Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Shkencat shoqėrore dhe tė natyrės > Filozofi

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 20-11-2009, 11:07   #1
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Avatari i Bl@ck_E@gle
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Spain
Postet: 2,967
Pėlqime: 78
Pėlqyer 36 herė nė 29 postime
My Mood: Relaxed
Rep: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 401,775
Pikėt nė bankė: 2,111,225
Total Points: 2,513,000
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bl@ck_E@gle Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bl@ck_E@gle Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Bl@ck_E@gle
Post F - Fjalori i ėndrrave

Falje

Te enderroni qe jeni i falur i nje krimi tregon qe jeni duke hyre ne zoterimin e nje pasurie te vlefshme por duhet nje kerkese e ligjshme perpara marrjes se pasurise.
Te shikosh te tjeret te falur paralajmeron qe shoket tuaj do ti shikojne kenaqesite e punes tuaj.
Te perfytyrosh qe po perpiqeni te kerkoni falje pper nje shkelje te cilen ju nuk do e keni kryer tregon qe do te jeni i shqetesuar ne pamjen e jashtme per punet tuaja por do te shfaqet me ne fund qe ishte per kujdesin tuaj.
Nese shkelja ishte kryer tregon qe ju do ti kuptoni shqetesimet ne pune.
Te pranosh falje tregon qe do te perparoni pas nje renie fatkeqesisht.

Familja

Te perfytyrosh familjen tuaj si te harmonishme dhe te lumtur nenkupton shendet dhe rrethana lehtesuese por nese gjendet nje semundje ose grindje paralajmeron merzitje dhe zhgenjim.

Fantazma

Shikimi i fantazmes tuaj ne jeten tuaj gjithmone konsiderohet si shenje e vdekjes.
Por shfaqja e fantazmes tuaj ne enderr mund te sugjeroj se ne disa kontekste ju jeni “fantazem i jetes tuaj se meparshme” ju duhet te kujdeseni me shume per veten tuaj.
Kujdesi per te gjitha gjerat e parakohshme qe varen nga ju.
Fatkqesia ju pret ju dhe njerezit tuaj.
Pasuria dhe jeta jane ne rrezik.
Njerezit e rinj jane vendosur te ndershem me seksin e kundert, karakteri eshte vleresuar sipas nje zbritje.

Fara

Te perfytyrosh farerat paralajmeron rritje te mbaresise megjithate gjendja e tanishme shfaqet e pafavorshme.

Fat

Te perfytyrosh qe je me fat eshte nje favor i larte plotesimi i deshirave mund te jete pritur dhe do te merrrni detyra te reja.
Per te pashpreset paralajmeron nje ngritje te moralit dhe nje perteritje te perspektives.

Fatkeq

Te perfytyrosh qe jeni fatkeq eshte nje shenje e humbjes se vetes tuaj dhe shqetesim per te tjeret.

Fatkeqesi

Te perfytyrosh qe jeni kapur nga fatkeqesite do te thote qe ju do te kenii deshtime dhe prespektiva te keqija.

Ferma

Te perfytyrosh qe je duke jetuar ne nje ferme tregon qe do te jeni me fat ne te gjitha inisiativat tuaja.
Te pErfytyrosh qe ju jeni duke blere nje ferme tregon prodhime te bollshme, per nje fermer nje ēeshtje perfituese te ndonje lloji per nje biznesmen dhe nje udhetim te sigurte te udhetareve dhe marinarve.
Nese vizitoni nje ferme ajo nenkupton lidhje te kendshme.

Femijet

Te perfytyrosh femije shume te bukur eshte paralajmerim per pasuri teper te madhe dhe nje miresi te madhe.
Per nje nene te perfytyroje femijen e saj te semure nga nje shkak i lehte por qe ka gezuar shendet vogelsira te ndonje natyre mund ta shqetesojne ate.
Ti shikosh femijet duke punuar ose studjuar tregon nje kohe paqjeje dhe pasuri te pergjithshme.
Te perfytyrosh femien tuaj te vdekur tregon shqetesim dhe zhgenjim ne te ardhmen e afert.
Te perfytyrosh femije te zhgenjyer tregon shqetesime per ju nga kundershtaret.
Te luash dhe te hidhesh me femijet ne enderr tregon qe te gjithe iniciativat e mundura e te dashura tuajat do te triumfojne.

Fiq

Te perfytyrosh fiqte ne enderr nenkupton ne gjendje malarje te sistemit
Nese i hani ato zakonisht jane te favorshem per shendetin dhe fitim nes ei shikoni ato duke u rritur
Per nje goce te re te shoh fiqte duke u pjekur nenkupton qe ajo do te martohet me nje burre te pasur dhe te rendesishem.

Fishek

Te perfytyrosh fishek ne enderr paralajemeron gjendje grindjeje dhe mosmarrveshje.
Nje fat i padrejte kercenon ju ose nje person qe eshte aleat me ju.
Nese fisheket jane bosh do te jene grindje budallalliqe me shoqerine tuaj.

Fishekzjarr

Te shikosh fishekzjarret tregon gezim dhe shendet te mire.
Per ne goce te re te shoh ato nenkupton nderrmarrje dhe vizita te kendshme ne vende te largeta.

Fjongo

Kjo enderr tregon qe armiqte do tju sjellin shkaterrimin, hapni syte nga titujt.

Flamur

Te shohesh flamurin e vendit tuaj qe te valvitet ne nje qiell te paster so te shikosh triumf mbi armiqte tuaj.
Ta shikosh ate te bere copa copa le te kuptohet lufte dhe dhimbje te nderimeve ushatrake ne toke dhe det.
Te shikosh flamurin tuaj kombetar paralajmeron fitore nese eshte lufte.nese eshte paqe, pasuri
per nje grua te perfytyroje nje flamur tregon qe do te jete zene ne gracke nga nje ushtar.
Te perfytyrosh flamuj te huaj tregon prishje dhe nderprerje midis kombeve dhe miqeve .
Te perfytyrosh te sinjalizohesh nga nje flamur tregon qe do t ejeni i kujdesshem per shendetin dhe emrin tuaj meqe te dyja jane kercenuar.


Floke

Nese nje grua sheh floket e saj te bukur dhe e kreh ate tregon qe do te jete e pakujdesshme ne ēeshtjet e saj personale dhe do te humbase suksesin nga braktisja e aplikimit mendor.
Per nje burre te perfytyroje qe floku i tij rrallohet paralajmeron qe do te behet i varfer nga bujaria e tij dhe do te vuaje semundje permes shqetesimeve mendore.
Te shikosh ne enderr flokun tuaj te zbardhet paralajmeron vdekje dhe semundje ne familjen e ndonje te afermi ose shoku.
Te shikosh veten tuaj te mbuluar me floke paralajmeron nje privilegj te tille ne nje shtrirje aq sa do tju largoje juve nga shoqeria e njerezve te zgjedhur.
Nese nje burr perfytyron qe ka floke te zeza dhe me kacurrela tregon qe ai do te genjeje njerezit nepermjet adreses se tijai do te genjeje por ka te ngjare qe grate si besojne atij.
Nese floku i gruas ne nje enderr duket gri me kacurrela ajo do te jete kercenuar nga mashtrimi.
Nese perfytyroni te shikoni nje grua me floke te verdha ju do te provoni nje te dashur.
Te perfytyrosh qe e dashura juaj ka floke te kuqe tregon qe do te jeni denoncuar nga gruaja qe ju dashuronte.
Foku i kuq zakonisht sugjeron ndryshime.
Nese shikoni floke kafe do te jeni pafat ne zgjedhjen e karrieres.
Nese shikoni floke te krehur te mbajtur mire dhe te paster fati juaj do te jete permiresuar.
Te perfytyroni qe i prisni floket tuaja shume shkurt tregon qe do te jeni shume bujar ne drejtim te nje shoku.
Pas kesaj ju do te rritni kursimin tuaj.te shikosh flokun tuaj te rritet i bute dhe i harlisur nenkupton luks dhe lumturi.
Per nje goce te re te krahasoje flokun e bardhe me te ziun te cilin ajo e merr nga koka e saj paralajemron qe ajo do te hezitoje midis dy ofertave per te pare te ardhmen dhe po te mos tregoje kujdes te madh do te zgjedhe nje qe do ti shkaktoje humbjen ose fatkeqesine ne vend te nje te ardhme te kendshme.
Te shikosh floke te kokolepsur tregon qe jeta do te jete nje ngarkese e vertete,biznesi do t ebejre dhe martesa e zgjedhur do te jete shqetesuese per tu mbajtur.
Per nje goce te re te perfytyroje grate me flok gri tregon qe gra te reja do te hyne ne jeten e saj si rivale ose do te largojne dashurine e te fejuarit te saj.
Te perfytyrosh te keni floket e tuaja te prera nenkupton zhgenjime te medha serioze.
Per nje goce te re te perfytyroje qe floku i saj po i bie dhe tulla i eshte shfaqur asaj duhet te mbijetoje sepse fati i ka kaluar.
Per nje burre ose grua te perfytyroje qe ato kane floke te bardhe tregon qe ato do te gezojne nje udhetim te kendshem dhe me fat permes jetes.
Per nje burre te kujdeset per floket e nje gruaje ne enderr tregon qe ai do te gjeje dashurine dhe konfidencen e nje gruaje te nderuar e cila do ti besoje atij pavaresisht nga denimi i shoqerise.
Te shikosh lule ne floket tuaj paralajmeron shqetesime qe po ju afrohen.
Te shikosh flokun e ndonjerit qe zbardhet ne menyre perfekte brenda nje ante dhe fytyra duket e re paralajmeron fatkeqesi te papritur dhe nje pikellim te thele.
Per nje goce te re te shoh floke nenkupton qe do te humbase te dashurin e saj nga nje semundje e papritur ose aksident ajo ka te ngjare te kete nje fatkeqesi nga nje pakujdesi e saj, ajo do te jete e kujdesshme ne lidhjen e saj.
Nje enderr me floke mund t’iu tregoj shume qarte gjendien e vetvlersimit, por humbje flokesh, renie flokesh zakonisht eshte simboli i humbjes se respektit per veten tuaj.


Flori

Nese tregoni floririn tuaj ne endrrat tuaja do te keni nje sukses te madh ne inisiativat tuaja.
Per nje goce te perfytyroje qe ajo merr nje dhurate prej floriri para ose sbukurime ajo do te martohet me nje te pasur por te dhunshem.
Te gjesh floririn nenkupton qe mundesite tuaja do te vendosen lehtesisht ne ecjen per nder dhe pasuri.
Nese humbni floririn ju do te humbisni mundesite me te medha ne jeten tuaj permes neglizhences.
Te perfytyrosh te gjesh nje shtrese prej floriri tregon qe nje nder turbullues do te jete lidhur me ju.
Te perfytyroni qe ju keni ndermend te punoni ne nje miniere floriri, ju do te perpiqeni te uzurponi te drejtat e te tjereve dhe do te paralajmeroni skandale shtepiake.

Flutura

Te shikosh fluturen permes luleve dhe barit tregon mirqenie dhe arritje te mbrekullueshme.
Ti shikosh ato duke fluturuar perreth tregon lajme nepermjet letrave nga shoket qe ju mungojne ose nga ndonjeri i cili i ka pare ata.
Per nje goce te re tregon nje dashuri te lumtur kulmi arrin ne nje bashkim ne jete.

Fluturim

Te perfytyrosh te fluturosh ne lartesi permes hapsires nenkupton fatkeqesi bashkshortore.
Te fluturosh ulet gati me token nenkupton semundje dhe gjendje jo te mire emocionale ekonomike.
Te fluturosh mbi uje te turbullt paralajmeron qe do te gjendeni ngushte me ceshtjet tuaja private meqe kundershtaret jane duke ju vezhguar per tju joshur juve.
Te fluturosh mbi sheshe te shkaterruara nenkupton fat te keq dhe mjedis te zymte.
Nese vereni peme te gjelberta perime,posht jush gjate fluturimit ju do te vuani nga nje shqetesim i parakohshem por do te keni nje shperthim te pasurise.
Te shikoni diellin nderkohe qe fluturoni nenkupton shqetesime te panevojshme meqe ceshtjet tuaja do te kene sukses pavaresisht nga frika juaj e te keqes
Te perfytyrosh te fluturosh ne kupen e qiellit duke kaluar henen dhe planetet e tjera paralajmeron skamje luftera dhe shqetesime te tjera te te gjitha llojeve.
Te perfytyrosh qe fluturoni me flatra te zeza paralajmeron zhgenjime.te biesh gjate kohes se fluturimit nenkupton renie.
Nese zgjoheni nderkohe qe bini nga nje fluturim ju do te keni sukses ne rivendosjen tuaj.
Per nje djale te perfytyroje qe ai eshte duke fluturuar me krahe te bardhe permbi gjethet e gjelberta paralajmeron perparim ne biznes dhe gjithashtu do te jeni i suksesshem ne dashuri, nese ai e perfytyron kete shpesh eshte nje shenje e nje ngritjeje te nje pasurie dhe nje plotesim i deshirave.
Per nje goce te re te perfytyroje qe po fluturon nga nje qytet ne nje tjeter dhe zbresin maje nje kishe ajo duhet te luftoje kunder grindjeve dhe deklaratave fallco ne dashuri, ajo do te kercenohet me nje stine shkaterruese e nje shendeti te semure dhe vdekja e ndonjerit prane saj mund tju shoqeroje.
Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo gjuhet nderkohe qe fluturon tregon qe kundershtaret pengojne perparimin e saj ne sferat e larta te dobise dhe pasurise.

Foshnje

Te shikosh te qarat e nje foshnjeje eshte lajmeruese e deshperimeve dhe e nje shendeti te semure.
Nje foshnje e paster dhe e bukur tregon nje shperblim dashurie dhe shoke te mire.
Nese shikon nje foshnje duke ecur vetem ajo eshte nje shenje e sigurte e pavaresise dhe e mosperfilljes se shpirtrave te vegjel.
Nese nje grua enderron qe eshte dado e nje foshnjeje ajo do te jete mashtruar nga nje person qe i beson shume.
Eshte nje shenje e keqe te perfytyroni qe mbani foshnjen tuaj nese ai eshte i semure ose me ethe, ju do te keni shume shqetesime ne mendje.
Te shikosh nje foshnje te lindur para kohe tregon qe surpriza te kenaqeshme jane prane jush.
Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo eshte nje foshnje paralajmeron qe ajo do te jete akuzuar per permbushje te deshirave te veta ne defrimet imorale.
Te shikosh nje foshnje duke notuar paralajmeron nje shperthim te fatit nga nje ngaterrese.

Fotografi

Nese shikoni fotografi ne enderrat tuaja ajo eshte nje shenje e afrimit te mashtrimit.
Nese merrni fotografite e te dashurit/dashures tuaj jeni paralajmeruarqe ai/ajo nuk ju eshte dhene juve besnikerisht nderkohe qe perpiqet tju beje pershtypje juve.
Per njerezit e martuar te perfytyrojne te zoterojne fotografite e personave te tjere, paralajmeron ndryshim te pa arritur te sjelles tuaj.
Te perfytyrosh qe merrni fotografine tuaj te bere paralajmeron qe do ti shkaktoni vetes tuaj te tjera shqetesime.

Frika

Te perfytyrosh qe ndjeni frike nga ndonje shkak,tregon qe puna juaj e ardhshme nuk do te provoje aq sukses sa ju e keni parashikuar.
Per nje goce te re kjo enderr paralajmeron zhgenjim dhe dashuri pa fat.

Frikesim

Te ndjeheni i friksuar per te vazhduar disa ceshtje ne enderr ose per te vazhduar nje udhetim tregon qe do te gjeni ne ekonomine tuaj inisiativa te pasuksesshme.
Te shikosh te tjeret te frikesuar tregon qe nje shok do te jete zbrapsur nga perfitimi i disa favoreve per ju, per shkak te veshtiresive te tij.
Per nje goce te re te perfytyroje qe eshte e frikesuar nga nje qen tregon qe do te gjendet nje mundesi per te gjetur nje shok te vertete.

Fron

Nese enderroni te uleni ne nje fron tregon qe do te ngriheni me shpejtesi drejt favoreve dhe fatit.
Te zbresesh nga nje fron tregon shume shqEtesime per ju.
Te shikosh te tjeret te nje fron tregon qe do te arrini sukses drejt pasurise,permes favoreve te te tjereve.

Fshati

Te perfytyrosh qe jeni ne nje fshat tregon qe do te gezoni shendet dhe te gjeni veten tuaj me fat.
Te vizitosh shtepine e fshatit ku keni kaluar rinine tuaj tregon qe do te keni surpriza te kendshme dhe lajme te favorshme nga shoke te cilet ju mungojne.
Nese fshati duket i shkaterruar ose enderra eshte e paqarte ajo paralajmeron qe shqetesimi shpejt do te vije tek ju.

Fyerje

Te perfytyrosh qe ju do te jeni fyer nga nje person nenkupton qe ju do te jeni i pafat ne punet tuaja duke humbur shume para.
Per nje goce te re te fantazoje qe degjon nje gjuhe fyese lajmeron qe ajo do te ndalohet nga cmira dhe xhelozia e disa personave.ajo do te takohet me kundershtime te papritura qe do ta mbushin ate me poshterimin dhe brejtje te ndergjegjes per sjelljen e saj te padenje ne te kaluaren ne drejtim te shokeve.
Te perfytyrosh te jesh i fyer tregon qe gabimet do te jene zbuluar ne sjelljen tuaj e cila do tju shkaktoje nje zemerim te brendshem nderkohe qe perpiqeni te justifikoni veten tuaj.
Te fyesh te tjeret ne enderr predikon per ju shume ndeshje perpara se te arrini qellimet tuaja.
Per nje goce te re te beje fyerje ose te ndihet e fyer nenkupton qe ajo do te ndjeje keqardhje per konkluzionet e shpejtuara dhe mosbindjen ndaj prinderve ose rojes.

Fytyra

Kjo enderr eshte e favorshme nese shikoni nje fytyre te lumtur e te shnderritshme por nenkupton shqetesim nese ato jane te shemtuara ose te rrudhura.
Per nje person te ri nje fytyre e shemtuar paralajmeron grindje te te dashurve ose per nje te dashur te shikoje fytyren e te dashures/dashurit qe duket e vjeter tregon ndarje dhe prishje te lidhjeve te lumtura.
Te shikosh nje fytyre te cuditshme dhe ne pamje te pazakonte,tregon qe kundershtaret dhe fatkeqesia tju rrethon.
Te shikosh fytyren tuaj te veten tregon fatkeqesi dhe per te martuarit kercenon divroc qe do te jete bere.
Te shikosh fytyren tuaj te vetem tregon pakenaqsi me veten tuaj sepse nuk jeni ne gjendje te coni deri ne fund planet,do te humbisni gjithashtu respektinnn e shokeve.

Fustani

Zakonisht fustani kur ėshtė i ngjyrosur, do tė ketė njė moment tė rėndėsishėm nė jetėn e tij, qė do tė ēojė nė forcimin e parimeve nė tė cilat gjithmonė ka besuar.

Njė fustan i bardhė apo i zi dėshmon, pėrkundrazi, nevojėn pėr t’u mbrojtur nga miq tė shitur.

Nėse ėndėrroni se keni veshur rroba nusėrie, do tė merrni pjesė nė ēėshtje tė kėndshme dhe do tė takoheni me shokė e miq. Po ashtu mund tė tregojnė grindje mes grash.
Bl@ck_E@gle nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 07:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar