Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Shkencat shoqėrore dhe tė natyrės > Feja dhe besimet fetare

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 20-11-2009, 10:40   #1
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Avatari i Bl@ck_E@gle
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Spain
Postet: 2,967
Pėlqime: 78
Pėlqyer 36 herė nė 29 postime
My Mood: Relaxed
Rep: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 404,496
Pikėt nė bankė: 2,111,225
Total Points: 2,515,721
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bl@ck_E@gle Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bl@ck_E@gle Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Bl@ck_E@gle
Exclamation Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Ne Sibiri e shpuan token afer 15 km per kerkim (hulumtim).
Donin te kontrollonin pllakat tektonike te Tokes, per te bere nje parashimi per rreshqitjen e ketyre pllakave.
U leshuan shume aparate poshte, dhe nje prej aparateve qe u leshuan ishte edhe aparati per inēizim...


Bl@ck_E@gle nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-11-2009, 10:52   #2
Aida
Senior Member
 
Avatari i Aida
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Postet: 186
Pėlqime: 9
Pėlqyer 6 herė nė 6 postime
Rep: 650
Aida is on a distinguished road
Points: 97,254
Pikėt nė bankė: 26,987
Total Points: 124,241
Gabim

Ghost, jo cdo lajm qe sheh/lexon ne rrjet eshte i vertete...
Une jam cdohere e rezervuar ndaj ketyre "senzacioneve".


Lexo kete spjegim dhe linqet, jane anglisht por nuk kam kohe te ta perkthej tani, kerkoj ndjese:


Citim:
'The story is nothing more than a Christian "urban legend" without basis in reality'

Legend: Scientists drilling in Siberia went too far and ended up punching a hole through to Hell, where the screams of the damned drifted up to them.

Status: FALSE.

http://www.snopes.com/religion/wellhell.asp


The "Well to Hell" is a fictitious borehole in the Soviet Union which was purportedly drilled so deep that it broke through to hell. This urban legend has been circulating on the Internet since at least 1997. It is first attested in English as a 1989 broadcast by Trinity Broadcasting Network, which had picked up the story from Finnish newspaper reports.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sounds_from_Hell


Norwegian man, Age Rendalen, who had told the story, has now issued an official statement about his actions and the whole incident, which says: 'The story is nothing more than a Christian "urban legend" without basis in reality.'

http://www.truthorfiction.com/rumors...ohellfacts.htm
Aida nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-11-2009, 12:04   #3
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Avatari i Bl@ck_E@gle
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Spain
Postet: 2,967
Pėlqime: 78
Pėlqyer 36 herė nė 29 postime
My Mood: Relaxed
Rep: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 404,496
Pikėt nė bankė: 2,111,225
Total Points: 2,515,721
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bl@ck_E@gle Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bl@ck_E@gle Dėrgo njė mesazh pėrmes Skype™ to Bl@ck_E@gle
Gabim

Aida une sbesoj ke asnji , dhe se postova sepse e besova e postova per ta pare te tjeret seshte e thene qe cdo gje te besohet.
Bl@ck_E@gle nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 22-11-2009, 12:09   #4
Zoti vet jam une
i/e Pėrjashtuar
 
Regjistruar mė: Nov 2009
Postet: 15
Pėlqime: 1
Pėlqyer 1 herė nė 1 postim
Rep: 0
Zoti vet jam une is on a distinguished road
Points: 10,817
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 10,817
Gabim

Sia vlen tbesohen gjona si kto po lene ore njerez te gjitha mrekullite e te gjitha feve ka perfunu me mijra vite me pare car e polemizoni ket pune. Ka shume njerez ne kete bote qe i gjo ttille e konsiderojne si mrekulli siq e konsideronin dhe at femiun me shkronja arabe ne trup. Bro. and Sis. per fen muslimone mrekullit kan morr fun qe pas vdekjes muhamedit nersa per fen katolike kan morr fun qe prej vdekjes krishtit. Kto tjerat o jane shpifje e spekulime o jan tallje trapi (tmfalni).
Zoti vet jam une nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 11-12-2009, 22:42   #5
ateisti
Junior Member
 
Regjistruar mė: Dec 2009
Vendndodhja: Deqan
Postet: 14
Pėlqime: 0
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
Rep: 597
ateisti is on a distinguished road
Points: 1,884
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 1,884
Gabim

keni shum te drejt "zoti vet jam une" por vetem duhet shtuar qe mrekullit nuk kan ekzistuar as ne kohen e profeteve.
ateisti nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 20:56   #6
crackeri
Mr. Shkence
 
Avatari i crackeri
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Postet: 54
Pėlqime: 0
Pėlqyer 2 herė nė 2 postime
Rep: 645
crackeri is on a distinguished road
Points: 17,674
Pikėt nė bankė: 32,167
Total Points: 49,841
Crackeri ,Pusho pak se je Lodhe nga puna ;) - Erblina 
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek crackeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ateisti Shiko postimin
ke shum te drejt "Zoti vet jam une" vetem se duhet shtuar qe mrekullit as qe kan ekzistuar as ne kohen e profeteve te permendur.
Ja fute kot!.....

S'ke faj sepse je ateist prap ti ke mendim tendin
crackeri nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:02   #7
Princess
Ersushe
 
Avatari i Princess
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Bora-Bora
Postet: 432
Pėlqime: 6
Pėlqyer 12 herė nė 12 postime
Rep: 0
Princess is on a distinguished road
Points: 8,014
Pikėt nė bankė: 12,026
Total Points: 20,040
Shum faleminderit per respektin e vleresoj shume ;) - GhOsT 
Gabim

Shume interesante kjo...
__________________
I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.
Princess nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 21:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar