Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Shkencat shoqėrore dhe tė natyrės > Filozofi

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 20-11-2009, 11:37   #1
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Avatari i Bl@ck_E@gle
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Spain
Postet: 2,967
Pėlqime: 78
Pėlqyer 36 herė nė 29 postime
My Mood: Relaxed
Rep: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 402,172
Pikėt nė bankė: 2,111,225
Total Points: 2,513,397
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bl@ck_E@gle Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bl@ck_E@gle Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Bl@ck_E@gle
Post V - Fjalori i ėndrrave

Vdekja

Vdekjes dhe tė vdekurve zakonisht i themi, bezdi, mėrzi, jetė dhe vdekje si dhe frikė.

Zakonisht i frikėsohemi kur ėndėrrojmė tė vdekurit, posaēėrisht nuk marrin diēka prej neve, si thotė ajo fjala e vjetėr, kur i vdekuri merr diēka, atė do ta humbėsh, ndoshta edhe ndodh diēka e tillė, nėse merre me dore te djathte mund tė vdes dikush nga meshkujt (nga afėrmit tu).

Po qe se nė ėndėrr lajmėrohet njerėzit e vdekur, qė i kini njohur. Ndoshta ata dėshirojnė t’iu kėshillojnė, qė tė jeni tė kujdesshėm nė fjalė dhe nė sjellje.

Tė vdekurit nuk vijnė pėr tė na frikėsuar por pėr tė na ndihmuar, pėr tė krijuar njė balancim tė brendshėm apo baraspeshėn e humbur, pėr tė arritur qetėsin dhe sigurinė e brendshėm.

Pamja e njė tė vdekuri pėrkatėsisht gjyshes ėshtė e njė oguri tė mirė pėr ėndėrruesin, meqenėse do tė ketė njė jetė tė gjatė dhe tė qetė. Ėndrra profetizon njė transformim tė vetė ekzistencės.
Do tė kesh suksese dhe do tė gėzohesh dhe do tė pėrfitosh trashėgimi.

Kurse kushėriri paralajmėron dasmė apo martesė.

Shėrbimi qė i bėjmė tė vdekurit pėrkatėsisht gjyshes, ju do ta mbroni njė tė varfėr qė nuk ka asnjė mbėshtetje ndoshta edhe nė dėm tė shėndetit tėnd!

Gjyshja e vdekur ju paralajmėron fundin njė vėshtirėsie apo mėrzie. Para juve lindė njė rrugė e re edhe pse e panjohur ose jeni pėrball njė procesit tė ri pėr t’u zhvilluar dhe pjekur, pėr ta realizuar apo aktualizuar jetėn tėnde.

Varreze

Nqs po enderroni varrimin tuaj ajo i referohet mundesive qe ju keni humbur.

Varrimi

Nje enderrr me varrim mund ti referohet vdekje ne dicka tek ne, nje deshire ose objektiv.
Nqs ju keni pare varrimin tuaj ndoshta ju keni varrosur veten tuaj qe ishit me pare.
Bl@ck_E@gle nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 00:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar