Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Go Back   Forumi Shqiptar > Kulturė - Art - Dije > Kinematografi | TV | Muzikė > Personazhe VIP

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Post New Thread Reply
 
Shpėrndaje nė facebook Thread Tools Display Modes
Old 05-08-2009, 07:31   #1
Bl@ck_E@gle
Oŗ°‘ØRED FL@Gؑ°ŗO


 
Bl@ck_E@gle's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Spain
Posts: 2,967
Thanks: 78
Thanked 36 Times in 29 Posts
My Mood: Relaxed
Rep Power: 20
Bl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond reputeBl@ck_E@gle has a reputation beyond repute
Points: 404,579
Bank: 2,111,225
Total Points: 2,515,804
Te pelqen dhurata mer? - {Albanian} hajt ta pime bashke kafen e mengjesit sot - pink_angel haha ... nje medalje meqe ma kalon gjithmone ke lojrat :) - Star Flm edhe nje kafe nga une se e pi kafe te gjate pervete dmth dopio - Daniel00 mere kete televizorin LCD dhurate per vit t'ri hahahaha - IMPERIVM 
Send a message via MSN to Bl@ck_E@gle Send a message via Yahoo to Bl@ck_E@gle Send a message via Skype™ to Bl@ck_E@gle
Default Gjithcka mbi Michael Jackson- Thriller 25 th (2008)
- The Essential Michael Jackson (2005)
- Michael Jackson: The Ultimate Collection (2004)
- Number Ones (2003)
- Invicible (2001)
- Blood On Tthe Dance Floor (1997)
- History: Past, Present and Future (1995)
- Dangerous (1991)
- Bad (1987)
- Farewell My Summer Love (1984)
- Thriller (1982)
- One Day In Your Life (1981)
- Off The Wall 1979)
- Forever, Michael (1975)
- The Best Of Michael Jackson (1975)
- Music & Me (1973)
- Ben (1972)
- Got To Be There (1972)

- The memories Michael Jackson


21 Partes en RAR
no pass
Servidor: Rapidshare

1.9 GB

http://rapidshare.com/files/26262144...SON.part01.rar
http://rapidshare.com/files/26262788...SON.part02.rar
http://rapidshare.com/files/26263460...SON.part03.rar
http://rapidshare.com/files/26264143...SON.part04.rar
http://rapidshare.com/files/26264782...SON.part05.rar
http://rapidshare.com/files/26265395...SON.part06.rar
http://rapidshare.com/files/26265987...SON.part07.rar
http://rapidshare.com/files/26266559...SON.part08.rar
http://rapidshare.com/files/26267130...SON.part09.rar
http://rapidshare.com/files/26267676...SON.part10.rar
http://rapidshare.com/files/26268216...SON.part11.rar
http://rapidshare.com/files/26268704...SON.part12.rar
http://rapidshare.com/files/26269222...SON.part13.rar
http://rapidshare.com/files/26269751...SON.part14.rar
http://rapidshare.com/files/26270251...SON.part15.rar
http://rapidshare.com/files/26289746...SON.part16.rar
http://rapidshare.com/files/26290500...SON.part17.rar
http://rapidshare.com/files/26307714...SON.part18.rar
http://rapidshare.com/files/26308387...SON.part19.rar
http://rapidshare.com/files/26288924...SON.part20.rar
http://rapidshare.com/files/26261181...SON.part21.rar
Bl@ck_E@gle is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2010, 13:19   #2
Amajla
Moderator i/e F.Sh.
 
Amajla's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: vendi i shqiponjave
Posts: 981
Thanks: 67
Thanked 31 Times in 30 Posts
Rep Power: 693
Amajla is on a distinguished road
Points: 160,807
Bank: 123,315
Total Points: 284,121
Send a message via Skype™ to Amajla
Default Michael Jackson,kengen e re, te vjedhurKėnga e re e Michael Jackson, e vjedhur, Paul Anka autori i saj

Disa orė pasi ylli i pop-it e promovoi kėngėn pas vdekjes sė tij“This Is It”, ėshtė mesuar ne fakt se kėnga qė ėshtė incizuar 18 vite mė parė ėshtė e njė kėngėtari tė panjohur portorikan. Bashkė-autori i kėtij instrumentali Paul Anka ka kėrcėnuar se do tė padise vellezerit Jackson pėr pėrdorjen e kėngės sė tij. Ata e kanė kuptuar se ky ėshtė njė gabim, kanė kuptuar se ėshtė kėnga e ime, se kėnga ėshtė prodhim i zėrit tė tij nė studion time dhe unė do tė marrė 50 pėr qind te tė gjithė projektit”, ka thėnė Anka nė njė video tė postuar nė ueb-faqen e thashethemeve TMZ.com.Kėnga ėshtė prodhuar nė vitin 1983. Atėherė ishte e njohur me titullin “I Never Heard” – e prodhuar nė mes tė Jackson dhe Anka – dhe ishte vendosur qė tė futet nė albumin e Anka-s. Por, autorėt kishin dėshtuar qė tė bėjnė njė album tė kualitetit tė lartė kėshtu qė Jackson ia kishte kthyer kėngėn Anka-s.
Kėnga ishte dal nė treg me 1991 pasi Anka ia kishte shitur njė kėngėtari tė panjohur latin nga Porto Rika, tė njohur me emrin Sa-Fire.
Por, “This Is It” ėshtė promovuar si njė kėngė e re e Jackson, njė nga kėngėt e shumta tė pa dala nė treg, e qė pritet tė dalin gjatė viteve tė ardhshme.Kėnga ėshtė lėshuar online nė tė gjithė botėn pas katėr muajve tė vdekjes sė kėngėtarit nė Los Angelos nga mbidoza e medikamenteve mjekėsore.Adhuruesit do tė mund t’i blejnė dy disqe tė albumeve me hite tė tij qė do tė dalin nė shitje me 28 tetor nė gjithė botėn dhe nė to do tė kėtė edhe pjesė tė provave tė kėngėtarit pėr koncertin “This is It”.Kėnga ėshtė bėrė sepse ajo ėshtė pėrshtatur me lirikėn e kėngėtarit qė ka emrin e Miacheal Jackson e qė do kėndohej nė turneun e tij”, ka thėnė zėdhėnėsi i pasurisė sė Jackson. “Ne jemi tė tronditur me prezantimin e kėsaj kėnge me zėrin e Michael pėr herė tė parė, dhe adhuruesit e Michael i janė pėrgjigjur asaj me njė numėr tė madh tė blerjes sė saj. Kėnga ėshtė bashkė-aranzhuar me legjendėn Paul Anka”.Por edhe pas ketyre kritikave dhe mendimeve te ndyshme, shitje rekorde tė kėngėve tė Jackson ka pasur pas vdekjes sė tij. Vetėm albumi “Thriller” ka arritur qė tė rrit fitimet deri nė 400 milion dollarė.Sony Music ka thėnė se albumi i tij i parė do tė kėtė hitet mė tė mira tė Jackson - plus dy versione tė “kėngės” sė re.Disku i dytė do tė pėrfshirė versionet e pa dala nė treg tė disa kėngėve klasike tė kėngėtarit dhe poezinė e titulluar “Planet Earth” qė ėshtė kėnduar nga Jackson por asnjėherė nuk ėshtė dėgjuar.
__________________
"Stay" is a charming word in a friend's vocabulary.
Amajla is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010, 12:05   #3
Carpe Diem
searching soul.
 
Carpe Diem's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: in my dreams
Posts: 464
Thanks: 12
Thanked 19 Times in 17 Posts
Rep Power: 667
Carpe Diem will become famous soon enough
Points: 67,848
Bank: 811,406
Total Points: 879,253
Default

O Zot keta njerez nuk pushojne edhe pasi ai njeri ka cofur tani......
Sa te merzitshem jane!
Carpe Diem is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 20:32   #4
atdhepo
Senior Member
 
atdhepo's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 538
Thanks: 1
Thanked 15 Times in 14 Posts
Rep Power: 599
atdhepo is on a distinguished road
Points: 135,159
Bank: 0
Total Points: 135,159
Default Michael Jackson

Majkėll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi mė 29 gusht 1958, Gary, Indiana - vdiq mė 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, kėngėtar, autor, kompozitor, koreograf, prodhues, valltar amerikan nga SHBA-ja. Pėrndryshe Majkėll Xheksoni nga dashamirėt e muzikės argėtuese tė drejtimit pop, ėshtė llogaritur si mbret i saj apo siē kanė dėėshirė ta quajnė adhuruesit e kėsaj muzike, King of Pop.
Shfaqjen e parė nė skenėn e muzikės argėtuese tė tė rriturve, Majkėll Xheksoni e pat si fėmijė nė gjirin e bandit familjarė "Xhekson 5" tė cilin e kishte ngritur i ati i tij Xhozefi - njė i dhėnė pas muzikės. Qė nė koncertet e para qė i mbante ky grup nė turne anembanė ShBA-sė, Majlkėlli pėrpos zėrit u dallua edhe pėr aftėsit e tij rreth mjeshtrisė sė muzikantit dhe prezentimit para studiove inēizuese. Kėshtu qė vetėm pas pesė viteve pas debutimit nė grup, mė 1971 Majkėlli si solist inēizon kėngėn e tij tė parė me titll Got to be there. Ndėrsa nga viti 1979 fillon tė mbaj solė me luajtės veglash shfaqje koncertesh. Nė vitin 1982, nė kohėn kur video copat, qė sapo kishin filluar tė afėrimohen nė masa, Majkėll Xheksoni nė bashkėpunim me firmėn "Quincy Jones" bėjnė inēizimin e kėngės Thriller dhe video pjesės sė saj. Paraqitja kompakte e albumit, video copave tė cilėsisė sė lartė duke mos nėnēmuar dhe vetė vlerėn e kėngėve nė vete, shkaktuan qė emri i Majkėll Xheksonit tė hyjė jo vetėm nė historinė e muzikės argėtuese por edhe mė gjėrė. Si do qė tė jetė me kėngėn Thriller dhe video klipin pėrkatės, Majkėll Xheksoni ja arrin tė hapė njė degė tė re ekonomike tė paparė deri nė atė kohė nė botėn perendimore. Paraqitja kompakte e albumit, nėpėrmjet tonit, vallėzimeve, ekranizimin e njė tregimi, dhe me njė program propagandistik ekonmik para adhuruesve tė muzikės, bėrė qė albumi nė fjalė tė kapėrcej jo vetėm kufijt e ShBA-sė, por edhe tė Evropės e tė shitet e tė ndėgjohet nė mbarė botėn. Me kėtė Majkėll Xheksoni kishte arritur qė vetėm me njė solo album tė rradhitet nė krye tė listave tė kėngėtarve mė me namė tė tė gjitha kohrave. Kėshtu lista tė tilla tė popullatizuara, si ajo e mė tė famėshme tė rok'n'rolit e cila e vė pėr dy herė nė krye tė saj, njė herė si anėtarė i grupi (1997) dhe njė herė si solo kėngėtar (2001). Po ashtu edhe lista e popullarizuar amerikane pėr autor tė teksteve Songwriters Hall of Fame mė 2002, emrin e tij e vuri nė krye tė saj. Pėrpos listave tė njohur pėr muzikė, edhe lista e njohur e rekorderve tė njerzimit e quajtu Guiness Book, pėr vepren e tij, Majkėll Xheksonin e cilėsonte si "Artisti mė i suksesshėm i tė gjitha kohėrave" (Most succesful entertainer of all time). Majkėl Xheksoni me vepren e tij ka thyer shumė rekorde botėrore nė industrinė e muzikės, mes tė cilėve atė tė albumit mė tė shitur tė tė gjitha kohėrave Thriller ( mbi 104 milion ekzemplarė). Krijimtarin e tij muzikore e kanė vlerėsuar lartė edhe festivale tė ndryshme tė muzikės argėtuese anė e mbanė botės. Ndėr to mė i njohuri, festivali Grammy Awards, e ka shpėrblyer pėr mė se 13 herė.
Nga viti 1988 deri mė 2005, Majkėll Xheksoni jetoi nė sarajet e tij tė quajtur Neverland Ranch. Po ashtu edhe kėto saraje qė mė vonė (2005) pėr 35 milion dollarė), nė bazė tė popullaritetit tė Majkėll Xheksonit u popullarizuan. Nė oborrin e kėsaj farme, ai kishte ndėrtuar njė lojnapark dhe njė kopsht zoologjik pėr fėmijėt e varfėr dhe pėr fėmijėt me aftėsi tė kufizuara. Vizitat e shumta tė fėmijve nė sarajet Neverlend Ranē dhe afėrsia e ngusht e Majkėll Xheksonit me ta shkaktuan dyshime apo mundėsi nė sy tė armiqėve tė tij. Kėshtu qė edhe kjo dukuri nuk mbeti pa u popullarizuar nga mjetet e informimit. Mė 1993, vije deri tek akuzimi i tij i parė pėr joshje sekuale tė njė fėmiju, vizitor i sarajeve. E gjith dukuria, nga mjetet e informimit pėrcillej me pohime dhe mohime tek dashamirėt e muzikės sė tij dhe jo vetėm tek ta. Pas njė marrveshje jashtė gjykatės pėr tė cilėn thuhet se Majkėll Xheksoni i kishte dhėnė njė shumėtė mėdha parash familjes sė fėmijut, djaloshi deklaron para gjykatės se nuk dėshironte tė jepte dėshmi pėr shkak imazhit personal. Si do qė tė jetė, edhe pas lirimit nga akuza, ēėshtja e ngritur nga kundėrshtarėt e tij rreth mardhėnijeve tė Majkėll Xheksonit vazhdojė tė dominon shkrimet nė mjetet e informimit pėr Majkėll Xheksonin. Kjo ēėshtje nuk mbeti si e till vetėm nė mjete tė informimit por u shtrua edhe mė gjėrė. Kėshtu mė 2005, Majkėll Xheksoni akuzohet dhe sillet nė pranga nė gjykatė pėr ēėshtje tė njėjtė por me njė fėmiė tjetėr. Nė fund tė gjykimit, u shpall si i pafajshėm apo u lirua nė munges tė dėshmive nga 10 akuzat e ngritura ndaj tij.
Nė fillim tė qershorit tė vitit 2009, Majkėll Xheksoni paralajmėtoj turneut e tij tė fundit nė Londėr. Pregatitijet pėr kėtė turnir ishin nė zhvillim e sipėr dhe nė to merrte pjesė dhe Majkel Xheksoni. Mė 25 qershor 2009, Majkėll Xheksoni, si duket ishte i vetėm nė shtėpin e tij nė Los Anxhelos, transportohet nė spital, ku edhe gjenė vdekjen.
Pėr tė mos u shua nami i emrit tė Majkėll Xheksonit si dhe vepra e tij, jo vetėm familja e shoqėria e ngushtė, por edhe industria muzikore sė bashku me ta edhe gjenerata e vjetra tė dėgjuesve tė muzikės argėtuese pop dhe gjenerata e re e kanė rimėkėmbė veprimtarin e Majkėll Xheksonit. Kėsaj dukurie tė ringjalljes sė mbretit tė popit si duket i kanė prirė mjetėt e informit me thashė e thėma tė ndryshme si dhe vetė famlja me ceremonin festive tė ndarjes nga trupi i pa jetė i Majkėll Xheksonit. Ceromoni mortore festive e cila u transmetua nė ekrane televizive nė mbarė botėn.

Fitimet

Tė ardhurat totale e tij gjatė gjithė jetės nga honorare nė regjistrimet e tij solo muzikė dhe video, tė ardhurat nga koncertet dhe mbėshtetje janė vlerėsuar nė 500 milionė dollarė, disa analistė kanė spekuluar se katalogun e tij muzika pronat mund tė jetė vlerė miliarda dollarė [64] [272] Kjo spekulime. megjithatė ėshtė e kundėrshtoi me dokumentet financiare tė marra nga Associated Press, e cila tregoi se si e Mar 31, 2007, aksioneve 50 Xhekson pėr qind nė / katalog Sony ATV Music Botime (pasuri e tij mė tė ēmuar), ishte me vlerė 390.600.000 $ dhe me vlerė neto Michael Jackson ishte 236.000.000 $. [273] Si njė nga njerėzit mė tė famshėm nė botė, jeta e shumė tė publikuar Jackson's personal, i shoqėruar me karrierėn e tij tė suksesshme, e bėri atė njė pjesė e kulturės popullore pėr katėr dekadave tė fundit. [78] [274]

Diskografia

Albumet me Jackson Five:
Diana Ross Presents The Jackson 5 (1969 - (Diana Rosi ka dekur ne 25.6.09 paraqet Xhekson 5)
ABC (1970 - ABC)
Third Album (1970 - I treti Album)
The Jackson 5 Christmas Album (1970 - Xhekson 5 Albumi i Krishtlindjes)
Maybe Tomorrow (1971 - Ndoshta nesėr)
Goin' Back To Indiana (1971 - Ecja prapa pėr nė Indiana)
Lookin' Through The Windows (1972 - Shikimi nėpėr driare)
Skywriter (1973 - Shkrusi qiellor)
In Japan! (1973 - Nė Japoni)
Get It Together (1973 - Merr sė bashku)
Dancing Machine (1974 - Maqina vallėzuese)
Moving Violation (1975 - Viola lėvizėse)
Joyful Jukebox Music (1976 - )
Boogie (1979 - Buxhi)
Albumet me Jacksons:
The Jacksons (1976 - Xheksonėt)
Goin' Places (1977 - Shkurja nė vend)
Destiny (1978 - Fati)
Triumph (1980 - Triumfi)
Live (1981 - Gjallė)
Victory (1984 - Fitorja)
2300 Jackson St. (1989 - Rruga Xhekson 2300)
The Very Best Of The Jacksons & Jackson Five (2004 - Mė e mira nga Xheksonve dhe Xhekson pesėshes)
Albumet solo:
Albumet e nxjerrė me shtėpine diskografike Motown:
Got To Be There (1972 - Do t'jem atje) - 4,1 milion albume tė shitur deri mė sot.
Ben (1972 - Ben) - 4,4 milion
Music And Me (1973 - Muzika dhe unė) - 2 milion
Forever, Michael (1975 - Pėrjetė, Majkėll) - 1,7 milion
The Best Of Michael Jackson (1975 - Mė e mira nga Majkėll Xheksoni) - 2,2 milion
One Day In Your Life (1981 - Njė ditė nė jetėn tėnde) - 1,6 milion
Farewell My Summer Love (1984) - 2,1 milion
Looking Back To Yesterday (1986) - 3 milion
Albumet e nxjerrė me shtėpinė diskografike Epic Records (Sony Music/Sony BMG):
Off the Wall (1979 - Prapa murit) - 22 milion albume
Thriller (1982 - Thriler) - 104 milion
Bad (1987 - Keq) - 30 milion
Dangerous (1991 - Rreziku) - 31 milion
HIStory - Past, Present, and Future: Book 1 (1995 - Storia e tij, e kaluara, e tashmja dhe ardhmėria) - 18 milion
Blood On The Dance Floor - HIStory in the Mix (1997 - Gjakė nė dyshemenė e vallėzimit) - 8 milion
Invincible (2001 - I padukshmi) - 12 milion
Number Ones (compilation) (2003 - Numėr njė) - 8 milion
The Ultimate Collection (pako 4CD+1DVD) (2004 - Koleksioni i pėrsosur) - 250 000
The Essential Michael Jackson (compilation 2CD) (2005 - Majkėll Xheksoni themelor) - 2 milion
Visionary - The Video Singles (2006 - I mrituri)
Thriller (25th anniversary edition) (2008 - Thriler)
You are so beatyful - (1999)

Kėngėt mė tė njohura ne Shqiperi

1983 - Wanna be startin' something
1984 - Thriller
1987 - The Way You Make Me Feel
1991 - Black or White
1992 - Remember the time
1992 - Health the world
1995 - Earth song
2001 - You Rock My World
2010 - We are the World 25 for Haiti

http://sq.wikipedia.org
atdhepo is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 18:13   #5
LoBuS
Senior Member
 
LoBuS's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Albania
Posts: 1,370
Thanks: 14
Thanked 39 Times in 35 Posts
My Mood: Angry
Rep Power: 471
LoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura about
Points: 830,532
Bank: 0
Total Points: 830,532
Default Nis gjyqi i ‘Shekullit’,shfaqet fotoja e rrallė e M.JacksonGjyqi i shumėpritur pėr vdekjen e mbretit tė POP-it Michael Jackson ėshtė hapur me njė moment tė jashtėzakonshėm , ku prokurori pėrpara se tė mbante fjalėn hapėse tė seancės shfaqi njė foto ku tregohej trupi i vdekur i kėngėtarit.
Doktori personal i Michael Jackson ėshtė paraqitur nė gjykatė, ndėrsa ėshtė i akuzuar pėr vrasje pa paramendim.
Pėrpara gjykatės nė Los Angelos u mblodhėn shumė mbėshtetės tė MJ, tė cilėt mbanin pankarta dhe parulla kundėr doktorit, Conrad Murray.
Nė gjykatė u paraqitėn prindėrit e Jackson si dhe motrat dhe vėllezėrit, Janet, La Toya, Tito, Randy dhe Jermaine.

Mjeku i Majkėll Xheksonit nė gjyq: Neglizhencė
Mjeku personal i Majkėll Xheksonit, Konrad Murej, ėshtė paraqitur para gjykatės nė Los Angjelos, nėn akuzat pėr vrasje pa paramendim.
Prokurorėt thonė se ai ka vepruar me “neglizhencė tė madhe” nė trajtimin e yllit tė muzikės, ēfarė, siē thuhet, ka shkaktuar edhe vdekjen e tij dy vjet mė parė.
Nėse shpallet fajtor, Murej mund tė pėrballet me katėr vjet burg dhe tė humbasė licencėn e tij mjekėsore.
Xhekson ka vdekur mė 25 qershor tė 2009-ės, nė kohėn kur po pėrgatitej pėr njė seri koncertesh./Panorama/
__________________
Qui vitam sine stultitia tam prudens putas.
http://i308.photobucket.com/albums/k...asasasasas.gif
LoBuS is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 17:52   #6
LoBuS
Senior Member
 
LoBuS's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Albania
Posts: 1,370
Thanks: 14
Thanked 39 Times in 35 Posts
My Mood: Angry
Rep Power: 471
LoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura aboutLoBuS has a spectacular aura about
Points: 830,532
Bank: 0
Total Points: 830,532
Default Micheal Jackson flinte me njė kukullNjė zbulim i rrallė u bė sot nė sallėn e gjyqit ndaj mjekut personal tė Micheal Jackson… Mbreti i “Popit” flinte duke mbajtur pranė vetes njė kukull fėmijėsh.

Nė fotografitė qė iu paraqitėn jurisė gjatė seancės, tregohej se pranė kokės sė kėngėtarit ndodhej kukulla bionde prej porcelani, njė bllok dhe njė cd, nė momentet e fundit tė jetės sė tij.

I vetmi shpjegim i mundshėm pėr kėtė gjetje ėshtė qė Jackson flinte me kukullėn, diēka tėrėsisht e pazakontė pėr njė mashkull nė moshėn 51-vjeēare.

Ndėrkohė, nė dėshminė e mjekut ligjor qė ekzaminoi trupin e pajetė tė legjendės muzikore, thuhet se nė gjakun e tij u gjet njė pėrzjerje prej gjashtė lloje drogrėrash. /TopChannel/
__________________
Qui vitam sine stultitia tam prudens putas.
http://i308.photobucket.com/albums/k...asasasasas.gif
LoBuS is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 18:15   #7
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 802
Thanks: 92
Thanked 35 Times in 34 Posts
Rep Power: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,699
Bank: 0
Total Points: 18,699
Thumbs down

Ai cuni i vogel qe akuzoi Grande Michael per pedofili kur u rrit dhe kur vdiq i ndjeri tha: Sorry Michael!
Na doli me vone qe Baca i ketij vogelushit te rritur,e kishte masakruar qe te fitonte Miliona !
PS: dhe ne varr hienat,duan profit!
MAKABER!
SystemA is offline   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to SystemA For This Useful Post:
LoBuS (07-10-2011)
Old 12-10-2011, 22:15   #8
Albanian
Admin
 
Albanian's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Angli
Posts: 1,804
Thanks: 115
Thanked 111 Times in 100 Posts
My Mood: Inspired
Rep Power: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,656
Bank: 26,130,871
Total Points: 26,764,527
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Default Eksperti i autopsisė: Michael Jackson nuk ėshtė vetėvrarė

Kėngėtari i konsideruar si Mbreti i popit, Michael Jackson, nuk mund t’i ketė injektuar vetė vetes qetėsuesin e rrezikshėm propofol qė i shkaktoi vdekjen. Kėshtu dėshmoi nė sallėn e gjyqit mjeku i cili udhėhoqi autopsinė mbi trupin e kėngėtarit.

Mjeku Christopher Rogers tha se me tė gjitha gjasat, ka qenė mjeku i tij personal, Conrad Murray, i cili ka gabuar duke i dhėnė nė sasi shumė tė madhe njė medikament qė pėrdoret nė rastet e pagjumėsisė.

Eksperti theksoi se doktor Murray nuk ishte i pajisur me njė mjet mjekėsor, i cili ėshtė preciz nė pėrcaktimin e dozave tė duhura. Nėn akuzė pėr vrasje tė pavullnetshme, mjeku personal i kėngėtarit rrezikon katėr vjet heqje lirie. Ai ėshtė vetėdeklaruar i pafajshėm.

Nė dėshminė e tij, Murray pretendon se u largua nga Jackson pėr vetėm dy minuta pėr tė shkuar nė tualet nė mbrėmjen fatale tė 25 qershorit 2009, ndėrsa kur u kthye gjeti Mbretin e Popit qė nuk po merrte frymė.
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2011, 00:24   #9
SystemA
i/e Pėrjashtuar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 802
Thanks: 92
Thanked 35 Times in 34 Posts
Rep Power: 0
SystemA is on a distinguished road
Points: 18,699
Bank: 0
Total Points: 18,699
Default

150.000 dollare ne Muaj dhe nuk kishte mjet....
phhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
SystemA is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2011, 00:53   #10
Albanian
Admin
 
Albanian's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Angli
Posts: 1,804
Thanks: 115
Thanked 111 Times in 100 Posts
My Mood: Inspired
Rep Power: 20
Albanian will become famous soon enough
Points: 633,656
Bank: 26,130,871
Total Points: 26,764,527
futi i birre se je lodh :P - GhOsT Boti modh me nela tu vu bane :P u bona per kafe na dhe ti nji - GhOsT ste bo dom nji me qumesht :P - GhOsT 
Default Prokuroria, 4 vjet burg pėr ish doktorin e Michael Jackson

Pėr tė gjithė ata qė se dinė prokurori Ualgren,i cili ėshtė duke shqyrtuar dosjen e “Michael Jackson” ka kėrkuar dėnim me katėr vjet burg pėr doktorin e mbretit te popit, duke e cilėsuar atė pėrgjegjės pėr vdekjen e kėngėtarit tė famshėm.Gjate seancės se fundit pėrpara se te nisė diskutimi ne juri, prokurori tha se veprimet e mjekut Conrad Murray kane shkaktuar direkt vrasjen e Michael Jackson.“Unė kėrkoj qe ju ta shpallni fajtor Conrad Murray pėr vrasjen e Michael Jackson. Conrad Murray e braktisi Michael Jackson. Ai i dha atij propofol dhe e braktisi. Conrad Murray ėshtė penalisht pėrgjegjės, drejtėsia kėrkon qe te shpallet fajtor pėr vrasje pa paramendim”.
__________________
12 vjet larg... brenga tė tilla veē Shqiptarėt njohin...
"Shqipėria ē'ka qėnė, ē'ėshtė e ē'do tė bėhet?"
Njė fėmi qė fle rritet por njė popull qė fle VDES!
Albanian is offline   Reply With Quote
Post New Thread Reply

Bookmarks

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Gjithcka pėr cistitin LoBuS Mjeku pranė jush 0 03-10-2011 18:31
George Michael atdhepo Magjia e tingujve 0 02-07-2011 15:05
Formula 1, kthehet Michael Schumacher LinA Sporti dhe tifozėt 0 04-12-2009 15:03


All times are GMT. The time now is 08:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar