
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Complete Shiko postimin
Realisht, me mire do t'ishte po sikur ky "X"-i i panjohur te martohej me vetveten e tij, do t'jete me i kenaqur gje per t'cilen jam i sigurte.
Nuk ishte shprehja ime.
Ishte nga nje E dhe jo i panjohur.
E sigurte eshte vetem pushimi i perjetshem.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 23-01-2011, 13:16   #30
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Postet: 802
Pėlqime: 92
Pėlqyer 35 herė nė 34 postime
Rep: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,672
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 18,672
Gabim

Die Diktatur duldet Reden.Aber keine Widerreden (Mitsch Werner)

Diktatura lejon lirine e fjales.Por jo ate te kundershtimit.

PS: pa u futur ne aktualitet.
SystemA nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 04:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar