Forumi Shqiptar  

Get paid to share your links!
Click to log in with Facebook

Kthehu pas   Forumi Shqiptar > Kulturė - Art - Dije > Letėrsia shqipėtare dhe botėrore > Gjuha shqipe | Folklori Shqiptar

Regjistrohuni Falas Temat e Forumi Shqiptar Modifikoni Panelin e Anetarit Shikoni koleksionin tone te videove Provoni inteligjencen tuaj Mbi 400 lojra te ndryshme Programe te ndryshme per shkarkim Postimet e reja ne Forumin Shqiptar Kontaktoni Administratorin e Faqes Lidhuni me llogarine tuaj ne Facebook

Posto temė tė re Pėrgjigje
 
Shpėrndaje nė facebook Paneli i temės Paraqitja
Vjetėr 08-12-2009, 13:19   #1
Benarda
...AdeD...
 
Avatari i Benarda
 
Regjistruar mė: Jul 2009
Vendndodhja: Shkoder
Postet: 74
Pėlqime: 1
Pėlqyer 4 herė nė 4 postime
My Mood: Happy
Rep: 644
Benarda is on a distinguished road
Points: 34,384
Pikėt nė bankė: 28,003
Total Points: 62,387
Gabim Lidhezat bashkerenditese, nenrenditese

LIDHĖZA BASHKĖRENDITĖSE

LIDHĖZA KĖPUJORE: as, dhe, e, edhe, si (e)dhe, hem ...hem, si ...si, si ...ashtu (e)dhe.

LIDHĖZA VEĒUESE: a, apo, o, ose, daē ...daē, ja ...ja, ndo ...ndo, qoftė ...qoftė.

LIDHĖZA KUNDĖRSHTORE: kurse, megjithatė, megjithėkėtė, mirėpo, ndėrsa, teksa, po (r), porse, veē, veēqė, veēse, vetėm, vetėm se.

LIDHĖZA PĖRMBYLLĖSE: andaj, ndaj, pa, prandaj.

LIDHĖZA TĖ SHKALLĖZIMIT: jo qė ...po, jo qė ...po(r) edhe, jo veē (qė) ...por edhe, jo vetėm (qė) ...por, jo vetėm (qė) ...por as, jo vetėm (qė) ...por edhe, jo vetėm (qė) ...porse, le qė ...por, le qė ...por as (qė), le qė ...po edhe.

LIDHĖZAT NĖNRENDITĖSE

LIDHĖZAT FTILLUESE: se, qė, nė, nėse.

LIDHĖZA VENDORE: ku, tek, nga, kudo, ngado, tekdo, deri ku, gjer ku, nga ku, qė ku, kudo qė, ngado qė, tekdo qė.

LIDHĖZA KOHORE: kur, sa, si, tek, qė, derisa, gjersa, pasi, mbasi, ndėrsa, po(r)sa, qėkurse, sapo, teksa, kurdo qė, kurdoherė qė, para se, posa qė, qė kur, qė se, qysh se, sapo qė, sa herė (qė), sa kohė (qė).

LIDHĖZA SHKAKORE: se, sepse, si, pasi (mbasi), derisa, gjersa, pėrderisa, kur, qė, sapo, meqenėse, meqė, ngaqė, ngase, prejse, duke qenė se, nga frika se, nga shkaku qė, pėr arsye se, pėr shkak se, porsa qė, sapo qė.

LIDHĖZA QĖLLIMORE: qė, me qėllim qė, nė mėnyrė qė.

LIDHĖZA KRAHASORE – MĖNYRORE: sa, se, si, sesa po(r)si, sikurse, sikundėrse, ashtu si(ē).

LIDHĖZA KUSHTORE: nė, po, nėse, kur, sikur, nė qoftė se, nė ėshtė se, nė rast se, po qe se, me kusht qė.

LIDHĖZA RRJEDHIMORE: sa, saqė, qė, aq sa, kėshtu qė.

LIDHĖZA LEJORE: megjithėse, megjithėqė, ndonėse, sado (qė), sido (qė), edhe nė, edhe nė qoftė se, edhe po, edhe pse, edhe sepse, edhe sikur.

LIDHĖZA KUNDĖRVĖNĖSE: nėse, nė qoftė se, ndėrsa, nė, nė vend qė.


B.D
Benarda nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Benarda pėlqehet nga
JBSarah (11-03-2014)
Vjetėr 11-03-2014, 14:48   #2
JBSarah
Junior Member
 
Regjistruar mė: Mar 2014
Postet: 2
Pėlqime: 1
Pėlqyer 0 herė nė 0 postime
My Mood: Amused
Rep: 0
JBSarah is on a distinguished road
Points: 204
Pikėt nė bankė: 0
Total Points: 204
Gabim

sh sakte
JBSarah nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Posto temė tė re Pėrgjigje

Bookmarks

Paneli i temės
Paraqitja

Rregullat e postimit
S`keni tė drejtė tė postoni tema tė reja.
S`keni tė drejtė ti pėrgjigjeni postimeve
S`keni tė drejtė tė ngjisni skedarė
S`keni tė drejtė tė redaktoni postimin tuaj

BB code is ON
Ikonat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė ON

Zgjidh forumin


Tė gjithė oraret janė GMT. Ora tani ėshtė 23:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2006 - 2011 Forumi Shqiptar