Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Mirėqėnie dhe pėrkushtim > Estetika

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 11-12-2009, 12:56   #1
pink_angel
Senior Member
 
Avatari i pink_angel
 
Regjistruar mė: Nov 2009
Postet: 271
Pėlqime: 7
Pėlqyer 6 herė nė 4 postime
My Mood: Angry
Rep: 614
pink_angel will become famous soon enoughpink_angel will become famous soon enough
Points: 106,217
Pikėt nė bankė: 38,972
Total Points: 145,189
Mos u bej tap me te paren :) - {Albanian} E Merito ;) - GhOsT me gjith qef eshte nje kenaqesi ;) - GhOsT kekun qe me kerkove ;) puc;) - GhOsT mere lepije pa merak se eshte origjinale - IMPERIVM 
mjesi :P - GhOsT 
Gabim Floke: modele flokesh per festa

Modelet e flokeve te mbledhur jane dhe mbetem elegante dhe shik, dhe per me teper nese shtoni ndonje aksesore trendi, do te dukeni akoma me te rafinuara!


Te mbledhura me fjongo.


Lani floket dhe thajini ato, me pas mblidhini prapa por pa i terhequr shume. Kapeni bishtin me kapese te vogla dhe fiksojeni me pak lak, me pas lidhni nje fjongo me ngjyren qe preferoni, por qe te kombinohet me veshjen.


2- Floke te gjate te mbledhur bishte

Per te realizuar kete model, lani floket nje dite para realizimit te tij. Lidhini floket larte bisht kali. Rrotullojeni bishtin ne vetvete, pa e terhequr shume dhe fiksojeni me kapese te vogla me gur.3- Bisht i vogel

Edhe ky model i pershtatet flokeve me gjatesi te mesme ose te gjate. Lani floket dhe thajini ato me nje kreher te rrumbullaket per te krijuar onde. Nese preferoni mund te perdorni edhe mashen per floke kacurrela ose bigudina. Beni nje vije ne ane dhe merrni nje pjese flokesh nga ana qe preferoni dhe rrotullojeni ne vetvete duke fiksuar bishtin me kapese.

pink_angel nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 15:43   #2
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 645
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,512
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,515
Gabim

Nah, modelet lart,s'para me pelqejne... si per mosha me te medha. lol. Kjo e dyta sikur haet icik.
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:14   #3
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Modele flokesh per festa!
Attached Thumbnails
1.jpg   alg5.jpg   coiffure4.jpg   dia18a.jpg   est5.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga pink_angel : 13-12-2009 nė 08:18
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:16   #4
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Edhe ca te tjera!
Attached Thumbnails
hairdo-independence4.jpg   hairheels4.jpg   icm23.jpg   inter-hairstyle6.jpg   la4d.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:20   #5
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Attached Thumbnails
lucie-3.jpg   nina-3.jpg   rihanna2.jpg   sarah-harding1.jpg  
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:20   #6
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 645
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,512
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,515
Gabim

Shume modele per flok te shkurta. Po ne qe i kemi te gjata si ja bojme ;-). Un per vete i maj tip Kim/Khloe/Kourtney Kardashian. (kur i kane me onde te medha)
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:21   #7
Fiona
Durrsake
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Vendndodhja: U.S.A
Postet: 354
Pėlqime: 34
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Busy
Rep: 645
Fiona is on a distinguished road
Points: 14,512
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 42,515
Gabim

Ose kshu...half way up (po jo taman halfway)...
__________________
LIVE. LOVE. LAUGH.
Fiona nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:37   #8
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Attached Thumbnails
beautytrend-hairstyle4.jpg   3.jpg   bh7.jpg   boudoir.jpg   fashion6.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 12-12-2009, 21:39   #9
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Attached Thumbnails
jhs7.jpg   nina-1.jpg   retrostyle5.jpg   upstyle1.jpg  
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 13-12-2009, 01:19   #10
Star
bittersweet...
 
Regjistruar mė: Aug 2009
Postet: 640
Pėlqime: 20
Pėlqyer 23 herė nė 19 postime
My Mood: Amused
Rep: 669
Star will become famous soon enough
Points: 35,439
Pikėt nė bankė: 5,568
Total Points: 41,007
vendi peste per  postime lol - GhOsT 
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diamanta Shiko postimin
http://forumishqiptar.net/attachment.php?attachmentid=427&d=1260656110
kjo me pelqen
Star nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-11-2011, 15:06   #11
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

****************
Attached Thumbnails
294471_287665791252486_109554949063572_1147247_2004596598_n.jpg   295698_287665271252538_109554949063572_1147245_1453390789_n.jpg   311982_287665621252503_109554949063572_1147246_1633014948_n.jpg   313861_287666047919127_109554949063572_1147253_186327773_n.jpg   316091_294591680559897_109554949063572_1176477_1912533324_n.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-11-2011, 15:10   #12
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

@@@@@@@@@@@@@
Attached Thumbnails
321119_296192060399859_109554949063572_1184915_1863367160_n.jpg   314306_296518067033925_109554949063572_1186055_1896545454_n.jpg   316757_296518040367261_109554949063572_1186053_928937226_n.jpg   382274_296518017033930_109554949063572_1186051_1792548877_n.jpg   385198_296518000367265_109554949063572_1186050_931034289_n.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 06-11-2011, 15:18   #13
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

&&&&&&&&&&&&&&&
Attached Thumbnails
383631_294591720559893_109554949063572_1176480_2127788710_n.jpg   315914_287666277919104_109554949063572_1147254_70619114_n.jpg   385207_296517973700601_109554949063572_1186049_1147013142_n.jpg   388576_295595560459509_109554949063572_1182044_680662426_n.jpg   298100_296518090367256_109554949063572_1186057_1503258298_n.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 27-08-2012, 22:32   #14
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.

Herėn e fundit ėshtė redaktuar nga Diamanta : 27-08-2012 nė 22:39
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 27-08-2012, 22:45   #15
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 15-10-2012, 17:04   #16
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

Modele flokesh per kohen e vjeshtes
Attached Thumbnails
floket-kryesor.jpg   floket.jpg   floket1.jpg   floket2.jpg   floket3.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 15-10-2012, 17:05   #17
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

###########
Attached Thumbnails
floket5.jpg   floket6.jpg   floket7.jpg   floket8.jpg   floket9.jpg  

__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 15-10-2012, 17:07   #18
Diamanta
Alluring
 
Avatari i Diamanta
 
Regjistruar mė: Oct 2009
Postet: 2,925
Pėlqime: 35
Pėlqyer 98 herė nė 89 postime
My Mood: Happy
Rep: 762
Diamanta will become famous soon enough
Points: 697,701
Pikėt nė bankė: 24,061,777
Total Points: 24,759,478
i gezofsh dhe ti festat - GhOsT Mire se ke ardhur dhe qofsh mire - Daniel00 Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri - Albanian 
Gabim

!!!!!!!!!!!
Attached Thumbnails
floket11.jpg  
__________________
Shume pak njerez jetojne, shumica egzistojne. ~ Oscar Wilde.
Diamanta nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 07-10-2014, 15:52   #19
Airbourne
Shqiptar
 
Avatari i Airbourne
 
Regjistruar mė: Nov 2012
Postet: 547
Pėlqime: 83
Pėlqyer 49 herė nė 40 postime
Rep: 268
Airbourne is on a distinguished road
Points: 14,612
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 14,612
Gabim

Floket e gjata jane out,Bob dhe Pony jane in.... sipas Hairblog.eu.
Dhe eshte TRENDY me 2014-n,duke marre parasysh Victoria Beckham dhe Britney Spears....per kete te fundit nje anketim me 410 pjesmarres meshkuj dhe femra mbi 350 jane qe stilin e ka klase.
Te tjerat vijojne me vone,dhe nuk ka rendesi ngjyra,rendesi ka prerja si dhe pjesa e fytyres.
Po e pate si mushke nuk ju shkon........femrave.
Attached Thumbnails
britney-spears.jpg  
__________________
Die gefährlichste Sorte von Dummheit ist ein scharfer Verstand!
Airbourne nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 07-10-2014, 16:05   #20
Airbourne
Shqiptar
 
Avatari i Airbourne
 
Regjistruar mė: Nov 2012
Postet: 547
Pėlqime: 83
Pėlqyer 49 herė nė 40 postime
Rep: 268
Airbourne is on a distinguished road
Points: 14,612
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 14,612
Thumbs up

Sic u shkruajt pak me pare.....
Pa hyre ku ke difekte fizike
Attached Thumbnails
bob-frisur-2013-foto-5.jpg   fashion-groupie-frisuren-kollektion-2010-j-7-09.jpg   frisuren-2012-foto-007.jpg   frisuren-2012-foto-035.jpg   frisuren-fotos-hair-arena-2010-01-47.jpg  

__________________
Die gefährlichste Sorte von Dummheit ist ein scharfer Verstand!
Airbourne nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 08-10-2014, 14:59   #21
Airbourne
Shqiptar
 
Avatari i Airbourne
 
Regjistruar mė: Nov 2012
Postet: 547
Pėlqime: 83
Pėlqyer 49 herė nė 40 postime
Rep: 268
Airbourne is on a distinguished road
Points: 14,612
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 14,612
Talking

Po e filloj me te metat fizike apo deformimet trupore te femrave.....
Vazhdon me vone cfar zgjidhje ka per raste te vecanta
Attached Thumbnails
haessliche-Frau-mit-Damenbart-und-Augenbrauen-im-Fruehling.jpg   Schoenen-Chante-la-vie-240x480.jpg   Dicke-Frauen-im-Bikini-lustig.jpg   images.jpeg   nach-30-jahren-mutter-wiedergefunden.jpg  

__________________
Die gefährlichste Sorte von Dummheit ist ein scharfer Verstand!
Airbourne nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Vjetėr 08-10-2014, 15:16   #22
Airbourne
Shqiptar
 
Avatari i Airbourne
 
Regjistruar mė: Nov 2012
Postet: 547
Pėlqime: 83
Pėlqyer 49 herė nė 40 postime
Rep: 268
Airbourne is on a distinguished road
Points: 14,612
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 14,612
Smile

E para femrat me te meta CELULOIDE nuk jane te vetedijshme,sepse e kane si gen ose nuk dine te mbajne VETVETEN.Kryesorja per to eshte qe kur kerkojne ndihme apo duan te mbushin vocabolarin e tyre dollapor,harrojne qe mendimet e te tjereve jane secondare dhe jo PRIMARE.
Harrojne gjinine apo e ngaterrojne me gjinjen tjeter,dhe ju duket tendecioze ose e marrin me qellim te keq supozimin,pra kane dale jashte gjinise se tyre.
Dhe kur jane te ashtequajtura intelektuale,harrojne kete minus per moden e tyre
Hyjme ne teme,nuk e dine qe nuk vishen fustane,kostume apo pantallona te ngushta.
Me kryesorja nuk e dine qe nuk ndryshohen dot por zgjidhja eshte qe i kane falas supozimet.
Attached Thumbnails
ANITA-ROSES--Dessouskleidchen--rot-schwarz-8889969-0.jpg   ROCKY-RED--50s-Kleid--rot-schwarz-8890065-0.jpg   mode-fuer-mollige.jpg   Sempre-Piu--feine-Jeggings-8354--blau-jeans-8890095-0.jpg   SALLY--Babydoll-Set--weiss-8890017-0.jpg  

__________________
Die gefährlichste Sorte von Dummheit ist ein scharfer Verstand!
Airbourne nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 19:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar